Natoon liittymistä vastaan on 3 tai 4 Perussuomalaista kansanedustajaa.
Puolueen kannattajat hehkuttavat hienoa valinnan vapautta joka edustajille on sallittua, jopa suotavaa.
Mutta annas olla jos täällä kirjoitan Natoon liittymistä vastaan niin jo vain sataa paskaa päälleni ja saan kuulla olevani Putinisti ja ryssän trolli.
Puolueen kannattajat hehkuttavat hienoa valinnan vapautta joka edustajille on sallittua, jopa suotavaa.
Mutta annas olla jos täällä kirjoitan Natoon liittymistä vastaan niin jo vain sataa paskaa päälleni ja saan kuulla olevani Putinisti ja ryssän trolli.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Entä sitten, eipä tuo suuremmin hetkauta mitä täällä palstahäiriköt hilluvat. Koskaan eivät pysty hulluja juttujaan ja väitteitään perustelmaan. Pelkkiä huutajia, joihin sinäkin kuulut nikkiä vaihtaessasi.
Paitsi että pystyy sinun sensuroidessa kaikki viestit missä sinun harhaisen disinformaatio oikaistaan vastaamaan faktoja. Raukka mikä raukka..
Laitetaan vain rautaa rajalle, uskoamekksseen et joku vitun nato pelastaa. Suomi on takaperseen pajula , ei meitä mikään nato pelasta venäjän hyökkäykseltä.
Ei tule hyökkäystä kun olemme Natossa.
Putin uskoo ainoastaan voimaa ja aseita ja niitä riittää Naton avulla.
Pelkillä puheilla ja sopimuksilla ei ole Putelle mitään merkitystä.
Loistava asia nyt saadaan Karjala takaisin.
Tai menetetään lisää alueita, mahdollisesti koko Suomi.
Vain Suomea vihaava maanpetturi ja Venäjää rakastava Kremlin hyödyllinen idiootti voi ajatella noin.
Siis lähtökohtahan on koko ajan se että RYSSÄ TEKI VÄÄRIN NIIN VÄÄRIN ja se asia ei muutu millään vatuloimisella nato sitä tai nato tätä
Eiks toi loppulause ole totta ?
Maanpetturien tunnustusketju. Yllättävän paljon persuja mukana.
Saisiko hiukan edes perusteluja, mistä oikein on kyse ja mitä tarkoitat. Millaista on maanpetturien tunnusketju?