Mm. Suomen kuuluisin selvänäkijä edesmennyt Aino Kassinen ennusti monia asioita ja valtion päämiehet ja itse presidentti kävivät myös hänen juttusillaan monta kertaa.
Vastaavia lahjoja omaavia näkijöitä löytyy muutamia joka maasta ja uskoisin että myös nykyään löytyy.
Nykytilanteessa on jälleen draamaa Ukrainan sodan vuoksi, myös Suomen suhteissa Venäjään.
Olisi mielestäni reilua jos joku tällainen kertoisi mitkä on Suomen tulevaisuudessa käännekohtia ja mihin vuoteen ne sijoittuvat?
Kiitos kun luit.
Sota asiat ja selvänäköisyys
3
293
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tämän päivän vastaavia on. Hymystä luin taannoin oli häntä mainittu Suodenniemen Shamaaniksi, tuota Naomia. Sanon häntä itse tietäjänaiseksi.
On minun sekalaisten asioitteni ytimeen aina nähnyt ja monet avut olen saanut, mutta nyt viime aikoina, kun on nuo sota asiat painanut mieltä, olen häneltä niistä kysynyt.
Vuosikymmen sitten sanoi jo asioita, mitkä nyt on toteutuneet ja tästä sodasta sanoi jo vuoden päivät ennen sen alkamista. Enhän sitä silloin uskonut.
Hän on niitä harvoja aitoja. Elääkin hyvin erakkona ja kulkee metsissä ja kerää yrttejä. Olen hänen luona käynyt ja kyllä sen kaikesta näkee, että ei ole ihan meikäläisiä, suurta tietoa on hänellä ja tietää kuun liikkeet ja kasvit ja puhuu sellaisista, mitä muistan ihan lapsuudessa isoisältä olen kuullut.
Kerran kysyin häneltä apua pitkittyneeseen olkavaivaani niin alkoi selata suurta vanhaa kirjaa, sellasta kun joskus elokuvissa olen nähnyt. Kysyin mikä on mutta en saanut vastausta. Kysyi sitten minulta saako auttaa. Vastasin että mielellään niin otti kipeän olkani käsiensä väliin ja siveli jotakin linimenttiä ja lausui samalla jotain mikä kuulosti latinalta mutta en tiedä mitä oli.
Vaiva helpotti jo kotimatkalla ja illalla oli särky poissa kokonaan. Käsi liikkui kuin ennenkin kun oli lähes puoli vuotta ollut ettei pystynyt ylös nostaan. - Anonyymi
Tos jo mainittukin, on ainakin mulle kertonu. Tai mitä nyt on käännekohtii, mitkä ei mut on siis sanonu mulle mitä nousee juur tosta Ukrainan tilanteestaki, mut noi ollu ihan mun perus sessioitten yhteyde. Ei mun mielestä näkijöillä mitää reiluus asioita niitä tietojaa misään jaella. Jos joku haluu tietää niin sit vaan varaa ajan.
Mua ahisti ihan sikana toi sota asiua kans niin siitä kans halusin tietoo. Helpotti toisaalta mut toisalta lisäs tuskaa mitä sano mut epätieto on just pahinta. - Anonyymi
Voi elämän kevät. Ihan totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999