Lieksan kaupungin päätöksiä ropisee tämän tästä nurin hallinto-oikeudessa lainvastaisina. Eikö täällä osata tai eikö välitetä laillisuudesta vai kuvitellaanko, että Suomen lait eivät koske Lieksaa? Vaikka täällä vallitseekin diktatuuri, ei Lieksa sentään ole autonominen alue.
Nyt on haussa kaksi uutta johtajaa. Voisiko ainakin toiselta odottaa laillisen toiminnan osaamista. Tulee kalliiksi veronmaksajille, kun lakia ei osata. Ei ne kolmen vartin kallispalkkaiset juristit auta yhtään, silloin kun on hätä kädessä. Ennakkoon pitää nuo asiat osata eikä taida kauppa- ja kasvatustieteiden maistereista siihen olla.
Kaupungille lakiasiantuntemusta!
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten lehdessä lukee että ostetaan lakiapua 10000 eurolla ja ostetaan lakiapua 20000 eurolla. Lakimiehet tässä ainakin rikastuu kun päättäjät ei osaa toimia oikein.
- Anonyymi
Niin juuri. Eihän nuo juristit ole sitoutuneet muuhun kuin suurten palkkioidensa laskuttamiseen. Naureskelevat partaansa, kun tulee helppoa rahaa. Voi Lieksan hölmöjä.
- Anonyymi
Eikö kaupungin johdolla ja luottamushenkilöillä, jotka istuvat eri jaostojen puheenjohtajina, ole taitoa ja ymmärrystä ottaa itse asioista selvää. Kokouspalkkiot kyllä kelpaa kuminuijina olosta. Olettekohan nyt väärin ymmärtäneet tehtävänne.
- Anonyymi
Niin se taitaa olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1726213- 1471724
- 1131518
- 511270
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46932Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢29860Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu97846Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5799Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan226752- 41749