Mekin rakennamme uutta uljasta Ukrainaa.

Anonyymi

Jippii, Sauli Niinistö sen sanoi ääneen tänään mitä me kaikki suomalaiset olemme odottaneet ja toivoneet. Pääsemme EU-jäsenmaana jälleenrakentamaan sodanjälkeistä Ukrainaa. Meidän osuudeksemme on alustavasti arvioitu tulevan 15-20 miljardia euroa.

12

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Upeaa, ja hienointa kaikessa ei suinkaan ole se, että me saamme maksaa velkarahalla ukrainan rakentamisen, vaan se, että ukraina oli koko maailman rahanpesun keskus, sekä ihmiskaupan keskus.Bioaselaboratoriot x 30kpl myönnetty suoraan USA;n hallituksen toimesta olemassaoleviksi alueella ja juuri niihin putin pullukka iski.

      Victoria Nuland jenkkihallituksesta kertoi videolle suoraan labrojen olemassaolosta.Onkohan kadonnut "vahingossa" jonnekin vai vielä elossa?

      Puolueetonta mediaa ei suomessakaan ole.Jenkkien ja heitä ohjailevien juutalaisten talutusnuorassa on kaikki hallitukset.Mediatkin omistaa maailmassa 6 suuryritystä, sopii googletella ja googlettelulla tarkoitan aivan jotain eri selainta kuin googlea joka piilottaa asioita joita googlen omistajat ei halua julkisuuteen.
      Alkakaahan säästämään rahaa niin cabalisti satanisti NWO porukka saa uuden päämajan rikki pommitetun tilalle teidänkin rahoilla.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Amerikassa todistettu vaalivilppi todeksi.
        Ranskassa kävi vaalivilppi, kansa vihaa macronia, mutta äänten laskija päättää miten vaaleissa käy.

        Suomessakin on ollut vaalivilppiä usein ja esim. vassari joka ei edes pitänyt missään ainoatakaan puhetta tuli valituksi.videot aiheesta "katoavat" youtubesta todisteineen.

        Nykyinen rahajärjestelmä romahtaa.Se on ollut selvä jo kauan.
        WW3 alkaa, tulee nälänhätä koko maailmaan.Amerikassa on "vahingossa ja ihan yhteensattumana" palanut lukuisia ruuankäsittelylaitoksia pienen ajan sisällä.Asiasta ei saa puhua vaan facebook esim. poistaa ne heti.

        Ne jotka tiesivät miten tässä käy, ovat varautuneet perheensä eloonjääntiin.Ne jotka lukevat valtamedian valheita, ovat lirissä kun tilanne eskaloituu tänä vuonna.

        Ei tässä ole mitään ihmeellistä, asiat olleet tiedossa jo 10v jos on ollut hereillä.


    • Anonyymi

      kannattaa säästää rahaa oman maan rakentamiseen kun alkaa ohjusta tulemaan...

      • Anonyymi

        Ohjus sekä Jeesus tulee?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjus sekä Jeesus tulee?

        Miksi Jeesukselta tulee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi Jeesukselta tulee.

        Jeesus tulee Jazzeille, yksi povaaja nainen kertoi lukeneensa sen tulemisen aikataulun raamatusta.


    • Anonyymi

      Hän tulee siksi että hän on Jeesus Ukrainalainen.

    • Anonyymi

      Ukrainan jälleenrakentamiseen tulevaisuudessa sijoitettavat miljardit eurot saadaan kerättyä näppärästi sosiaaliturvaamme karsimalla sekä verotusta korottamalla. Suomen budjetti on niin alijäämäinen joka vuosi ettei ulkomaanvelkaa kannata enää ottaa euroakaan. Kun nyt ryhdymme Venäjä läntiseksi vihollismaaksi niin se vähentää maamme kiinnostusta ulkomaisena sijoitus ja investointikohteena. Terveisin Eki

    • Anonyymi

      Niinistö on kuitettunut jopa aivoistaan tässä pesun jälkeen tapahtuneessa linkouksessa.
      Heidi Hautala toinen tollo, joka on Venäjän kiroamissa eikä asiaa naapurimaahan.

      • Anonyymi

        Emme voi tietää kuka, mahdollisesti naapurisi on mielsi taas pahoittanut. Venäjältä on otettu eri maissa mm, olikarkeilta omaisuutta haltuun ja uskoisin niillä maksettavan, osan Venäläisten erikoisoperaatiossa aiheuttamat valtavat tuhot itsenäisessä valtiossa Ukrainassa, jossa myös Venäläisiä on natsina operoitu Venäläisten toimesta, pois päiväkirjoista haudan lepoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Emme voi tietää kuka, mahdollisesti naapurisi on mielsi taas pahoittanut. Venäjältä on otettu eri maissa mm, olikarkeilta omaisuutta haltuun ja uskoisin niillä maksettavan, osan Venäläisten erikoisoperaatiossa aiheuttamat valtavat tuhot itsenäisessä valtiossa Ukrainassa, jossa myös Venäläisiä on natsina operoitu Venäläisten toimesta, pois päiväkirjoista haudan lepoon.

        Jos tämä menetelmä tukea Ukrainaa, ei kiihoita voi persut painua Vi.tuun.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5600
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1592
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      971
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      851
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      832
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      823
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      822
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      817
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      789
    Aihe