Olen 2019 alkaen tehnyt ajoittain tehnyt saman henkilön henkilökohtaisen avustajan töitä niin, että Helsingin kaupunki maksaa palkan. Olen joka kerta saanut täydet kokemuslisät. Nyt kokemuslisät aiotaan laskea uudelleen. Minun pitäisi toimittaa uudelleen kaikki työtodistukset ja töiden oikeutus kokemuslisät arviotaisiin uudelleen niin, että esim. erityislastentarhan opettajan työkokemus ei enää kerryttäisi kokemuslisiä autistisen nuoren henkilökohtaisena avustajana toimimiseen.
Löytäisikö joku lakua tai ennakkopäätöstä avukseni?
Samalle työnantajalle sama työ, uudet kokemuslisät
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723113
- 602854
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322405- 802236
- 602053
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408