Arvonnassa löytyi kaksi 5 1-tulosta, joilla voitti reilut 2,4 miljoonaa euroa. Toinen voitoista osui pelaajalle, joka oli pelannut Tampereen Keskussairaalan Taysin R-kioskilla.
Kannatti käydä Tayslla
Anonyymi
1
163
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhien touhuja tuollaiset rahapelit, kauppojen ja kioskien kassoilla nämä reppanat niitä kuponkejaan ostelevat viimeisillä kolikoillaan ja muut seisoo takana kiroten jonoissa.
Aina kun joku alkaa puhumaan mitä tekisi lottovoitolla, tietää että kyseinen henkilö on tajunnut, ettei kykene itse rahaa muuten hankkimaan.
Rahalla ei ole merkitystä, kun sitä on riittävästi. En haluasi ottaa riskiä lottoamalla, että sitä tulisi lisää riesakseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252674Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402322Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991221- 41986
- 42967
- 76880
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh75857Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175793Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup93782