Henkilö ostelee suhteen alkuvaiheessa tavaroita, matkoja, ruokia. En itse tarvi osallistua budjettiin, kieltää sen.
Myöhemmin haluaa että vietän aikaa hänen luona, ostelee tavaroita sinne sellasia mistä tykkään ja että viihdyn siellä.
Myöhemmin jos ei nähdä viikkoon nii tiuskii välillä ku oon omassa kodissa että en hänen luona. Mulla on helpompi kulkea täältä lähempää nii siksi en hänen luona aina ole.
Nyt on hetken aikaa haukkunut mua ja halusi suhteen lopettaa. Koska en ole aina hänen luona ollut, sekä oon kyllä väärin käyttäytynyt häntä kohtaan joissain tilanteissa. Mutta ei ratkaisua löydy tähän.
Ei vastaa viesteihin ja jos nii ihan erillätavalla. On hiipunut suhde.
Onko tämä narsisti, aloin vaan epäillä
Onko tämä narsismia
Anonyymi
2
183
Vastaukset
- Anonyymi
Narsisti käyttää hyödykseen toisia häikäilemättömästi, valehtelee ja ajattelee vain omaa napaansa. Voi myös olla todella vaarallinen koska pidäkkeet puuttuu.
Ehkä kaverisi on vaan pettynyt koska olisi halunnut viettää aikaa enemmän kanssasi? Ennen riitaa ja erimielisyyttä ainakin.
Ole hyvilläsi ettet pummia saanut riesaksesi. Usein saa huomata että jokainen on vain rahaa vailla, olipa kuka tahansa. Mitään harvoin ilmaiseksi saa. - Anonyymi
Narsisti käyttää houkutus- ja koukutusvaiheessa
erittääin miellyttäviä keinoja.
Loppu on sitten piiitkä kärsimys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741