Oletko epäileväinen minun suhteen? Jos, niin, turhaan. Kun on näin kauan kaivannut...
n
Hyvää Vappua sinulle!
14
708
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä oikein haluat minulta. Olet 20 vuotta ollut kimpussani? Haluatko, että eroan vai vedän itseni hirteen? Olenko tehnyt sinulle jotakin? Olet minulle täysin tuntematon ihminen. Mitä haluat minulta?
- Anonyymi
Sivusta, kohdannut tällaisia naisia, joilla mielikuvitus laukkaa ja käyttäytyvät sen mukaan ja jos toinen lähtee leikkiin mukaan säikkyvät sitä, jollei mies ole aloitteellinen jatkon suhteen heti, olet ahdistava ja vainoaja heille. Minusta on tyypillistä heille on-off- käyttäytyminen.
Silloin on syytä irtautua tilanteesta, ovat mielikuviensa vankeja, ehkä aiemmin myös hyväksikäytettyjä ja siksi kostonhaluisia. Ylireakoivia kärjistäjiä, joiden touhuissa ei ole tolkkua. Ymmärrystä turha odottaa, kun halu ymmärtää toista puuttuu. Mahdotonta vaikea muuttaa mahdolliseksi.
- Anonyymi
Minä lähden nyt täältä pois kokonaan ja lopullisesti. En tiedä, miksi olet ollut kimpussani, koska en tiedä tehneeni sinulle yhtään mitään. En aio täällä käydä katsomassa, joten turha laittaa minulle täällä viestejä. Ehkä olet halunnut löytää jonkin syntipukin oman elämäsi vaikeuksille? Emme yhtään tunne toisiamme. Minulla ei ole mitään tekemistä sinun elämäsi kanssa. Hyvästi siis. Emme varmastikaan tapaa koskaan.
- Anonyymi
Miten se "kimpussa" oleminen ilmenee?
Ihan mielenkiinnosta.
- Anonyymi
Luulen, että sinä olet jotenkin uupunut ihminen etkä enää oikein ymmärrä, mitä teet. Panoksesi jotenkin kovenevat. Haukut minua tyhmimmäksi ihmiseksi, jonka tunnet. Sinulle pitää laittaa jo rajaa. Minä en ole tehnyt sinulle yhtään mitää. Miksi minua kiusaat?
Minua ohjaa minun mieheni, en ole pyytänyt sinua ohjaamaan. - Anonyymi
Minä en käsittääkseni ole tuottanut sinulle mitään pahaa. Emmehän edes tunne toisiamme. Luulen, että sinä kuvittelet, että minä olen syypää sinun elämäsi ongelmiin. Miten voisin olla, kun emme edes tunne toisiamme.
Toivon, että vähän mietit näitä asioita. Minä en enää ole sinuun ihastunut. Haluan vain elää rauhassa omaa elämääni.
Vaikutat yksinäiseltä ihmiseltä, kun aina vain olet täällä palstalla. Pitäisikö päästä palstalta jo pois. Elämä on palstan ulkopuolella, niinkuin aina sanot. Toivon sinulle kuitenkin vain hyvää.- Anonyymi
Miksi kuvittelet, että olen sitä mieltä, että olet tuottanut minulle pahaa? Jos vaikutan yksinäiseltä, kun olen "aina vain tällä palstalla", niin tietääksesi sen, täytyy sinunkin olla yhtä usein tällä palstalla.
Keneksi minut kuvittelet? Joitain tunnisteita, pliis. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kuvittelet, että olen sitä mieltä, että olet tuottanut minulle pahaa? Jos vaikutan yksinäiseltä, kun olen "aina vain tällä palstalla", niin tietääksesi sen, täytyy sinunkin olla yhtä usein tällä palstalla.
Keneksi minut kuvittelet? Joitain tunnisteita, pliis.Olet se nainen joka itse välttelee viimeiseen asti käyttämästä tunnisteita ja nyt haluat niitä itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet se nainen joka itse välttelee viimeiseen asti käyttämästä tunnisteita ja nyt haluat niitä itse?
En mielestäsi käytä tunnisteita, ja silti kuvittelet tietäväsi kuka olen.
- Anonyymi
Hyvää vappua myös hänelle. Olen kaivannut muös kauan.
K - Anonyymi
Vappua juhlitaan siksi, että kesä voittaa talven ja pimeän.
https://youtu.be/ySQMFd3eht8- Anonyymi
Näin on... 🙏
- Anonyymi
Kesää ootelessa🤪😜🤪🥳🎈
- Anonyymi
Aha, mitäs see kello nyth osoittaakaan https://youtu.be/hlnXZrskgDU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,502315Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.932028Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e912010Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241797MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131741Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5011594Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S21550Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?491380Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas371285Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.741281