Siinä sai yrittäjä näpeilleen. Mitäs läksi!
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000008772663.html
Ketä aletaan maalittamaan seuraaaksi?
”Ratikka on tappanut Sammonkadun liikenteen. Olen itse asunut Sammonkadulla reilut 30 vuotta sitten, jolloin Teboil oli hyvin vilkas asema. Elin siinä toivossa, että se olisi sitä edelleen, mutta koko Sammonkatu on täysin kuollut tänä päivänä.”
Hykerrellään tyytyväsinä, Sammonkadun Teboil loppuu
16
193
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä se Sammonkadun Teboilin lopettaminen johtuu Teboiliin kohdistuvasta boikotista eikä ratikasta?
- Anonyymi
Teboilin boikotti on aika turha juttu. Kyseinen asemanpitäjä sanoo, että hän ei saa myydystä polttoaineesta senttiäkään, aseman tuotto tulee kahvilatoiminnasta ja autopesuista ja huolloista.
Aloittaja ilmeisesti nauttii siitä, että yritykset menevät nurin. Huvinsa kullakin. - Anonyymi
Jep. Lainaus jutusta:
"[kauppias] kertoo, että ensin korona verotti kävijöitä ja sitten Teboiliin kohdistunut boikotti vei loputkin asiakkaat."
Ratikkaa on turha syyttää, ellei sitten ole pakkomielle tehdä niin. Sammonkatu oli nykyisessä muodossaan silloin, kun kyseinen yrittäjä aloitti huoltoaseman pitämisen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep. Lainaus jutusta:
"[kauppias] kertoo, että ensin korona verotti kävijöitä ja sitten Teboiliin kohdistunut boikotti vei loputkin asiakkaat."
Ratikkaa on turha syyttää, ellei sitten ole pakkomielle tehdä niin. Sammonkatu oli nykyisessä muodossaan silloin, kun kyseinen yrittäjä aloitti huoltoaseman pitämisen.”Ratikka on tappanut Sammonkadun liikenteen. Olen itse asunut Sammonkadulla reilut 30 vuotta sitten, jolloin Teboil oli hyvin vilkas asema. Elin siinä toivossa, että se olisi sitä edelleen, mutta koko Sammonkatu on täysin kuollut tänä päivänä.”
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Ratikka on tappanut Sammonkadun liikenteen. Olen itse asunut Sammonkadulla reilut 30 vuotta sitten, jolloin Teboil oli hyvin vilkas asema. Elin siinä toivossa, että se olisi sitä edelleen, mutta koko Sammonkatu on täysin kuollut tänä päivänä.”
Miksi sitten ryhtyi huoltamoyrittäjäksi kadulle, jonka liikenne on tapettu (ja jonka varrella muu liike-elämä kukoistaa)?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sitten ryhtyi huoltamoyrittäjäksi kadulle, jonka liikenne on tapettu (ja jonka varrella muu liike-elämä kukoistaa)?
"Teboil oli hyvin vilkas asema. Elin siinä toivossa, että se olisi sitä edelleen."
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Teboil oli hyvin vilkas asema. Elin siinä toivossa, että se olisi sitä edelleen."
Venäläisten sotaa ei kannata maksattaa teboilin toiminnalla, parempi laittaa putiikki kiinni.
- Anonyymi
Vihervasemmisto tappaa veroa maksavat yrittäjät ja sitten ihmettelevät kun Kelasta he eivät saa enempää rahaa.
Tällaisia viisaita valitaan valtuustoihin ja eduskuntaan.
Suomi nousee tai kaatuu yksityisyrittäjien mukana.
Kannattaako tappaa lypsävää lehmää?
Sitä miettii viherhippiäinen perunakuopassaan.- Anonyymi
Perunakuoppaan ei vissiin ole tullut valoa eikä happea pitkään aikaan. Kuopassa ajatustoiminta tukahtuu.
- Anonyymi
Jess!!!!! Nyt laitetaan muutkin teebeet alas!!
- Anonyymi
Suomi kuolee!
- Anonyymi
Kumpi on parempi. Yksityisyrittäjä joka maksaa veronsa ja työllistää ihmisiä.
Vai kortistossa viherlapamatojen kanssa?- Anonyymi
Sellanen veronmaksaja on hyvä joka ei rahoita Putinin sotaa, TB kun sattuu oleen venäläisten omistuksessa, ei hinnalla millä hyvänsä.
- Anonyymi
Entä jos Yle loppuu? Sitähän kyseli vakuutuskuoriyrittäjä taannoin.
- Anonyymi
Siihen rakennetaan sitten varmaan ruma, yleisilmeeseen sopimaton tornitalo?
- Anonyymi
Ei saa poiketa tavasta joten samalla kaavalla mennään.
Olishan se kamalaa jos siihen bykättäis jugend tyylinen rakennus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066663Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53323HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523247Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115