Hei Missä sijaitsee ns Kreulan monttu Loimaalla??? siis onko samalla puolella Mellilä järven kanssa ?
kreulan monttu
9
2401
Vastaukset
- Anonyymi
Se on Mellilässä ysitien varressa. Entisen teurastamon (nykyinen Dagsmarkin koiran/kissanruokatehdas) jälkeen kääntyy hiekkatie vasemmalle. Sitä ajat vähän matkaa niin monttu on oikealla puolella.
- Anonyymi
Vaikka aloittaja ei tuonut ilmi niin muistakaapa kaikki sitten jotka haette kesäkuumalla tietoa missä koiran voi uittaa ja mainitaan Kreulan monttu, kysykääpä maanomistajalta lupa koiran uittamiselle montussa ennen kun menette. Ettei pianaika ole aidattuna kaikki paikat.
- Anonyymi
Koiria voi uittaa Mellilänjärvessä.
- Anonyymi
Joo, jos nyt ei kuitekaan. Se on kuitenkin yleinen uimaranta ja järjestyslaki kieltää koirien uitamisen tämmöisellä paikalla.
- Anonyymi
Koiria ei saa tuoda rantaan Mellilänjärvellä.
- Anonyymi
Mutta vuokrataanko siellä kesäisin kanootteja tai kajakkeja, vai pitääkö tuoda oma?
- Anonyymi
Melliläjärvellä vuokrataan kesäisin sup-lautoja, ei muita
- Anonyymi
Itse tykkäisin siitä, että Mellilänjärveltä saisi vuokrattua soutuveneen. Varmasti paikalliset vanhukset ja vammaispalvelu hyötyisivät siitä myös. Olisikohan Mellilän kyläyhdistyksellä mahdollisuus saada soutuvene tai kaksi lahjoituksena?
- Anonyymi
Tuskin yhdistyksen on mahdollista pitää paikalla henkilöä, joka hoitaa vuokraukseen liittyvät toimenpiteet jne. Ennemmin kyselisin siltä yrittäjältä, joka hoitaa sup-lautojen vuokrausta. Mulla ei tietoa kuka hän on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116