Länsi luo tylsistämistä kirjoittelupalstoille, joukossa "sörsselis porukkaa" kaataa kirjoituelua kirjoitellaan sitten vaikka koirista. Asia kaadetaan esimerkiksi kielioppi pilkanteolla tai jopa sölötellään asian sisältöä asiasn kuulumattomilla sanoilla. Näin saavat ihmiset luovuttaan kirjoittelua kun eivät halua kuulua joukkoon joka tuhoaa asiallisen kiŕjoittelut. Se on sitä tämän ajan propakanda taistelua jolla estetään kunkin isänmaan hyväksi katsoma kannanotto. Hyvin näkee miten Suomi kuin romutetaan kansana, joukkueena, yhdenvertaisena muiden joukossa / muihin nähden, luomalla vastakkainasettelu täysin poissulkevaa rakentavaa kirjoittelua.
Olette varmasti huomanneet.
Anonyymi
875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miten tämä liittyy Yleisradioon? Tosin en ole varma liittyykö "kommenttisi" mihinkään, koska sen mahdollista ajatusta on mahdoton ymmärtää surkean kielitaidon vuoksi.
Ehdotan, että pyydät jotakin suomea osaavaa ystävääsi tarkastamaan kyhäelmäsi ennen julkaisua. Näin ainakin saattaisimme tietää, mitä yrität sanoa.
Tuota juuri, länsi-propakanda torpeedoi keskustelua.
Hyvä vaihtoehto olisi, että kirjoittaisit äidinkielelläsi eli venäjäksi Pravdan mielipidesivulle. Oletan, että saisit siellä myötämielisen vastaanoton.
Jos kirjoittaa "suomeksi" sekavia jorinoita "valtioista" nimeltä Ukrina, Jukoslavia ja Venjä, ei kannata pahastua, jos jorinat tuovat hymyä lukijoiden huulille. Useimmat 10-vuotiaatkin kykenevät parempaan kielelliseen suoritukseen.
Ymmärtäisitkö venäjää paremmin jos et suomen kieltä näytä ymmärrärtävän?
Eihän aloittajan viesti edes mitään kunnon suomenkieltä ole vaan lähinnä venäläisen kirjoittamaa siansaksaa!
Viittaat siansaksaan, olet siis NATO vastainnen kun saksalaisia viittaan siansaksaan.
Palstoilla riehuvat natotrollit, jokainen leimataan venäjän trolliksi joka yrittää vähänkään järkevää keskustelua.
Pitää+100%+paikkansa!!!!