jos minulle joskus kymmenen vuoden päästä tulee sellainen tunne, että halua uuden ystävän, niin ikäeroa voi olla vain muutama vuosi alaspäin.
Näin olen ajatellut
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Niin kuin eräs kaimani on toiminut. Molemmat seitsemänkymppisiä.
- Anonyymi
En tiedä, haluanko enää olla ystäväsi. Et tuota pelkästään hyvää vaan myös pahaa. Menestymisen olet varannut vain itsellesi. Määrittelet muita kovasti (usein ilkeästi) mutta kuka määrittelee sinua? Kontrolloiko sinua kukaan?
Jäänkö ikuisesti palstalle yrittämään sinua, kun elämä menee ohi? Annat ikuisesti ymmärtää mutta et ikuisesti ymmärrä antaa. Myös sinä olet tunkeutunut minun elämääni kutsumatta. Mikä sinä olet minun kohtalostani päättämään?
Me emme ole ystäviä ja pärjäämme kyllä ilmankin toisiamme. Minä en halua olla edes ystäväsi. Minulla on omat ystäväni. - Anonyymi
Luulen, että on parasta, että emme ole tekemisissä. Tätä on kestänyt yli 20 vuotta eikä mun elämä mene eteenpäin. Haluan vaikuttaa siihen vain itse. Apua voi aina pyytää lähipiiriltä. Pyydän anteeksi, jos olen jotenkin tunkeutunut elämääsi. En tee sitä enää. Minä halua elää omaa elämääni ja varmasti sinä haluat elää omaa elämääsi. Varmasti toivomme toisillemme hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 897315
- 393495
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021826- 24980
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27891Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32863Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk50780Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60719Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt29696Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26642