Oletko epäileväinen minun suhteen? Jos, niin, turhaan. Kun on näin kauan kaivannut...
n
Hyvää Vappua sinulle!
14
743
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä oikein haluat minulta. Olet 20 vuotta ollut kimpussani? Haluatko, että eroan vai vedän itseni hirteen? Olenko tehnyt sinulle jotakin? Olet minulle täysin tuntematon ihminen. Mitä haluat minulta?
- Anonyymi
Sivusta, kohdannut tällaisia naisia, joilla mielikuvitus laukkaa ja käyttäytyvät sen mukaan ja jos toinen lähtee leikkiin mukaan säikkyvät sitä, jollei mies ole aloitteellinen jatkon suhteen heti, olet ahdistava ja vainoaja heille. Minusta on tyypillistä heille on-off- käyttäytyminen.
Silloin on syytä irtautua tilanteesta, ovat mielikuviensa vankeja, ehkä aiemmin myös hyväksikäytettyjä ja siksi kostonhaluisia. Ylireakoivia kärjistäjiä, joiden touhuissa ei ole tolkkua. Ymmärrystä turha odottaa, kun halu ymmärtää toista puuttuu. Mahdotonta vaikea muuttaa mahdolliseksi.
- Anonyymi
Minä lähden nyt täältä pois kokonaan ja lopullisesti. En tiedä, miksi olet ollut kimpussani, koska en tiedä tehneeni sinulle yhtään mitään. En aio täällä käydä katsomassa, joten turha laittaa minulle täällä viestejä. Ehkä olet halunnut löytää jonkin syntipukin oman elämäsi vaikeuksille? Emme yhtään tunne toisiamme. Minulla ei ole mitään tekemistä sinun elämäsi kanssa. Hyvästi siis. Emme varmastikaan tapaa koskaan.
- Anonyymi
Miten se "kimpussa" oleminen ilmenee?
Ihan mielenkiinnosta.
- Anonyymi
Luulen, että sinä olet jotenkin uupunut ihminen etkä enää oikein ymmärrä, mitä teet. Panoksesi jotenkin kovenevat. Haukut minua tyhmimmäksi ihmiseksi, jonka tunnet. Sinulle pitää laittaa jo rajaa. Minä en ole tehnyt sinulle yhtään mitää. Miksi minua kiusaat?
Minua ohjaa minun mieheni, en ole pyytänyt sinua ohjaamaan. - Anonyymi
Minä en käsittääkseni ole tuottanut sinulle mitään pahaa. Emmehän edes tunne toisiamme. Luulen, että sinä kuvittelet, että minä olen syypää sinun elämäsi ongelmiin. Miten voisin olla, kun emme edes tunne toisiamme.
Toivon, että vähän mietit näitä asioita. Minä en enää ole sinuun ihastunut. Haluan vain elää rauhassa omaa elämääni.
Vaikutat yksinäiseltä ihmiseltä, kun aina vain olet täällä palstalla. Pitäisikö päästä palstalta jo pois. Elämä on palstan ulkopuolella, niinkuin aina sanot. Toivon sinulle kuitenkin vain hyvää.- Anonyymi
Miksi kuvittelet, että olen sitä mieltä, että olet tuottanut minulle pahaa? Jos vaikutan yksinäiseltä, kun olen "aina vain tällä palstalla", niin tietääksesi sen, täytyy sinunkin olla yhtä usein tällä palstalla.
Keneksi minut kuvittelet? Joitain tunnisteita, pliis. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kuvittelet, että olen sitä mieltä, että olet tuottanut minulle pahaa? Jos vaikutan yksinäiseltä, kun olen "aina vain tällä palstalla", niin tietääksesi sen, täytyy sinunkin olla yhtä usein tällä palstalla.
Keneksi minut kuvittelet? Joitain tunnisteita, pliis.Olet se nainen joka itse välttelee viimeiseen asti käyttämästä tunnisteita ja nyt haluat niitä itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet se nainen joka itse välttelee viimeiseen asti käyttämästä tunnisteita ja nyt haluat niitä itse?
En mielestäsi käytä tunnisteita, ja silti kuvittelet tietäväsi kuka olen.
- Anonyymi
Hyvää vappua myös hänelle. Olen kaivannut muös kauan.
K - Anonyymi
Vappua juhlitaan siksi, että kesä voittaa talven ja pimeän.
https://youtu.be/ySQMFd3eht8- Anonyymi
Näin on... 🙏
- Anonyymi
Kesää ootelessa🤪😜🤪🥳🎈
- Anonyymi
Aha, mitäs see kello nyth osoittaakaan https://youtu.be/hlnXZrskgDU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36612330Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555387Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962588Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167880Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716