Alkaako Ylen lapselliset toimittajat myllyttää hyökkäyssotaa Venjälle Naton kanssa,kun böpiä ovat !?

Anonyymi

Ei varmasti naton kannatusta ilman leikkiikäisten aivoilla Natomainosta !?
Suomen taloudessa alkaa rankkakausi ja Naton vielä 2% !?
Sauli aloitti jo Naton puolesta valehtelun kaksi vuotta sitten Venjän ulkoministerille, jot mediamme ei merkinnyt mitään !?

4

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne tytöt vois selittää Hoitjille että palkankorotukset menee Naton kuluihin ja jatkosotaan ,mutta etulinjaan pääsette !?

    • Anonyymi

      Nato on PUOLUSTUSliitto.
      Nato-maat ei hyökkäile syyttä naapurimaihinsa Venäjän tyyliin.
      Suomi käyttää jo nyt 2% BKT:sta puolustusmenoihin, mikä on Natossa tavoitteena nykyisilläkin jäsenillä.

    • Anonyymi

      Teutrastaja Putler ei tietenkään kykene laskemaan montako kertaa Nato on hyökännyt Neuvostoliittoon/Venäjälle, mutta jos hän olisi vähän älykkäämpi, hän voisi kysyä asiaa venäläisiltä matemaatikoilta.

      Matemaatikot voisivat myös selvittää Putlerille, miten monta sataa vuotta menee ennen kuin venäläisten elintaso palautuu 1900-luvun alun tasolle.

    • Anonyymi

      "Sauli aloitti jo Naton puolesta valehtelun"

      Tästä tuleekin mieleeni kiinnostava asia, johon toivon sloboilta valaistusta. Kun pääteurastaja Putler aloitti sodan Ukrainaa vastaan, sitä ei kutsuttu Venäjällä sodaksi vaan "sotilaalliseksi operaatioksi".

      Putlerhan ei tietenkään koskaan valehtele ja hän sanoi monta kertaa ennen Ukrainaan hyökkäämistä, että Venäjä ei aio hyökätä Ukrainaan.

      Sotaa kutsutaan Venäjällä siis sotilaalliseksi operaatioksi, mutta miksi kutsutaan venäläistä valehtelijaa? Venäjähän joka tapauksessa aloitti Ukrainan pommittamisen pääteurastaja Putlerin ilmoitusten vastaisesti.

      Vai onko virallinen venäläinen totuus yhä, että Venäjä ei ole pommittanut Ukrainaa, vaan että Ukraina pommittaa itse itseään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      144
      17292
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      44
      9953
    3. Vasemmistoaate on aatteista jaloin

      Kaikki saavat ja kukaan ei jää ilman. Kuka tuollaista voisi vastustaa?
      Maailman menoa
      29
      5113
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      37
      3156
    5. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2850
    6. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2762
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      52
      2638
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2533
    9. Alexander C. G. riisti demari-Veijolta arvonimen

      "Stubb myönsi 66 arvonimeä ja peruutti yhden arvonimen. Presidentti Tarja Halonen myönsi Baltzarille kulttuurineuvoksen
      Maailman menoa
      34
      1777
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      120
      1684
    Aihe