Ketjuja ja kommentteja kun täällä PS-palstalla lukee niin ensimmäisenä esille nousee viha. Ihan silmitön viha perussuomalaisia ja erit tavalla ajattelevia kohtaan. Oletan että vihan takana on vihervasemmistolaisia, ehkä jopa maahanmuttaja trolleja? Nyt olisi hyvä todeta että viha ei ole mikään rakentava voima, vaan varsinkin vihervasemmistolaisten jotka tänne kirjoittavat kannattaisi tutustua oman puolueensa "turvallisemman tilan sääntöihin" ja miettiä noudattavatko he niitä itse juuri tällä hetkellä.
Siis ovathan nää säännöt todella wokea, mutta ne ovat vasemmistolaisten muille vasemmistolaisille kirjoittamia käytössääntöjä näissä tilanteissa, joita heidän itsensä olisi hyvä noudattaa:
https://vasemmistonuoret.fi/fi/jarjesto/tasa-arvo-ja-yhdenvertaisuus/turvallisemman-tilan-saannot
Siis ovathan nää säännöt todella wokea, mutta ne ovat vasemmistolaisten muille vasemmistolaisille kirjoittamia käytössääntöjä näissä tilanteissa, joita heidän itsensä olisi hyvä noudattaa:
https://vasemmistonuoret.fi/fi/jarjesto/tasa-arvo-ja-yhdenvertaisuus/turvallisemman-tilan-saannot
Vastaukset 28
Vanhimmat
On turha itkeä minulta rahaa , kun on omilla valinnoillaan kussut kaiken 😠
''...ensimmäisenä esille nousee viha. Ihan silmitön viha perussuomalaisia...''
Väärin. Viha ja rakkaus ovat voimakkaita tunteita jotka kuluttavat paljon energiaa. Persuihin ei kannata tuhlata energiaa. Oikea termi on syvä halveksunta.
Minä en persujen suhteen rasita itseäni edes sillä. Asenteeni on välinpitämätön halveksunta.
Jota kuitenkin vaivaudut esittäämään täällä. Turhautuneena? Välinpitämättömänä? Toivon mukaan nuo linkistä löytyvät säännöt kuitenkin muistaen?
Enemmän tuntuu tuo "halveksunta" vievän sinulta ainakin aikaa. Yötä päivää palstalla itkemässä persuista, toistoja ja valheita, valheiden toistoja.
Persu aina uhriituu, ja syyttää "meitä" vihasta!
Sanna Marin saa jatkuvasti paskaa niskaansa, ja sekö ei ole vihaamista, maalitusta, valehtelua?
Se on kateellisuutta menestyvää NAISTA kohtaan.
"Oletan että vihan takana on vihervasemmistolaisia, ehkä jopa maahanmuttaja trolleja?"
Olet oikeassa, sukuni on täysin ulkomaalaisperäistä. Ensimmäiset esi-isäni muuttivat tälle alueella jääkauden aikana tai heti sen jälkeen, mutta myös aivan äskettäin 1500-luvulla muutaneitakin suvussani onm ainakin yksi. Hän puhui germaanista kieltä ja persuthan haluaisivat poistaa erään germaanisen kielen opetussuunnitelmista.
Miksi minun pitäisi tykätä persuista? Luuletteko te omistavanne tämän maan niin että voitte määrätä kuka täällä saa asua ja kuka ei?
Toivoin että kaikki tätäkin ketjua kommentoineet olisivat todella lukeneet ajatuksella linkistä löytyvät vasemmiston turvallisemman tilan säännöt. Mutta kommenteista päätellen näin ei ole tapahtunut.
Viha, kauna ja kateus ovat persujen koko aatteensa syvä musta ydin
Kaasukammioita oman kansan, siis suomalaisten murhaamiseksi, on vain Perussuomalaisten tavoitteita. TÄMÄN ON EX PUHEENJOHTAJA JUSSI HALLA-AHO ON MONESTI ESITTÄNYT.
Krista Kiurun murhaamista lahtipenkissä on esittänyt persujen kunnanvaltuutettu ja höän jatkaa; "ei lihat kelpaa edes minkinrehuksi ja ei siitä lehmästä tule edes maitoa."
Kaikki al-Holin leiriläiset on ammuttava".
HENNALAN LEIRI ON UUDELLEEN PERTSTEEAVA.
Sinulla tuntuu olevan ohjaavana tekijänä tyhmyys. Miksi kuvittelet että narsistinen käytöksesi on jotenkin parempaa, viisaampaa ja fiksumpaa palstakäytöstä.
Mitään kommentointiasi et ole kyennyt järjellisesti, faktisesti tai edes fiksusti åperustelemaan. Toiustelet tuota samaa moukkamaista roskaa päivästä toiseen, viikosta toiseen, kuukaudesta toiseen ja vuodesta toiseen.
Mahtaa olla fiksu ja älykäs olo, sellainen neron antipersun huippusaavutuksen suorittanut palstahäiriköinnissä.
Olisi ihan fiksua antaa olla. Kun ei ole mitään sanottavaa, järkevää sellaista. Ei se tee ja anna kovinkaan viisasta vaikutelmaa kirkoittajasta, jos vain toistelee osia kirjoituksista, tulkitsee niitä vajaalla ymmärryksellään. Varmasti maailmasi näyttäystyy sinulle tuollaiselta, meille muille tuo on lähinnä mielisairaan pakkomielteista hyökkäilyä. Asioatonta siis, varsinkin toistoina.
Viha ha ärtymys.
turhautuminen oman puolueen huonoon menestykseen niin että pitää suositumpaa puoluetta mollata keksityillä jutuilla?
Muistutuksena nämä, niin että meillä kaikilla olisi turvallinen olo täällä kommentoidessa ja kommentteja lukiessa.
No niin kun aamun aloituksia ja kommentteja katsoo niin nostetaanpa tämä vasemmistolaisten omille kannattajilleen tekemä ohjeistus esille muistutuksena.
heHEEEEEE heti löytyy poikkeukset itselle toimia
"4. Älä käytä halventavaa tai toiseuttavaa kieltä – vältä rasistisia ja ableistisia ilmaisuja. Älä toista rasistisia, ableistisia, seksuaalisuuteen, sukupuoleen, suhdemuotoon tai ulkonäköön liittyviä stereotypioita puheessasi edes ”ironisesti”. Poikkeuksena tähän on marginalisoituun ryhmään kuuluva puhe itsestään voimaantumismielessä"
Persut loisivat meidän veronmaksajien rahoilla, ja silti heillä on pokkaa vaatia, ettei meillä olisi muka oikeutta vihata ja halveksia heitä koko sydämestämme.
Kommenttisi sävystä ja sen sisältämästä kielenkäytöstä päätellen rohkenen epäillä ettet ole lukenut ylläolevan linkin takana olevia vasemmiston "turvallisemman tilan sääntöjä"?
Miksi lukisin vasemmiston sääntöjä? En ole vasemmistolainen muualla kuin persujen mielikuvituksessa.
Kuulostaa perinteiseltä vihervasemmiston: "tehkää niinkuin minä sanon, ei niinkuin minä itse teen".
Muistutuksena nämä. Että meillä kaikilla olisi miellyttävä ja turvallinen sunnuntai-ilta täällä palstalla.
Ystävällinen muistutus.
Kuuma kesähelle on taas nostanut joissakin kateutta ja vihaa meneviä perussuomalaisia kohtaan joten heille muistutuksena heidän oman puolueensa säännöstö miellyttävään nettikirjoitteluun.
Kaikille kivaa kesää!
Yölinjalla oleville kommentoijille muistutuksena nämä.
Nyt on vasemmistolaisten anti-PS ruplatrollien taholta niin paksua juttua liikkeellä että nostetaans tämä heidän oma ohjeistuksensa ylemmäs.
Kun alkaa tulemaan tarpeeksi ns. 💩aa tuulettimeen provoamisen seurauksena siirtyy aikansa raivottuaan jollekkin toiselle palstalle tappelemaan omine sivupersooniensa kanssa. En edes ala listaamaan kaikkia palstoja joissa trollaa niin valtavasti niitä on ja kun menee vaikeaksi tekee uusia aluevaltauksia jatkaen niissä saman parissa.
erikoinen tyyppi siinä mielessä tai mm. sen takia että monella sivupersoonalla on omat pakkomielteensä joita hokevat lähes 24/7 365?
Kyllä perstrollit trollaa kaikilla muilla palstoilla.
Taas tuntuu siltä kun aloituksia katsoo että on aika muistuttaa näistä woke vasemmiston omista "turvallisemman tilan säännöistä".