Hävettää Suomen euroviisu esittäjät..

Mitä mieltä esiintyjistä?
52230
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Eikös se pikkumies ole se "arkkitehti", jonka tuotokset olivat sutta ja sekundaa?

1Äänestä
  • Ei vaan se oli se kojon biisi: Nuku pommiin venäjä...

    Äänestä

  • kertakäyttö-rakentaminen on sitä vihreää ilmasto-ystävällistä rakentamista.

    muuten hyvä, mutta olivat liian selvinpäin-

    ei edes tippuneet lavalta

    Äänestä

No jos verrataan kaikkiin kautta aikain Suomea edustaneisiin kipaleisiin niin ihan ok viisu nykyajassa.

Äänestä
  • Muistatteko Kojon ja biisinsä Nuku pommiin ja nolla pistettä tuli tuolloin Suomelle?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muistatteko Kojon ja biisinsä Nuku pommiin ja nolla pistettä tuli tuolloin Suomelle?

    Tai sen tuntemattomaksi jääneen romanitytön joka unohti sanatkin.

    Äänestä

Jokainen tietää kuka on voittaja, Ukraina.

Äänestä
  • Ukrainalainen yhtye ei sitä välttämättä halua! Yhtye eläisi jatkossa vain sen sodan syystä olevan äänestyksen perusteella eikä omasta tekemisestään johtuen...

    Äänestä

  • Säälipisteet on turhia kun kyseessä on kuitenkin kilpailu muusikoiden kesken Euroviisuissa.

    Äänestä

  • Euroviissuut on ollu natsitouhua alusta pitäen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Euroviissuut on ollu natsitouhua alusta pitäen.

    nojoo- asiaa-

    tosiaan ne viisuthan perustettiin osana tätä uutta uljasta natsi-Eurooppa-maailmanjärjestystä kun rakennettiin pala palalta- (kun hitlerin aiempi yhtenäinen eurooppa meni plörinäks)

    Eur. teräsyhteisö, EEC, ETA, jne- kohti liittovaltio-EU-uusneuvostoliittoa.

    Äänestä

Mike heise havettaa painvastoin hyva bandit sano mumbo ei rosin mun genre.tunnettujakin ovat ja suosituja euroopassa. Onnea the Rasmus ja lycka till.aanestan titans ruotsista kasin ruotsalaiaella sim kortilla

Äänestä

Trolli täälläkin parkumassa. Missä teidän edeustaja🤔ainiin teidän hylättiin heti 😂😂

Äänestä

Miksi ennen hyväänaikaan oli euroviisut upea ja kiva tapahtuma ja joku vain voitti?
Parissa viikossa oli euroviisukasetti ostettavissa ja kaikki rallatteli kaikkia biisejä iloisesti!

Nyt 2000-luvulla kaikki on kuraa eikä kellään kivaa, edes voittajilla koska todella huono kappale, jopa kuvottavan huono?.....

Mitä ihmeen töhnää lapsille syötetty niiden hyvien aikojen jälkeen kun kasvaneet omituisiksi valittajiksi?

Äänestä
  • Kyllä ne on olleet kuraa alusta alkaen! Mikä ei tarkoita etteikö joskus olisi ollut joku hyvä kappale seassa. Oikeastaan pitäisi itämaille olla eri viisut. Ne on niin erilaisia - musiikkimaut ei todellakaan kohtaa.

    Äänestä

  • Odotan joka vuosi jonkinlaista uutta Abbaa. Ohjelmaformaatti on mennyt vähän liiaksi teatterin puolelle ehkä siksi, että pyroteknikoiden ammattikunta ja valosuunnittelijat, akustiikkamiehet ja muu suunnittelu ovat ottaneet ylivallan. Olen Helsingin Aalto-yliopiston ihmisiä. Korkeakoulussa on kaikenlaisia akateemisia tieteellisiä tutkimusaloja ja projektit yrittävät luoda uusia myyviä kaupallisia innovaatioita. En ole äänisuunnittelija mutta oletan, että koko ohjelmaformaatti kulkee samalla linjauksella. Yritetään tehdä uutta yhteensopivuutta teknisten muotoilujen ja äänipsykologian, tilaäänentoistojen kanssa. Se on toki kiehtovaa mutta jos se ylittää tilauksen, on lopputulos megalomaniaa ja pelkästään tylsä.

    Vuonna 2022 Italia yritti todistaa olevansa teknisen kehityksen kärkeä. Musiikki jää alisteiseen asemaan. Hyvät esiintyjät eivät aina pääse edukseen. Toivoisin itse jonkinlaista paluuta helppouteen ja inhimillisyyteen. Tämä systeemisen muutosajanjakson hehkutus ei enää ole elävää tiedettä saati taidetta. Paikalla katsomo ehkä saa esityksistä enemmän kuin television välityksellä.

    Äänestä

Alussa biisi tuntui vähän oudolta, mutta sehän onkin oikein hyvä nyt kun on kuullut useammin.

Vähän näin sitä lavarekvisiittaa harjoitusvideosta, hyvältä vaikutti.

Äänestä
  • Juuri näin, sama täällä.

    Onhan Lauri ja co paljon nähnyt että sen puolesta eivät jännää. Eikä elämä ole tästä kiinni, pitkä ja suht menestynyt ura jo takana. Mikäköhän on levymyynti, kun ei puhuta Suomesta?

    Hyvä veto oli äsken, iso pettymys jos ei finaaliin pääse.

    Äänestä

Osaan minäkin kulkea ilman paitaa, mutta en kyllä laulaa.

Äänestä

Serbian kipaleessa arvosteltiin maan vakuutuspohjaista terveydenhuolto järjestelmää johon paikallisilla taiteilijoilla ei ole varaa.

Äänestä

Älkää aina haukkuko jokaista joka yrittää jotain.

Äänestä
  • The Rasmus on tuossa porukassa parasta artistista ja musiikillista edustusta.

    Äänestä

The Rasmus ja lauri ilman paitaa. Missä on sulka?!

Euroviisuja ei pysty enää kattoo. Lordi voitti ja torille. Se oli siinä. No.more.

Äänestä
  • Persuli viisastelemassa.

    Äänestä

  • Poliisisulhaseni lauloi samalla äänellä kännilaulujaan. — Se oli viheliäistä. Lordi voitti minun mielestäni jonkinlaisen tukiverkoston ja vivutuksen takia. Matkittu laulutyyli. En tajua naamioituja artisteja. Jos hän olisi ollut hyvä esiintyjä, mihin hän on kadonnut?

    Äänestä

On se ihan hyvä kappale. Ainakin parempi kuin Venäjän euroviisu.

Äänestä

Odottelen Venäjän kappaletta. Se varmaan kertoo maailmanrauhasta ja hyvästä tahdosta, auringonpaisteesta, kukista ja kaikesta kauniista.

Äänestä

Ilmapallot oli hölmö idea, UMKssa oli parempi show.

Äänestä

Lauri Ylönen näyttää siltä kuin olisi Uuno Turhapuron ja Euroviisujen parrakkaan naisen yhteinen jälkeläinen 😀

Äänestä
  • Samaa koko porukka, kyllä ne viisut on viisuiltu joten voisi lopettaa koko viisuilun ei ole enää tätä päivää.

    Äänestä

  • Todella hyvä arviointi! Saattaisin katsoa häntä kerran mutta 2 tekisi jo tiukkaa. En ole koskaan kuullut kyseisen esiintyjän esityksiä mutta kasvot näkyvät liiankin usein julkisuudessa. Ilmaiseksi.

    Äänestä

  • ehkä onkin?

    Äänestä

Aivan täyttä typerää tuubaa, joka ei eroa millään lailla yhtään mistään entisestä mölyräminästä. Ei varmasti tule menestymään.

Äänestä

Ei sulkaa ei voittoa

Äänestä

Hienosti menivät finaaliin.
Lauantaina on kiva katsoa taas.

Äänestä
  • Jep.

    Äänestä

No ihan hyviähän nuo olivat. Biisi parempi kuin monella muulla.

Sulkia oli myös tukassa.

Äänestä
  • Varma voitto sulilla

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varma voitto sulilla

    ei tullu sulkaa hattuun

    Äänestä

Jari Sillanpää olisi pitänyt lähettää sinne laulamaan...!

Äänestä

Perus rasmusta. Hyvä et suomennettuna.
Tällä ne pärjäs Euroopassa miksi ei nyt. Tampereelle 2023 Eurovisi
ion.

Äänestä

Jos ukrainalaiset vaikka luovuttaakin voiton Rasmukselle.

Äänestä
  • The Rasmus on paras ilman säälipisteitäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    The Rasmus on paras ilman säälipisteitäkin.

    OO hilijaa siinä. Sinusta on kaikki parasta.

    Äänestä

Ihmeellinen tapa hävetä toisen tekoja.

Äänestä

En tykkää. En kylläkään ole kuullut koko kappaletta, mutta siitä huolimatta. Mikä Rasmus? Katri Helenan tiedän ja Lordin, josta en tykännyt siitäkään.

Äänestä

Onko Suomi musiikin eddie edwars?

Äänestä

Nettipersuille olisi tietenkin pitänyt olla Mamba tai Kari Peitsamo niin ei hävettäisi.

Äänestä

Liikaa Homoja ja miksi ei enää nuoren miehen pitää esittää kaljamahaansa

Äänestä

Onneksi ei valittu sitä Kuumaa jäbää!!

Äänestä

Porukat tykkäs, suoraan Finaaliin. The Rasmukselle keikkaa pukkaa tän jälkeen. Kova taso, kova on myös The Rasmus.

Suomen lätkäjoukkue häviää tänään Norjalla, jalat ja kädet kuin lyijyä koronapiikkien aiheuttamien verihyytymien takia. Saas nähä montako kiekkoilijaa kuolee kesken matsin kun sydän räjähtää kjäh kjäh.

Äänestä

Ihmiset sekasin kun Ukrainassa joku viba tai symbatia miksi ne pitäss voittaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä mieltä esiintyjistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu