Ei ole vihervasemmisto demareita ja muita saatananpalvoja sairaitten aatteiden kannattajia!
https://www.youtube.com/watch?v=GJdT4P1r9iU
Olemme isänmaallisia konservatiivisia jotka kunnioitttaa Suomea!!!
Varjelkoon toivottavasti Nivalassa
15
1204
Vastaukset
- Anonyymi
Siinäpä on persu keksinyt uuden sana, "kunnioitttaa".
- Anonyymi
Persut voisivat lopettaa tuon isänmaasta puhumisen kun se maa ei ole sama kuin normaali-ihmisillä.
- Anonyymi
Persulandia on kaukana siitä, minkä olemme oppineet tuntemaan koto-Suomena.
- Anonyymi
punikkipelkuriraukat vain menee merten taa.... pysykää siellä älkääkä enää palatko!
- Anonyymi
Nämä punikkipelkuriraukat tunnetaan paremmin nimellä persut, eli Putinin kamut.
- Anonyymi
Ei Nivala ole mikään pahuudesta erotettu saareke. Aloittaja syyllistyy itse ihmisvihaan, valehteluun ja nimittelyyn, vaikka ei tunnu tietävän asioista mitään. Eikä ole mikään isänmaallinen, vaan täynnä vihaa ja rasismia.
- Anonyymi
samaa mieltä
- Anonyymi
Asia ei kuulu sinulle.
- Anonyymi
Ellei asia mielestäsi kuulu kenellekään, niin miksi ihmeessä sitten kirjoitat täällä julkisesti?
- Anonyymi
Näistä aloitus viesteistä puhuttiin telkkarissa. Eli tulevat Dosentti Bäckmanin trollikoneesta. Venäjän asialla.
- Anonyymi
Mitenkäs ovat uskontoasiat Nivalassa nykyään. 1970-luvulla toinen puoli oli körttiläisiä ja toinen puoli lestadiolaisia. En kuulunut kumpaankaan populaan.
Erityistä oli, että sinne tuli pienehkön ajan sisällä useita suuria lottovoittoja.
Ja ex presidentti muistettiin.- Anonyymi
Oliko se Paavo Ruotsalainen (?), joka oli körttiläisten esi-isä. Hänellä oli nenässä sellainen mutka sisäänpäin. Periytyi. Nivalassa jälkeläiset teettivät itsestään muotokuvia, joissa tuo mutka näkyi. Olivat ylpeitä suvustaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se Paavo Ruotsalainen (?), joka oli körttiläisten esi-isä. Hänellä oli nenässä sellainen mutka sisäänpäin. Periytyi. Nivalassa jälkeläiset teettivät itsestään muotokuvia, joissa tuo mutka näkyi. Olivat ylpeitä suvustaan.
1970 -luvulla Nivalassa oli sivistyneempi ilmapiiri kuin muissa lähikunnissa. Oli paljon periytynyttä musikaalisuutta. Musiikkia harrastettiin.
Ihan näin siistiä löytyy iso/isovanhempien aikana.
(oli kylläkin niin siistiä, että biologian oppikirjasta leikattiin pois sivut, joissa käsiteltiin lisääntymiseen lliittyviä asioita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
1970 -luvulla Nivalassa oli sivistyneempi ilmapiiri kuin muissa lähikunnissa. Oli paljon periytynyttä musikaalisuutta. Musiikkia harrastettiin.
Ihan näin siistiä löytyy iso/isovanhempien aikana.
(oli kylläkin niin siistiä, että biologian oppikirjasta leikattiin pois sivut, joissa käsiteltiin lisääntymiseen lliittyviä asioita.Kyllä Nivalassa myös oli tapana tapella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka662382- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww651115EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41077- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82650- 43648
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27571