lähes yksinomaan kännykkäkuvaajiksi. Kun ei tarvitse raahata noita romppeita mukana niin kukaan ei osaa varautua paparazzin läsnäoloon ja kuvaaja pääsee yllättämään. Tämän päivän kännyköissä on jo 100x zoomit ja täydellinen kohinankorjausohjelma joten jälki on huippua. Maailman julkkikset eivät välttämättä edes tiedä tulleensa kuvatuksi kun ei näy puskista jotain takkapuun kokoista objektiivia. Kuva on myös heti maailmalla ja valmis painoon.
Paparazzit ovat nykyään siirtyneet
8
159
Vastaukset
- Anonyymi
Kännykkä lelukameran digitaalinen halpazoom ei ole läheltäkään yhtä laadukas kuin oikea tuhansia euroja maksava huippuluokan teleobjektiivi.
Lelukameran mitättömän pieni ja epäherkkä kenno sekä heikkovalovoimainen optiikka asettavat myös omat rajoitteensa.
Jos joku ei näitä kylmiä faktoja ymmärrä, niin hän ei varmasti ymmärrä yhtään mitään muutakaan.- Anonyymi
Miten sinä tulet toimeen itsesi kanssa? Mahtaa olla tunkkaista elämää. Huhuijaaa sentään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten sinä tulet toimeen itsesi kanssa? Mahtaa olla tunkkaista elämää. Huhuijaaa sentään.
Minulla ei ole mitään vaikeuksia tulla toimeen itseni eikä läheisteni kanssa, mutta miten on sinun laitasi?
Tuollainen suoranainen valehteleminen ja selvien asioiden vääristely kertoo vakavista henkisistä ongelmista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla ei ole mitään vaikeuksia tulla toimeen itseni eikä läheisteni kanssa, mutta miten on sinun laitasi?
Tuollainen suoranainen valehteleminen ja selvien asioiden vääristely kertoo vakavista henkisistä ongelmista.Sinä olet sairas. Hae apua. Terve ihminen ei käyttäydy noin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet sairas. Hae apua. Terve ihminen ei käyttäydy noin.
Nimenomaan, siitä asiasta olemme täysin samaa mieltä. Terve ihminen ei todellakaan käyttäydy kuten sinä käytäydyt.
- Anonyymi
Näinhän se on, tekniikan kehittyminen on kyllä hämmentävää.
- Anonyymi
Älykännykkä on käytännössä kaikilla, mutta kamera on vain harvoilla. Kännykät ovat edullisia ja jopa märkäkorvaisilla kakaroilla on niihin varaa operaatorien edullisien osamaksusopimuksien ansiosta.
Laaadukkaisiin kameroihin ja optiikoihin kakaroilla sensijaan ei ole varaa ja sehän niitä korpeaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älykännykkä on käytännössä kaikilla, mutta kamera on vain harvoilla. Kännykät ovat edullisia ja jopa märkäkorvaisilla kakaroilla on niihin varaa operaatorien edullisien osamaksusopimuksien ansiosta.
Laaadukkaisiin kameroihin ja optiikoihin kakaroilla sensijaan ei ole varaa ja sehän niitä korpeaa.Ammattikuvaajista hämmentävän suuri osa (useita kymmeniä prosentteja) kuvaa omat henk. koht. kuvansa kännykkäkameralla. Jotkut (yli 10%) myös kaikki työkuvansa... monet kertovat käyttävänsä järkkäriä lähinnä asiakkaan pyynnöstä, se kun vaikuttaa "ammatilliselta" - eli kuvaa voi cropata jne., vaikka osaava ammattilainen osaisi rakentaa kuvan ilmankin. Mistä tämä kertoo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2554581Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn241485- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 471099