lähes yksinomaan kännykkäkuvaajiksi. Kun ei tarvitse raahata noita romppeita mukana niin kukaan ei osaa varautua paparazzin läsnäoloon ja kuvaaja pääsee yllättämään. Tämän päivän kännyköissä on jo 100x zoomit ja täydellinen kohinankorjausohjelma joten jälki on huippua. Maailman julkkikset eivät välttämättä edes tiedä tulleensa kuvatuksi kun ei näy puskista jotain takkapuun kokoista objektiivia. Kuva on myös heti maailmalla ja valmis painoon.
Paparazzit ovat nykyään siirtyneet
8
141
Vastaukset
- Anonyymi
Kännykkä lelukameran digitaalinen halpazoom ei ole läheltäkään yhtä laadukas kuin oikea tuhansia euroja maksava huippuluokan teleobjektiivi.
Lelukameran mitättömän pieni ja epäherkkä kenno sekä heikkovalovoimainen optiikka asettavat myös omat rajoitteensa.
Jos joku ei näitä kylmiä faktoja ymmärrä, niin hän ei varmasti ymmärrä yhtään mitään muutakaan.- Anonyymi
Miten sinä tulet toimeen itsesi kanssa? Mahtaa olla tunkkaista elämää. Huhuijaaa sentään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten sinä tulet toimeen itsesi kanssa? Mahtaa olla tunkkaista elämää. Huhuijaaa sentään.
Minulla ei ole mitään vaikeuksia tulla toimeen itseni eikä läheisteni kanssa, mutta miten on sinun laitasi?
Tuollainen suoranainen valehteleminen ja selvien asioiden vääristely kertoo vakavista henkisistä ongelmista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla ei ole mitään vaikeuksia tulla toimeen itseni eikä läheisteni kanssa, mutta miten on sinun laitasi?
Tuollainen suoranainen valehteleminen ja selvien asioiden vääristely kertoo vakavista henkisistä ongelmista.Sinä olet sairas. Hae apua. Terve ihminen ei käyttäydy noin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet sairas. Hae apua. Terve ihminen ei käyttäydy noin.
Nimenomaan, siitä asiasta olemme täysin samaa mieltä. Terve ihminen ei todellakaan käyttäydy kuten sinä käytäydyt.
- Anonyymi
Näinhän se on, tekniikan kehittyminen on kyllä hämmentävää.
- Anonyymi
Älykännykkä on käytännössä kaikilla, mutta kamera on vain harvoilla. Kännykät ovat edullisia ja jopa märkäkorvaisilla kakaroilla on niihin varaa operaatorien edullisien osamaksusopimuksien ansiosta.
Laaadukkaisiin kameroihin ja optiikoihin kakaroilla sensijaan ei ole varaa ja sehän niitä korpeaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älykännykkä on käytännössä kaikilla, mutta kamera on vain harvoilla. Kännykät ovat edullisia ja jopa märkäkorvaisilla kakaroilla on niihin varaa operaatorien edullisien osamaksusopimuksien ansiosta.
Laaadukkaisiin kameroihin ja optiikoihin kakaroilla sensijaan ei ole varaa ja sehän niitä korpeaa.Ammattikuvaajista hämmentävän suuri osa (useita kymmeniä prosentteja) kuvaa omat henk. koht. kuvansa kännykkäkameralla. Jotkut (yli 10%) myös kaikki työkuvansa... monet kertovat käyttävänsä järkkäriä lähinnä asiakkaan pyynnöstä, se kun vaikuttaa "ammatilliselta" - eli kuvaa voi cropata jne., vaikka osaava ammattilainen osaisi rakentaa kuvan ilmankin. Mistä tämä kertoo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390