jos minulle joskus kymmenen vuoden päästä tulee sellainen tunne, että halua uuden ystävän, niin ikäeroa voi olla vain muutama vuosi alaspäin.
Näin olen ajatellut
3
69
Vastaukset
- Anonyymi
Niin kuin eräs kaimani on toiminut. Molemmat seitsemänkymppisiä.
- Anonyymi
En tiedä, haluanko enää olla ystäväsi. Et tuota pelkästään hyvää vaan myös pahaa. Menestymisen olet varannut vain itsellesi. Määrittelet muita kovasti (usein ilkeästi) mutta kuka määrittelee sinua? Kontrolloiko sinua kukaan?
Jäänkö ikuisesti palstalle yrittämään sinua, kun elämä menee ohi? Annat ikuisesti ymmärtää mutta et ikuisesti ymmärrä antaa. Myös sinä olet tunkeutunut minun elämääni kutsumatta. Mikä sinä olet minun kohtalostani päättämään?
Me emme ole ystäviä ja pärjäämme kyllä ilmankin toisiamme. Minä en halua olla edes ystäväsi. Minulla on omat ystäväni. - Anonyymi
Luulen, että on parasta, että emme ole tekemisissä. Tätä on kestänyt yli 20 vuotta eikä mun elämä mene eteenpäin. Haluan vaikuttaa siihen vain itse. Apua voi aina pyytää lähipiiriltä. Pyydän anteeksi, jos olen jotenkin tunkeutunut elämääsi. En tee sitä enää. Minä halua elää omaa elämääni ja varmasti sinä haluat elää omaa elämääsi. Varmasti toivomme toisillemme hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825087Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813646SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun223057SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt532677SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412306Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1032243Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292107Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752095Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922049Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers71645