Ei varmasti naton kannatusta ilman leikkiikäisten aivoilla Natomainosta !?
Suomen taloudessa alkaa rankkakausi ja Naton vielä 2% !?
Sauli aloitti jo Naton puolesta valehtelun kaksi vuotta sitten Venjän ulkoministerille, jot mediamme ei merkinnyt mitään !?
Alkaako Ylen lapselliset toimittajat myllyttää hyökkäyssotaa Venjälle Naton kanssa,kun böpiä ovat !?
4
131
Vastaukset
- Anonyymi
Ne tytöt vois selittää Hoitjille että palkankorotukset menee Naton kuluihin ja jatkosotaan ,mutta etulinjaan pääsette !?
- Anonyymi
Nato on PUOLUSTUSliitto.
Nato-maat ei hyökkäile syyttä naapurimaihinsa Venäjän tyyliin.
Suomi käyttää jo nyt 2% BKT:sta puolustusmenoihin, mikä on Natossa tavoitteena nykyisilläkin jäsenillä. - Anonyymi
Teutrastaja Putler ei tietenkään kykene laskemaan montako kertaa Nato on hyökännyt Neuvostoliittoon/Venäjälle, mutta jos hän olisi vähän älykkäämpi, hän voisi kysyä asiaa venäläisiltä matemaatikoilta.
Matemaatikot voisivat myös selvittää Putlerille, miten monta sataa vuotta menee ennen kuin venäläisten elintaso palautuu 1900-luvun alun tasolle. - Anonyymi
"Sauli aloitti jo Naton puolesta valehtelun"
Tästä tuleekin mieleeni kiinnostava asia, johon toivon sloboilta valaistusta. Kun pääteurastaja Putler aloitti sodan Ukrainaa vastaan, sitä ei kutsuttu Venäjällä sodaksi vaan "sotilaalliseksi operaatioksi".
Putlerhan ei tietenkään koskaan valehtele ja hän sanoi monta kertaa ennen Ukrainaan hyökkäämistä, että Venäjä ei aio hyökätä Ukrainaan.
Sotaa kutsutaan Venäjällä siis sotilaalliseksi operaatioksi, mutta miksi kutsutaan venäläistä valehtelijaa? Venäjähän joka tapauksessa aloitti Ukrainan pommittamisen pääteurastaja Putlerin ilmoitusten vastaisesti.
Vai onko virallinen venäläinen totuus yhä, että Venäjä ei ole pommittanut Ukrainaa, vaan että Ukraina pommittaa itse itseään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712466Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655469Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163974Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2312807Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov182030Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191864Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766