Meillä suomessa hallitus nosti lapaset pystyyn koronan rajoittamisen suhteen. Nyt sen annetaan levitä vapaasti ja tappaa vanhuksia vapaasti. Vanhuksethan ovat vain kuluerä nykyhallitukselle.
Hallituksen koropolitiikka täysin epäonnistunut
Anonyymi
1460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mm. sairaaloissa koronapotilaita ja vanhuksia ei enää erotella vaan sijoitetaan samaan huoneeseen muiden potilaiden kanssa.
Pikemminkin voimme todeta tämän aloituksen epäonnistuneen täydellisesti!
Suomessa kuolee nyt väkimäärään suhteutettuna koronaan enemmän ihmisiä, kuin missään muussa euroopan maassa. Kaikki rajoitukset ja maskisuositukset on meillä "Poistettu", kun kerran talous ja turismi (jääkiekon MM) sitä vaatii. Kisojen jälkeen päästään varmaan jo yli 1000 kuolleeseen kahdessa viikossa. Eli aloitus on hyvin ajoitettu.
Suomalaisten kuolemalla ei ole mitään merkitystä. Nyt on vain huoli Ukrainalaisista.
Koronaan on kuollut jo noin 15 miljoonaa ihmistä mutta virus ei kiinnosta tyhmiä toimittajia jotka ei ymmärrä sellaista mitä ei pysty tavallisella kameralla kuvaamaan.
Suomessa kotonaan kuolleita valitettavasti yli 4000, Ruotsissa 19 000 ja koko maailmassa 6,5 miljoonaa ihmistä.
Hirveä tauti, joka edelleenkin jatkaa kulkuaan ja tarttuu herkästi.
Suomi onneksi selvinnyt koronan aiheuttamista vaurioista paljon vähemmällä kuin lähes yksikään toinen maa koko maailmassa!
Suomen hallitus on tehnyt erinomaista työtä koronan hallinnassa,.
Ei kaikki sentäs ole kuolleet kotona.
Painovirhepaholainen hyppäsi tekstiin.
Mikä Korona?
Puhutteko nuhakuumeesta, joka muuttui yhdessä yössä tappavasta taudista normaaliksi nuhaksi, kun Viisikko niin käski.
Kävikö niin, että kun keinot loppui niin antaa sitten mennä vaan. Kuten kaikissa Marinin hallituksen päätöksissä. Ja sitten selittellään jälkikäteen.
Suomi Maailma huipulla.korona.kuolemissa.
Muualla täysi nolla.
Merkityksensä on menettänyt mitä mieltä hallitus puolueet ja maan johto ovat natoon liittymisestä
Kiinnostus loppunut täysin poliitikkojen tekemisiin.
Suomea ei enää ole.
Nämä onnistuvat tuhoamaan kaiken hyvän maassamme.
Paitsi iki-ihania vihreitä eivät saa tuhottua.
Ne samat, jotka räkyttivät koronan olevan pientä nuhakuumetta ovatkin nyt räkyttämässä koronan olevankin tappava tauti.
Mitenkäs se nyt niin muuttui??
Heh heh ...
No kumpi se Viisikon mielestä on? Tuo tuuliviiri kun antaa vastauksia oraakkelin tavoin, vähän tuulen suunnan mukaan. Lottoa tuntuu olevan. Kolikkoako ne siellä heittää?
Ne on niitä anolapersulan Änkyrlän joukkoa, joka räksyttää yhteiskuntavastaisesti.
Ei tarvii välittää
Sama venäläismielinen joukko haukkumassa jokaisessa keskustelussa aivottomasti kaikkea Suomen yhteiskunnassa.
Hyvä Suomi ja demokratia!
"Suomessa on noin 1% mahdollisuus sairastua koronaan."
T: joku totaalinen tyhjäpää