Mahtaa olla kova paikka kun koko entisen elämän peruspilarit alkaa sortua joten ei ole ihme että tulee ylilyöntejäkin!
https://yle.fi/uutiset/3-12425427
Erkki käy kierroksilla!
15
51
Vastaukset
- Anonyymi
JOO! oma on ekin häpeä----
- Anonyymi
Suomen kansa joutuu häpeämään Ekin puolesta koska ei ymmärrä itse hävetä
- Anonyymi
Erkki on karannut ylikierroksille ja pumppu kavitoi. Aivot eivät saa happea ja kliinisesti tila on syyntakeeton.
- Anonyymi
Halla-aho palautti Ekin maanpinnalle "Vaihtoehtosi ovat illuusiota"
- Anonyymi
Erkki vaihtoehdot Nato-kytkylle ovat:
1) Itsenäisen puolustautumisen jatkaminen
2) Puolustusyhteistyö Ruotsin kanssa.
Ensimmäinen "vaihtoehto" ei tarkoita käytännössä yhtään mitään. Natoon liitytään nimenomaan sen vuoksi ettei Suomen oma puolustuskyky ole riittävä pelotevaikutukseltaan ja puolustautumiskyvyltään. Naapurissaon supervalta jolla on todella suuret resurssit sotimiseen, eikä naapurissa lasketa omien tappioita.
Toinen vaihtoehto on suurin piirtein samaa kuin siirryttäisiin käyttämään ekologiaisa kasvatetuista männyistä tehtyjä puupyssyjä. Tai että rampa taluttaa sokeaa. Erkki on vanha änkyrä, jolla ei ole esittää mitään todellista vaihtoehtoa Naton jäsenyydelle. Erkin vänkääminen ei ole eri mieltä olemista, vaan änkyryyttä ja haitantekoa, koska todellinen resursseiltaan Nato-jäsenyyden korvaava vaihtoehto puuttuu.
- Anonyymi
Stubbi voi kertoa Russofobiasta suomen kansalle?
- Anonyymi
Stubbi on huulihölkkääjä. Kuvittelee olevansa suurikin näkijä ja älykkö, mutta tässä se taas nähtiin. Nyt vaan Stubbi kaulailemaan Putinin kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Stubbi on huulihölkkääjä. Kuvittelee olevansa suurikin näkijä ja älykkö, mutta tässä se taas nähtiin. Nyt vaan Stubbi kaulailemaan Putinin kanssa.
Schtuuppi puolusti raivokkaasti venäläistä atoomivoimaa - kritisointi oli russofobiaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Schtuuppi puolusti raivokkaasti venäläistä atoomivoimaa - kritisointi oli russofobiaa
Stubb ei tyytynyt pelkästään vähättelemään Putin-riskiä Pyhäjoen atomivoimalassa, Stubb kiisti riskin olemassaolon kokonaan. Ukrainan hyökkäyssodan aloitettuaan Putin on sanonut että kun "Venäjän etu" on kysymyksessä, Venäjä varaa itselleen oikeuden luopua ja olla noudattamatta mitään sopimuksia. Siinä on Stubbille russofobiaa kerrakseen. Voiko ihminen olla enempää naivi ja väärässä kuin Stubb on ollut?
Tässä on Stubbin aivopieru, nauttikaa.
https://www.kaleva.fi/stubb-fennovoima-keskustelussa-asenteellisuutta-ja/1928346
- Anonyymi
Erkki haikailee puolustusliitosta ruotsin kanssa , no ruotsi on ilmoittanut virallisen kantansa tähän jo muutama vuosi sitten ruotsi ei ala puolustusliittoon suomen kanssa .
Ruotsi tarkoitti tällä kannanotolla että katsokaa nyt helvetti vieköön karttaa suomalaiset .
Nyt kun on alkanut näyttämään siltä että suomi kuitenkin loppujen lopuksi uskaltaa anoa NATO:n jäsenyyttä niin Erkille on jäänyt tehtäväksi sopimuksen mahdollisimman täydellisen vesittämisen , esim. ei tukikohtia ei joukkoja ei ydinaseita . - Anonyymi
Miksi Erkki raahataan jokaiseen Ylen ohjelmaan, jossa puhutaan Natosta? Dinosauruksen mielipiteet jokainen tietää. Ne eivät ole nykyaikaa. Aika ajoi Erkistä ajat sitten ohi.
- Anonyymi
Suomessa on ikiaikainen perinne jossa dinosauriit puetaan asiantuntijan viittaan ja kaapuun ja raahataan tenoissaan TV-studioon toistelemaan 60-luvulla oppimiansa teesejä. Tätä usein toistuvaa TV-näytelmää kutsutaan irvokkaasti ajankohtaisohjelmaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on ikiaikainen perinne jossa dinosauriit puetaan asiantuntijan viittaan ja kaapuun ja raahataan tenoissaan TV-studioon toistelemaan 60-luvulla oppimiansa teesejä. Tätä usein toistuvaa TV-näytelmää kutsutaan irvokkaasti ajankohtaisohjelmaksi.
Jostakin syystä myös Yle katsoo olevansa pakotettu käyttämään SKP-y:läisiä "puolueettomina" erikoisasiantuntijoina
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jostakin syystä myös Yle katsoo olevansa pakotettu käyttämään SKP-y:läisiä "puolueettomina" erikoisasiantuntijoina
Ylessä päällysmiehet valitsevat ensin valtion virallisen näkökulman näkökulmanvalintaa pönkittämään kutsutaan sitten sopivat "asiantuntijat".
- Anonyymi
Hän ei ole ainoa sdp-läinen, joka piti hihassaan Kalsarimyrkyttäjän korttia "ässänä". Kun paljastui ettei ollutkaan hertta vaan pata, niin vaikea kiemuroida muualle.
Nyt on huomannut, että virta vie eikä yliälykkääksi esittäytyminen enää vuosikymmenen hutilyönnin jälkeen pure.
Yrittää nyt koko ajan tuoda jotain henk. koht. spesialiteettia esiin. Että "joo ollaan menossa, mutta sitten näitä ja näitä juttuja ei ..". Eli yrittää rakentaa illuusiota, että olisi itse jotenkin suomalaiselle äänestäjälle 2023 tarpeellinen.
Noh, samalla tuhoaa hyvin sdp:n uskottavuutta, eli aina parempi muille porukoille. Hänessä materialisoituu myös se, että kulkee jollain vapaalla kortilla vailla seuraamuksia. Eli "hienosti" osoittaa myös sen, että joko pääministerillä ei ole häneen mitään otetta tai sitten pääministeriä ei kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838