Eläkkeelle jäävälle tekniselle johtajalle perustettu uusi virka kaupungille. Henkilö jaoston puheenjohtajana Kauko Turunen. Menny tohonki sutiäijään jo maku. Muuta kans ku vääryyttä. Ja niin ku uskovaista yrittää näytellä.
Henkilöjaosto
13
1718
Vastaukset
- Anonyymi
herramme jeesus on säätänyt ja parhaaksi katsonut että maalataan vanhan maalin päälle verreksiä estämään vanhan ruasteen näkymisen. pakkelia kannattaa vetää pahimpiin ryppyihin
- Anonyymi
Uusi virka perustettu http://parkano01.oncloudos.com/cgi/DREQUEST.PHP?page=meeting&id=20222876
- Anonyymi
Mikä on henkilöstöjaosto, koska se on perustettu kuka on puheenjohtaja ketä siihen kuuluu onko sen tarkoitus järjestellä suojatyöpaikkoja hyvävelijärjestelmällä ja sukulaissuhteilla salaiseti, ilman avointa työnhaku prosessia. Onneksi hyväveli Kaupunginjohtajasta päästiin nyt eroon toivottavasti lopullisesti
- Anonyymi
Parkanos näitä jaostoja tehdään suojeleen viranhaltijoita. Kannattaa katella näitä esityslistoja ym. Kyllä niin perseestä. Ei se ymmärrä ees hävetä. Tääki vtun surinvetäjä
- Anonyymi
Mee sinne kaupunkin netti sivuille www.parkano.fi ja sieltä löytyy pöytä kirjat. Ne on ihan julkisii. Kannattaa tutustua niihin meidän kuntalaisten.Ensin on esitys listat ja sitte pöytä kirjat. Sielä näkyy olevan joku henkilöstö jaosto. Henkilöstö jaosto ilmeisesti päättää kaupunkin työntekijöiden asioista.
- Anonyymi
Eikö toi nappula pärjää jo ilman parkanon kaupukia🤔 ei sitä Jokinenkaa palkannu ikaalisii
Palhonko on Kyöstin kädenpuristus parkanolle - Anonyymi
tui tui kullannuppu sulta tuloo akkiä ja kastelet vain täkkiä
- Anonyymi
Kai henkilöstöjaosto on ollut kaupungin toimielin jo ennestään. Kysymyshän lienee siitä että että eläköityvä tekninen johtaja siirretään täyttämättä olevaan tehtävään siihen saakka kun jää pois, kun uusi aloittaa teknisenä johtajana. Samassa tehtävässä ei voi olla kahta henkilöä yhtäaikaa
- Anonyymi
Oliskohan ollut järkevää, että uusi johtaja olisi aloittanut sitten vasta kun nykyinen jää eläkkeelle. Nyt on toimittu niin, että kaupunki maksaa isoja palkkoja tuplaten!!! Eli veronmaksajien rahoja.
Haloo! Suunnitelmallisuutta päättäjät ja järkevää kunnan rahankäyttöä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliskohan ollut järkevää, että uusi johtaja olisi aloittanut sitten vasta kun nykyinen jää eläkkeelle. Nyt on toimittu niin, että kaupunki maksaa isoja palkkoja tuplaten!!! Eli veronmaksajien rahoja.
Haloo! Suunnitelmallisuutta päättäjät ja järkevää kunnan rahankäyttöä.Ehkä tämä tehtävä on kuitenkin sen verran vaativa, että jos ei seuraaja ihan vastaavaa työtä ole tehnyt, niin on hyvä kun on joku joka opastaa. Aika haastavaa alkaa itse ihan tyhjästä opettelemaan. Ja varmaankin eläköityvällä on paljon lomia pitämättä, joten eivät todellisuudessa samaa työtä montaa viikkoa tee. Ihan normaali käytäntö vähemmän vaativissa tehtävissäkin niin kaupungilla kuin muissakin yrityksissä.
Haluaisimpa nähdä miten sinä alkaisit uutta työtä hoitaa niin ettei ole ketään jolta kysyä, jos tulee ongelmia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä tämä tehtävä on kuitenkin sen verran vaativa, että jos ei seuraaja ihan vastaavaa työtä ole tehnyt, niin on hyvä kun on joku joka opastaa. Aika haastavaa alkaa itse ihan tyhjästä opettelemaan. Ja varmaankin eläköityvällä on paljon lomia pitämättä, joten eivät todellisuudessa samaa työtä montaa viikkoa tee. Ihan normaali käytäntö vähemmän vaativissa tehtävissäkin niin kaupungilla kuin muissakin yrityksissä.
Haluaisimpa nähdä miten sinä alkaisit uutta työtä hoitaa niin ettei ole ketään jolta kysyä, jos tulee ongelmia.Toki, toki, muutaman viikon sisäänajo on paikallaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä tämä tehtävä on kuitenkin sen verran vaativa, että jos ei seuraaja ihan vastaavaa työtä ole tehnyt, niin on hyvä kun on joku joka opastaa. Aika haastavaa alkaa itse ihan tyhjästä opettelemaan. Ja varmaankin eläköityvällä on paljon lomia pitämättä, joten eivät todellisuudessa samaa työtä montaa viikkoa tee. Ihan normaali käytäntö vähemmän vaativissa tehtävissäkin niin kaupungilla kuin muissakin yrityksissä.
Haluaisimpa nähdä miten sinä alkaisit uutta työtä hoitaa niin ettei ole ketään jolta kysyä, jos tulee ongelmia.Voi voi kun jäät jo heikkona merellä. Siellähän Nappula istu pilkillä keväisin, hoiti etänä hommansa? Kerkiskö kotouttaan seuraajaansa pilkkireissuille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup675630Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1344244Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.961846- 631425
- 2611127
- 471112
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E126969Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim45792Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31743Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.39695