Hennan teollisuusalue seisoo tyhjillään. Ei sinne päässyt Perustava eikä muutkaan firmat kun ei kait ole kunnon tietä alueelle.
Tyhjälle tuottamattomalle alueelle voisi rakentaa tuulivoimapuiston jotta saatasiin edes vähän tuloja Hennan hyväksi. Mitä mieltä olette tästä kepuli ajatuksesta?
Tuulivoimapuisto Hennan teollisuusalueele?
6
310
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa on järkee. Hennan teollisuusalueen tuulivoiman sähköä voi syöttää suoraan junasähköverkkoon ja myös Tuuliharjan sähkölatauspisteisiin. Sähköautot lisääntyvät hurjaa vauhtia.
- Anonyymi
Kaupunkin pitäisi olla aktiivinen tuulivoiman kanssa. Pitäisi olla enemmän omavaraisia näilläkin seuduin,
- Anonyymi
Hyvä ajatus mutta se on aivan liian ylivoimainen nykysten päättäjien tajuta.
- Anonyymi
Koko Henna olisi joutilas tuulivoimaloitten alueeksi. Tulisi sillon hyötykäyttöön.
- Anonyymi
Kuivannolle vaan tuulivoimaloita,siellä on niin sisäsiittoista ja änkyrää porukkaa.Saavat änkyröidä ja ryypätä lisää.
- Anonyymi
On totta ja olen samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Täti-ihminen Sofia ja nuori kanadalainen lätkänpelaaja
Sofialla on kiikarissa Logan Thompson 25v, Las Vegasissa pelaava kanadalaispelaaja. Tätä se kai tarkoitti, kun sanoi Seiskalle, ettei tiedä kuinka pit2153963Some pillastui: Farmin voitto pedattiin Teemulle?!? "Törkee temppu" "Taina oli ihan vailla mahiksia"
Ohhoh, Farmi-kaksintaistelu ja finaali on saanut tunteet kuumiksi - ja ehkä syystäkin Suomi24 Keskustelu -palstalla... Olisiko Tainalla ollut mahdolli323547Suomessa todettu ilmeisesti eka apinarokkotapaus
Euroopassa matkailleella miehellä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008841676.html1301921Voiko Martinaa muuta kuin nauraa
Baha oli "tiedän, että ollaan loppuelämä yhdessä."😂 Pikkarainen oli " tässä on nyt se oikea ihminen, en luovu susta koskaan."😂 Lippispojasta sanoo "3551707Mitäs ajattelisit
Jos saisit häneltä tänään pienessä sievässä lähetetyn viestin puhelimeen "haluan nähdä" tai "ikävä"?1051255- 37855
Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.54827- 49733
- 56706
En halua nähdä sua enää
jos et tunne mitään mua kohtaan. Mitä muuta kuvittelet? Olen roikkunut sinussa. SINUSSA!66634