Oneksi on osaava pääministeri.
Onneksi on osaava hallitus.
18
100
Vastaukset
- Anonyymi
Niin - missä? Ei ainakaan Suomessa. Tosin, annetaan hyvä arvosana Marinille Nato asiassa. Osasi vihdoinkin kääntää takin oikein päin. Vielä helmikuussa ilkisi antaa lausunnon, että "ei minun kaudellani" liitytä Natoon. On monta muuta asiaa, mm. koronan hoidossa, valtion taloudessa, sotke-kuvioissa ym. Pääministerin taholta alussa viivyttelyä ja vastustelua. Loppujen lopuksi asiat ovat menneet tyydyttävästi, kunhan pääministeri on ensin saanut takkinsa käännettyä. Voiko joku sanoa tällaista pääministeriä hyväksi?
- Anonyymi
Minäkin osaisin ottaa velkaa suut ja korvat täyteen, ja lahjoittaa rahat taivaantuuliin, voisin tehdä sen vaikka 3000 e kuukausipalkalla ilman auto- ja asuntoetua.
- Anonyymi
Onneksi et pääse ottamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi et pääse ottamaan.
Käteisen ajat ovat ohi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi et pääse ottamaan.
Hyvä yritys.
- Anonyymi
EU arvostaa Suomen toimia.
- Anonyymi
Tottai arvostaa, kuka vaan arvostaa, kun saa miljardeja rahaa vuosittain.
- Anonyymi
Le Figaro kertoi sen viimeksi.
- Anonyymi
Aiemmin Der Spiegel kertoi Suomen hallituksen menestyksellisista toimista.
- Anonyymi
Kerro se menestystarina, ilman demarin omaista satuilua, faktaa pöytään ole hyvä.
- Anonyymi
Suomen hallitus ja Marin, mitä hyvää?
Kertokaa ja perustelkaa.- Anonyymi
Ratsastaa valkealla ratsulla arkkienkelin laupeudella pelastamassa maailmaa ja sen kansoja pohjattomalla veronmaksajien kukkarolla. Eettisin ja suvaitsevaisin hallitus tähän astisista ja rahaakin riittää.
- Anonyymi
Osaava hallitus on tuhonnut idänsuhteet lopullisesti ja sehän on Suomen kohtalonkysymys.
- Anonyymi
Tuhoaja löytyy Kremlistä, Putin tuhoaa Ukrainaa kuin raivohullu, ja mihin hyökkää seuraavaksi? Suomeen ei uskalla tulla, se on varmaa nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuhoaja löytyy Kremlistä, Putin tuhoaa Ukrainaa kuin raivohullu, ja mihin hyökkää seuraavaksi? Suomeen ei uskalla tulla, se on varmaa nyt.
Son totta mutta Sannahan hyökkäsi Ukrainaan, ihan yksin.
Sanna on syyllinen, jos ydinaseita käytetään.
Putin on vain huolissaan Venäjän turvallisuudesta..
Ootte te saatanat ääliöitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Son totta mutta Sannahan hyökkäsi Ukrainaan, ihan yksin.
Sanna on syyllinen, jos ydinaseita käytetään.
Putin on vain huolissaan Venäjän turvallisuudesta..
Ootte te saatanat ääliöitä.Putin on hullu, aivopesty diktaattori.
- Anonyymi
Mitä Sanna on osannut tehdä?
Vertaa aikaa ja hintoja ennen Sannaa ja perustele, mitä hyvää? Äläkä sotke sotaa tähän, hinnat oli pilvissä jo ennen sitä. Faktaa pöytään.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545525Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3034369HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1073681Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan243564Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438