Länsi on vain pedannut Venäläisille sodan ukrainan kanssa ja minskin sopimus oli vain aikalisä siihen !? Ukrina taas elää länsi avuillaan, kuin Viro erkaantuessa sopimuksesta Neuvostoliitosta !?
Ukrinan sodat loppuis heti,jos länsikin tunnustais siitä erkaantuneet,kuin Jukoslaviasta teki !?
8
64
Vastaukset
- Anonyymi
Palaa asiaan huomenna ku oot saanu uutta rehua kaukalosta lätissäsi ja selventänyt mitä oikein aloitteelasi meinaat. On epäselvää mitä ajat oikein takaa. Käy paskalla ja vaihda puhtaat painat lätissäsi. Sitten kärsä pystyssä hehkuen käväse vielä röhkimässä Puten kuvalle ja kiitä vielä rehustasi
- Anonyymi
Lännen osuus sodan alkamiseen on laajalti tunnustettu; Ukraina on sivuosassa päätöksen teossa, sen sijaan se on pääosassa sotimisessa.
Ukrainalainen toimittaja Anna Reid kertoi haastattelussa, että "virhe tapahtui kun saatiin ristiriitaisia viestejä Yhdysvaltojen hallinnolta ja Zelenskyiltä".
"Zelenskyi vähätteli sodan uhkaa".
Tieto löytyy TV 1 dokumentista.- Anonyymi
Mikä on länsi tässä yhteydessä?
Nimeä maat ja mitä mikin maa on tehnyt.
Termi on todella omituinen, kun puhutaan hyökkäyksestä yhteen maahan, joka ei ole uhannut ketään.
- Anonyymi
Vieläkö kusihousuille epäselvää tunustamis retoriikassaa,pienet lapsetkin ymmärtäis !?
- Anonyymi
Jos olet olevinasi fiksu, niin kerro, mitkä maat kuuluvat syyllisiin ja mitä mikin maa on tehnyt aikaansaadakseen Venäjän hyökkäyksen Ukrainaan.
- Anonyymi
Rutzibotille on turha vastata.
Se ei ole ihminen vaan kone - Anonyymi
Se on Usan ja Eun elätti. USA käy sillä tuhosotaa Venäjä vastaan!
- Anonyymi
Siis mikä se?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Täti-ihminen Sofia ja nuori kanadalainen lätkänpelaaja
Sofialla on kiikarissa Logan Thompson 25v, Las Vegasissa pelaava kanadalaispelaaja. Tätä se kai tarkoitti, kun sanoi Seiskalle, ettei tiedä kuinka pit2194647Some pillastui: Farmin voitto pedattiin Teemulle?!? "Törkee temppu" "Taina oli ihan vailla mahiksia"
Ohhoh, Farmi-kaksintaistelu ja finaali on saanut tunteet kuumiksi - ja ehkä syystäkin Suomi24 Keskustelu -palstalla... Olisiko Tainalla ollut mahdolli374143Suomessa todettu ilmeisesti eka apinarokkotapaus
Euroopassa matkailleella miehellä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008841676.html1402229Voiko Martinaa muuta kuin nauraa
Baha oli "tiedän, että ollaan loppuelämä yhdessä."😂 Pikkarainen oli " tässä on nyt se oikea ihminen, en luovu susta koskaan."😂 Lippispojasta sanoo "3812054Mitäs ajattelisit
Jos saisit häneltä tänään pienessä sievässä lähetetyn viestin puhelimeen "haluan nähdä" tai "ikävä"?1111380Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.551158Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.2801077- 40990
- 102893