Tarkennuksia.

Anonyymi

Kun sanotaan että henkilö on mennyt pois taloyhtiön kotirauhanpiiriin kuuluvalta piha-alueelta se ei tarkoita sitä että henkilö on ollut jonkun asunnossa tai menehtynyt vaikka mennyt pois sanan alussa onkin kirjaimet ME. Kun kysytään "oletko yksin ?" se käsitetään nykyaikana sivistyneiden ihmisten keskuudessa jo hyvin helposti yksinäisyyttä aseena käyttäväksi psygologiseksi tiedusteluksi kartoittamiseksi onko hoitajien mahdollisuus soluttautua vääristelemään vaikeuttamaan alistamaan ilmoittajan ilmoitusta ja/tai onko asialla silminnäkijöitä eli ts voidaanko tapaus lakaista nopeasti pois pöydältä sairauksia viljelyalueena ilmoittajaa huomaamatta edelleen pitämiseksi hysterioimiseksi pidemmällä aikavälillä haittaaluomistarkoitusta varten tutustuttelemisille alustukseksi.

22

1215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tykkään vieläkin yleisurheilusta.

    • Anonyymi

      Haluaisitko ostaa jotain erikoismerkkejä juttuusi, pilkkuja tai jotain muita?

    • Anonyymi

      Aloittajalle : en ymmärrä tarinaasi.

      • Anonyymi

        Et varmaankaan historiassakaan ymmärtänyt tarinoitasi.


    • Anonyymi

      Veet on irti, purot solisee..

    • Anonyymi

      Kun jotain laitonta tapahtuu, seuraava kysymys ei saisi olla "oletko yksin ?" koska kysymys on monihyödynteiskäyttöä mahdollistava esim jos on yksin ei ole mahdollista että tapaukselle olisi todistajia silloin partion paikalle laittamiseksi on aiempaakin vähemmän motivoituneisuutta.

      • Anonyymi

        Vuoden 2022 aikana ryhmännehän sai yhden todisteen lisää siitä että mistä johtuu sen käyttäytyminen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vuoden 2022 aikana ryhmännehän sai yhden todisteen lisää siitä että mistä johtuu sen käyttäytyminen.

        Uutiset ovat kertoneet nuorison olevan aiempaa levottomampi, miksi juuri koronarokotteiden jälkeisenä aikana jonkinajan kuluttua, verukkeeksiko niitä hintoja elintarvikeliikkeissä nostettiin syytä ilkeilykäytökseen sitäkautta saamiseksi.


    • Anonyymi

      Jos teillä on oranssikantinen vihko kirjahyllyssä niin nyt i viimeinen hetki repiä vihko käsin ja sen jälkeen poltakaa paperisilppu, antajaa tuhkien jäähtyä ja sitten jauhakaa tuhka ohueksi pölyksi ja kaatakaa vessan pönttöön. Huuhdelkaa kaksi kertaa ja tarvittaessa pyyhkimään pöntöstä tuhkajäämät.

    • Anonyymi

      Terveen ihmisen kakkaa voidaan siirtää hullulle. Eikö tuollainen vaihtoehto ole käynyt aloittajan mielessä laisinkaan?

      • Anonyymi

        Aloittaja oletko käynyt tarkistuttamassa terveyden tilanteesi?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      19
      3233
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      15
      2212
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      121
      1828
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1216
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1117
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1012
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      36
      843
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      54
      778
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      721
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      705
    Aihe