Suidaanin taksikuluista kavereittensa kanssa rasismia tursuten. Tuliko katsottua että olli immosella PS omi taksikuja vain muutamaa kymmentä euro vähemmän?
Kuntasolla on paljon valtuutettuja jotka eivät jaksa lukea kuin otsikot, numerotietoa eivät oikeen ymmärrä, miten he pärjäävät valtuustotyöskentelyssä?
Noh, aina menee joku joukossa jonka suurin mielenkiinto on vaikkapa ihmisten ulkonäössä.
Persutäti kalkattaa
Anonyymi
3
62
Vastaukset
- Anonyymi
Noh, aina menee joku joukossa jonka suurin mielenkiinto on vaikkapa persut. Itseasiassa ainoa mielenkiinnon kohde jopa elämää hallitsevasti pakkomielteen muodossa.
- Anonyymi
Tämän Suldasnim on käsketty turvallisuussyistä käyttää taksia? Natsipersujen uhkailujen takia ilmeisesti! Entä Immonen? Miksi?
- Anonyymi
Kait sitä suvakit jahtasi vasaroiden kanssa kun natsit ovat keskittyneet viime aikoina kohdistamaan väkivallan tekonsa persuihin?
Hyvin kummallista kuinka ao. sai ohjeistukset käyttää julkisten sijaan taksia vaikka ei ole edes ainoa värillinen kansanedustaja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1173892SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763225Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.651830SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2181302Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171212Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee199974Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49755Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20706- 62696
Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6690