Slobojen huumoria!

Anonyymi

Venäläiset ovat kieltäneet Facebookin perustajaa tulemasta Venäjälle. Sama kielto koskee mm. USA:n presidenttiä ja Britannian pääministeriä. Eiköhän Sauli Niinistökin ole kohta listalla!Q 😁😁😁😁

Mistä venäläiset ovat saaneet päähänsä ajatuksen, että joku haluaisi vapaaehtoisesti matkustaa Venäjälle?? Itse kartan sitä kuin ruttoa loppuikäni.

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa matkailu venäjälle tyssätä vaikka Ukrainan hyökkäyssota loppuisikin. Putin virtsasi venäläisten nilkoille melkoisen onnistuneesti pistämällä natsiarmeijansa "erikoisoperaatioon" Ukrainaan tappamaan lapsia ja aseettomia siviilejä sotatoimien ohessa. Ei ole yhden, mutta ehkä kuuden, sukupolven työmaa palauttaa luottamus muihin maihin.

    • Anonyymi

      Kait sinne joku matkustaa, mutta eiköhän noita lomakohteita löydy sellaisistakin maista joiden suhtautumista muihin ei tarvitse arpoa. Venkuloista kun ei tänään tiedä mitä huomenna aikovat.

    • Anonyymi

      heHEEEEEEE kuka haluaa matkustaa Slobovorskiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5081
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3953
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1302
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      783
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      769
    Aihe