Mitäs tähän länsimaiset sensuuri lehdet keksivät sanoa? Ei pakotteet muuta kuin vahvistaneet.
Rupla lähti voimakkaaseen nousuun
3
159
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki ovat hyvin hiljaisia täällä)) Ja sen aikaan rupla on jo 66rub/1eur.... Oli 125....
- Anonyymi
Kysyn sinulta vain yhden kysymyksen: Missä ruplia voi vaihtaa dollareiksi tai euroiksi, ilman rajoituksia? Aivan, ei missään.
Ruplala ei ole noteerattua vaihtokurssia, joten sillä ei ole myöskään mitään arvoa venäjän ulkopuolella.- Anonyymi
Tota.. Sä voit vaihtaa ruplia ihan vapaasti forex:issa ja venäjällä sä voit ostaa dollareita tai euroa myös ihan vapaasti... Esim venäjän suurin pankki "sberbank" voi myydä sulle euroa tai dollareita vapaasti, tässä voit nähdä heidän vaihtokurrsin https://www.sberbank.ru/en/quotes/currencies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait883515Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51759Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51512- 291331
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es53926Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70872Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35862Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47820Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4777Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774