Tuleeko Suomeenkin sisällisota jos kansaa ei päästetä päättämään Natosta vaalilla !?

Anonyymi

Samalla voitais kysyä myös, että uskotaanko Venjän hyökkäysuhkiin ollenkaan !?

12

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten tämä Venjää (sic!) koskeva "kirjoittelusi" liittyy MTV3:een? 😁😁😁😁😁

      • Anonyymi

        MTV:kin olikarkit Ukrainalaisten vastaavien puolesta, vain meiltä yksityisarmeijat vielä puuttuu !?
        Suomi on käynyt taloudellista ja rotusotaa jo vuosia ja omistusta jopa panssarein !?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        MTV:kin olikarkit Ukrainalaisten vastaavien puolesta, vain meiltä yksityisarmeijat vielä puuttuu !?
        Suomi on käynyt taloudellista ja rotusotaa jo vuosia ja omistusta jopa panssarein !?

        Höpöhöpö, sinä ja sinuun sotasi, mene kuule putlerin perskärpänen muualle jauhamaan p*skaasi!


      • Anonyymi

        MTV:hän lietsoo Venjän kateus taloussotaa,joka käydään lännen tukemilla miljardeilla Ukrainassa, rauhantila olisi jo ollut vuosia sitten Jukoslavian ja Baltian tapaan !?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        MTV:hän lietsoo Venjän kateus taloussotaa,joka käydään lännen tukemilla miljardeilla Ukrainassa, rauhantila olisi jo ollut vuosia sitten Jukoslavian ja Baltian tapaan !?

        Siis mitä ihmeen kateus taloussotaa??? Et taida olla suomalainen kun moista sontaa kirjoitat! Ja vielä noin huonolla suomenkielellä.


    • Anonyymi

      Ai vaikka niin kuin uskotaanko ollenkaan, että Venjä voisi hyökätä Ukrinaan? Hmm...

    • Anonyymi

      Kansahan päättää!! Sitä varten olemme valinneet kansanedustajat eduskuntaan!!!!
      Tämä on harvinaisen selvä asia.

    • Anonyymi

      Nyky kansanedustajat ei päätä muut kuin Suomen sisäisistä asioista ja Yhdysvallat Naton,vai voiko jotenkin joku toisin todistaa tehneen !?

      • Anonyymi

        Kansa muistaa hyvin ajan, jolloin Neuvostoliitto päätti Suomen sisäisistä asioista, eikä halua sen uusiutuvan. Kremlin hullu päästään seonnut koira saattaa hyökätä minne tahansa kuvitellen sen lisäävän hänen arvostustaan ulkomailla.

        Putler saattaa muuten olla jopa niin tyhmä, että ihan tosissaan kuvittelee Naton hyökkäävän Venäjälle Suomen kautta. Siksi Suomeen on hyvä saada pari tuhatta amerikkalaissotilasta pysyvästi.


    • Anonyymi

      "Tuleeko Suomeenkin sisällisota jos kansaa ei päästetä päättämään Natosta vaalilla !?"

      Olet ilmeisesti sitä mieltä, että viisainta olisi ottaa oppia Venäjästä, ja järjestää samanlaiset vaalit kuin Putlerkin järjesti valitakseen itsensä uudestaan diktaattoriksi. Suomessa kaikki eri mieltä olevat eivät kuitenkaan mahtuisi vankiloihin kuten Venäjällä, jossa on Stalinin ajoilta peräisin olevia vankiloita yllin kyllin.

      Suomessa ei myöskään ole kokemusta poliittisten vastustajien myrkyttämisestä. Taitaa käydä niin, että mielipidekyselyjen tulokset riittävät. Aika harva suomalainen haluaa Kremlin hullun koiran alkavan pommittaa tätä maata siksi, että hänen mielestään kaikki muut kuin venäläiset ovat fasisteja.

    • Anonyymi

      Suomikin maksaisi Yhdysvaltain ja Naton yhteisiä pommitusretkiä,mikä kolhoosi Nato on todellisuudessa !?

    • Anonyymi

      Hrnki on taas halpaa tässä lännen talousosta kateudessa,siinä ei köyhiä muisteta muuten kuin sankarivainaina !?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      196
      5912
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      49
      2695
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2252
    4. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      41
      1852
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1769
    6. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1404
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      162
      1377
    8. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1311
    9. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      33
      1258
    10. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      109
      997
    Aihe