Sota asiat ja selvänäköisyys

Anonyymi

Mm. Suomen kuuluisin selvänäkijä edesmennyt Aino Kassinen ennusti monia asioita ja valtion päämiehet ja itse presidentti kävivät myös hänen juttusillaan monta kertaa.

Vastaavia lahjoja omaavia näkijöitä löytyy muutamia joka maasta ja uskoisin että myös nykyään löytyy.

Nykytilanteessa on jälleen draamaa Ukrainan sodan vuoksi, myös Suomen suhteissa Venäjään.

Olisi mielestäni reilua jos joku tällainen kertoisi mitkä on Suomen tulevaisuudessa käännekohtia ja mihin vuoteen ne sijoittuvat?

Kiitos kun luit.

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tämän päivän vastaavia on. Hymystä luin taannoin oli häntä mainittu Suodenniemen Shamaaniksi, tuota Naomia. Sanon häntä itse tietäjänaiseksi.

      On minun sekalaisten asioitteni ytimeen aina nähnyt ja monet avut olen saanut, mutta nyt viime aikoina, kun on nuo sota asiat painanut mieltä, olen häneltä niistä kysynyt.

      Vuosikymmen sitten sanoi jo asioita, mitkä nyt on toteutuneet ja tästä sodasta sanoi jo vuoden päivät ennen sen alkamista. Enhän sitä silloin uskonut.

      Hän on niitä harvoja aitoja. Elääkin hyvin erakkona ja kulkee metsissä ja kerää yrttejä. Olen hänen luona käynyt ja kyllä sen kaikesta näkee, että ei ole ihan meikäläisiä, suurta tietoa on hänellä ja tietää kuun liikkeet ja kasvit ja puhuu sellaisista, mitä muistan ihan lapsuudessa isoisältä olen kuullut.

      Kerran kysyin häneltä apua pitkittyneeseen olkavaivaani niin alkoi selata suurta vanhaa kirjaa, sellasta kun joskus elokuvissa olen nähnyt. Kysyin mikä on mutta en saanut vastausta. Kysyi sitten minulta saako auttaa. Vastasin että mielellään niin otti kipeän olkani käsiensä väliin ja siveli jotakin linimenttiä ja lausui samalla jotain mikä kuulosti latinalta mutta en tiedä mitä oli.
      Vaiva helpotti jo kotimatkalla ja illalla oli särky poissa kokonaan. Käsi liikkui kuin ennenkin kun oli lähes puoli vuotta ollut ettei pystynyt ylös nostaan.

    • Anonyymi

      Tos jo mainittukin, on ainakin mulle kertonu. Tai mitä nyt on käännekohtii, mitkä ei mut on siis sanonu mulle mitä nousee juur tosta Ukrainan tilanteestaki, mut noi ollu ihan mun perus sessioitten yhteyde. Ei mun mielestä näkijöillä mitää reiluus asioita niitä tietojaa misään jaella. Jos joku haluu tietää niin sit vaan varaa ajan.

      Mua ahisti ihan sikana toi sota asiua kans niin siitä kans halusin tietoo. Helpotti toisaalta mut toisalta lisäs tuskaa mitä sano mut epätieto on just pahinta.

    • Anonyymi

      Voi elämän kevät. Ihan totta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      466
      6624
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      195
      3952
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2060
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      139
      1476
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    8. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      82
      1148
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1105
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe