Onko teillä ollut joskus tälläistä?

Anonyymi

On vain semmoinen olo että on yksin, vaikka on läheisiä ja kavereita, mutta silti tuntee olonsa yksinäiseksi. Muutenkin elämässä menee asiat hyvin mutta silti olo on vain jotenkin levoton.

5

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kai sitä kutsutaan elämäksi en ole itse ihan varma

    • Anonyymi

      Niin se on, oma elämä on elettävä itse, tavallaan yksin synnyt, yksin elät, yksin kuolet, vaikka ympärilläsi kihisisi ihmisiä miten paljon tahansa. Ihan kaikkea ei voi jakaa.

      Aivan vauvana sitä on aika yhtä ja samaa äidin kanssa. Kehityksen myötä lapsi vähä vähältä alkaa ymmärtää ja kokea olevansa äidistä erillinen olento. Aikuisena tämän kehityksen pitäisi olla valmis. Tietyissä asioissa ihminen on lopulta yksin. Kun vaikka sairastut, sinä yksin sairastut ja sairastat. Kukaan muu ei voi tehdä sitä puolestasi etkä sinä voi sairastaa toisen puolesta. Ei ihme, jos joskus tuntee olevansa yksin. Se kuuluu elämään.

    • Anonyymi

      Mulla on usein sellainen olo. Kavereita mulla ei ole,naapurin kanssa joskus kävellään jossain ,sitten kun hänelle sopii,muuten liikun yksin. Tytär asuu muutaman kilometrin päässä,mutta on niin kiireinen,nähdään noin kerran kahdessa viikossa. Hänellä on työnsä ja harrastukset ja kaverinsa. Kysyin juuri että tuleeko mun luo viikonloppuna,ei tule kun hän tapaa ystäviään viikonloppuna. Täytyy tunnustaa että itku pääsi. Olo on niin yksinäinen. Joskus vaan harmittaa kaikki ja sitten itkettää. Mutta kaipa ne päivät tästä taas menee eteenpäin.

    • Anonyymi

      Kyllä vaan tuntuu,, vähän että katsoo sivusta tätä arkimenoa,, toisaallta ei kaipaakaan niin iholle, pinnallisten ihmisten kanssa ,, maalla asuva ,, ajoittain onnellinen ihminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7415
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3947
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3500
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2723
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2642
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2443
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2369
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2259
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2178
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1942
    Aihe