Ullanlinnanmäellä ei tullut käytyä!

🐕💩❤ neitillä oli vaivoja joita hoitelin huomista operatsoonia varten! Että sellaista vähemmän hyvältä tuoksuvaa vappua vietettiin tällä kertaa.

Pieniä vastoinkäymisiähän nämä tälläiset ovat isompien asioiden rinnalla. Kaikesta on aina selvitty. Nyt on silmillekin apteekista haettuna kyynelkalvoa hoitava voide 😥

Hyvää Yötä!

9

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittaja ei nyt laisinkaan osaa kirjoittaa Ullallinnammäellää oikein, mut mitäs siitä sinänsä. Mukava aloitus muuten kyllä.

      • Kyllä se kirjoitusmuoto kartassa on ihan Ullanlinnanmäki. Lalli on ihan eri asia, kiukkuinen mies Turun suunnalta. 🤔


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Kyllä se kirjoitusmuoto kartassa on ihan Ullanlinnanmäki. Lalli on ihan eri asia, kiukkuinen mies Turun suunnalta. 🤔

        Minä kuullut siitä vain puhuttavan Linnanmäkenä. Kuka Ulla yrittää omia sen? Vai onko joku sisäpiirin juttu?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Minä kuullut siitä vain puhuttavan Linnanmäkenä. Kuka Ulla yrittää omia sen? Vai onko joku sisäpiirin juttu?

        Linnanmäki on huvipuisto Helsingissä. Ullanlinnanmäki on Kaivopuistossa. Sinne perinteisesti keräydytään viettämään Vappua eväiden, siman ja shamppanjan kanssa. Ylioppilaskunnan laulajat kajauttaa siellä komeat vappulaulut alkajaisiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä kuullut siitä vain puhuttavan Linnanmäkenä. Kuka Ulla yrittää omia sen? Vai onko joku sisäpiirin juttu?

        Lintsi on huvipuisto ja on toiminut vudesta 1950 saakka.
        Vain ulkosuomalainen tai metsäläinen ei tiedä mitä eroa on Ullanlinnanmäellä ja huvipuistolla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Lintsi on huvipuisto ja on toiminut vudesta 1950 saakka.
        Vain ulkosuomalainen tai metsäläinen ei tiedä mitä eroa on Ullanlinnanmäellä ja huvipuistolla.

        Minä en kehdannut noin suoraan sanoa. 😊


    • Lisäänpä tänne päivn katsauksen. Potilas x alkaa toipua. Ollaan vielä 2 viikkoa eläinlääkärin läheisyydessä ennen maalle lähtöä.

    • Anonyymi

      Hyvä vaan kun edes yksi peltilehmä jätti saapumatta drive-in -vappuun!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4117
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3670
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      3318
    5. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2898
    6. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      22
      2827
    7. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2772
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2653
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      146
      2650
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2599
    Aihe