Tämä Uuno Kailaksen runon muistelu tuo nyt mieliimme sen tosiasian että kohta me pahat pojat pääsemme jälleen matkustamaan rakastamaamme Pattayalle ilman rajoitteita.
Tämä maailmanlaajuinen typerä sulkutila on kohta muisto vain.
Thaimaan baht on onneksemme syöksykierteessä ja vrk- oppaan hinta on meille enää 27 € mahdolliset baarimammalle annettavat lantit vuokraustoiminnastaan oppaan ruoka- ja juomakulut. Eräs vuokraamani tukevahko tytteli rakasti Mackin antimia ja siten kulunsa olivat hieman suurempia jos ei kuitenkaan merkittävästi.
En suosittele ns. palmunalustyttöjä vaikka siinä muutaman roposen säästäisittekin; vaarana on tulla ryöstetyksi.
Vuokratkaamme seuralaisemme tutusta baarista.
Hyvä on tiedustella mahdolliselta tulevalta oppaaltanne että pitääkö hän naimisesta? Yhtään kieltävää vastausta en ole koskaan ikinä kuullut.
Menepäs kysymään sellaista kapakoitamme kansoittavilta kehopositiivisilta naisiltamme.... , lättyyn tulee....
Rajat railona aukee.., edessä Aasia, itä.....
3
75
Vastaukset
- Anonyymi
Massaman kurria kun syövät, mitä sirkuttavat?
- Anonyymi
Tuossa vähän reilumpi lautasellinen kurrikeittoa merenelävillä. Pikkuinen ravinteli saarella rannan tuntumassa, tuo oli siis yksi annos josta olisi syönyt viisi ihmistä itsensä täyteen.
https://aijaa.com/DW8EvD Anonyymi kirjoitti:
Tuossa vähän reilumpi lautasellinen kurrikeittoa merenelävillä. Pikkuinen ravinteli saarella rannan tuntumassa, tuo oli siis yksi annos josta olisi syönyt viisi ihmistä itsensä täyteen.
https://aijaa.com/DW8EvDHerkullisen näköinen on tuo Tom Jam (?)- soppa.
Rantapäivieni päätteeksi istahdin aina Kävelykadun päässä olevaan baariryppään kuppilaan ottamaan pari Heinekenia ja palkkaamaan oppaan yöksi.
Vein muutaman kerran koko baarin likat (n.5) läheiseen thai-kuppilaan syömään ennen kuin työiltansa alkoi. Maksoin mammalle tonnin siitä että joutui yksin raatamaan tunniksi.
Kalan ja muun kera tilasin aina Tom-jamin. Muistan sen ihanan maun aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5148785Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556076Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3535106Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634716Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984321Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664033SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813893- 911828
- 1031374
- 47939
