Karvetinkatu kolme

Anonyymi

Millasta porukkaa siellä oikein asuu? Oon ymmärtänyt että ihan asiallista ja hyvä käytköksistä, mutta nyt jo muutamana yönä siinä oven edessä ollut nuoriso porukkaa jotka metelöivät ja juovat kaljaa.

15

876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko varma että se porukka joka siinä on ollut niin asuu kolmosessa?

    • Anonyymi

      Kyllä siinä talossa nuoria asuu, mutta mun mielestä ihan hyvä käytöksisiä kuitenkin.

    • Anonyymi

      Kaljan juonti on normaalia. Sitte kun makaavat puolitainnoksisda seljällään rapun oven edessä ja pummivat ohikulkevilta olutta niin ollaankin jo 4-talon tasolla

      • Anonyymi

        Taso ei kyllä sitten ole kovinkaan korkea.


    • Anonyymi

      Koko karvetinkatu kuuluu luokkaan nolla.

      • Anonyymi

        "Koko karvetinkatu kuuluu luokkaan nolla."

        .....missä tämä kaupunginosien luokittelu olisi nähtävillä?


    • Anonyymi

      Kolmostaloon uutta porukkaa muuttanut ilmeisesti?

      • Anonyymi

        Uudet asukkaat pitää opettaa talon tavoille.


    • Anonyymi

      Mädät omenat eivät koskaan puusta kauaksi putoa.

    • Anonyymi

      Mitä olen kuullut niin Myllynkiventie, Karvetti, Nuhjala, Taimo/Ruona ovat kuulema Naantalissa aika huonoja seutuja, jos etsii rauhallista ja hyvää tasoa. Varsinkin ihmisten suhteen. Missä on kyyliä, missä vähän... Öhöm, humalaisia ihmisiä, jotka häiritsevät ja niin. Kuulema vanhankaupungin seutu on kuulema ihan eri tasoa, mutta eihän siellä asukaan kuin varakkaita henkilöitä.
      Mutta kaipa ensin mainitut alueet ovat ihan ok paikkoja, jos vaan katsoo keneen tutustuu.

      • Anonyymi

        Kesä tulee ja kaljat maistuu,tölkkejä pyörii pitkin pihoja. Kyttäävät ihmiset tunnistaa typeristä heitoista naapurille,ei niitä pakoon pääse. Suomessa vielä toisille raha tulee seinästä,helppo meluta ja ryypätä kun krapulan saa maata rauhassa.


    • Anonyymi

      "siinä oven edessä ollut nuoriso porukkaa jotka metelöivät ja juovat kaljaa."

      Aivan loistava uutinen, että nuorisoa epäilllään kaljan (=oluen?) juomisesta. Sitten vasta pitää huolestua ja oikein kunnolla, jos epäiltäisiin huumeiden käytöstä.

      Tutkimus:

      Tutkimus: Sekä täysraittiit että alkoholin liikakäyttäjät ovat kohtuukäyttäjiä alttiimpia dementialle

      Tutkijat painottavat, että vaikka alkoholin kohtuukäytöllä saattaa olla suotuisia vaikutuksia aivojen terveydelle, ei raittiina elävien tule siitä syystä ryhtyä käyttämään alkoholia.

      -Niitä täysraittiita on siinä 10% paikkeila väestöstä.

    • Anonyymi

      Karvetinkatu kolmessa ei tietääkseni juoppoja juurikaan asustele.

    • Anonyymi

      Liekö jonkun uskonlahkon nuoriso talo!

      • Anonyymi

        Miten niin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      116
      9708
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      94
      9272
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      20
      7875
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      7199
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6264
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5408
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4628
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4375
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4283
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4213
    Aihe