Onneksi huolit minut.
Olisin ihan reppana ilman sinua mies
22
64
Vastaukset
- Anonyymi
Onko mies sun tuki ja turva?
- Anonyymi
On se.
- Anonyymi
Kirjoitatko itsellesi näitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoitatko itsellesi näitä?
Kyllä mies kirjoittaa itselleen näitä, kuten jokainen edes sen yhden psykologian kurssin käynyt voi näillä opeilla havaita. Toisille piisaa maalaisjärki sellaiseen päättelyyn kun taas joku on mielestään niin korkealle, ettei saa kosketusta siihen maahan
- Anonyymi
Kannattaako mieheen ripustautua noin?
- Anonyymi
No ei kukaan nainen noin kirjoittaisi, ei ainakaan tosissaan. Selvääkin selvempi trollaus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei kukaan nainen noin kirjoittaisi, ei ainakaan tosissaan. Selvääkin selvempi trollaus.
En ole aloittaja enkä tuo kommentoija, mutta kyllä, nainen voi kirjoittaa mitä vaan.
Sinä et ole kaikki maailman naiset etkä edes tietäjä.
Ole jo hiljaa ja keksi joku muu paikka määrätä ja ohjailla ihmisiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole aloittaja enkä tuo kommentoija, mutta kyllä, nainen voi kirjoittaa mitä vaan.
Sinä et ole kaikki maailman naiset etkä edes tietäjä.
Ole jo hiljaa ja keksi joku muu paikka määrätä ja ohjailla ihmisiä.Etpä tietenkään. Läpinäkyvää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei kukaan nainen noin kirjoittaisi, ei ainakaan tosissaan. Selvääkin selvempi trollaus.
Niinpä, pahuutta havaittavissa niissä jotka haluaa takertua tähän falskiin esittämiseen muka aitona kirjoituksena. Ehkä se nostaa jotenkin omanarvontunnetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etpä tietenkään. Läpinäkyvää
Mies pitää selvästi itseään muita fiksumpana...
- Anonyymi
Se mies on kohta minun.
- Anonyymi
Sopii yrittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sopii yrittää.
Ei sinun miestä varmaan ole kukaan yrittämässä ei täällä eikä livessä, mutta varmasti lähtee litomaan ellei ole lähtenyt jo jos sairas puoliso antaa nettipalstalle huomiota liittoaan enemmän.
- Anonyymi
Sinäkö kosit?
- Anonyymi
Ihanaa kun teillä on toisenne! Paljon rakkautta! <3
- Anonyymi
Miten niin? En ymmärrä; vaikutat ihan kivalta. Ajattelen sua päivisin. Saisinpa sut.
- Anonyymi
---"Riippuvainen persoonallisuus ilmenee korostuneena hoivatuksi tulemisen tarpeena, joka johtaa mukautuvaan – jopa alistuvaan ja takertuvaan käyttäytymiseen sekä voimakkaaseen eroon joutumisen pelkoon. Yksin ollessaan riippuvainen tuntee itsensä voimakkaan avuttomaksi ja läheisen suhteen päättyessä hän pyrkii etsimään nopeasti uuden hoivaa ja tukea antavan suhteen. Riippuvainen persoonallisuus kokee, ettei hän kykene itse päättämään edes tavallisista arkielämän asioista, eikä varsinkaan suurista elämää koskevista päätöksistä.
Riippuvaisessa persoonallisuushäiriössä ominainen piirre on kyvyttömyys luottaa omaan pärjäämiseen ja usko siihen, että muilta on saatavissa tukea joka on välttämätöntä omalle pärjäämiselle. Joissain olosuhteissa, esimerkiksi sopivassa parisuhteessa henkilö voi olla käytännössä oireeton, tai oireita esiintyy vähän.
Riippuvaisesta persoonallisuushäiriöstä kärsivät hakeutuvat usein hoitoon ahdistus- tai masennusoireiden takia. Heillä on myös taipumusta erilaisiin riippuvuuksien kehittymiselle. Häiriön syitä ei tiedetä.
Hoito
Riippuvainen persoonallisuus saattaa iän myötä vähentyä. Sopivassa ihmissuhteessa oireisto saattaa pysyä käytännössä poissa. Mikäli häiriö altistaa toistuviin masennuksiin, psykoterapeuttinen hoito tai lääkehoito saattaa lievittää oireita.
https://www.mielenterveystalo.fi/aikuiset/Tietopankki/Diagnoosi-tietohaku/F60-69/F60/Pages/F607.aspx - Anonyymi
Asia on juuri päinvastoin aloittaja. m>n
- Anonyymi
Idioootti h
- Anonyymi
Oletko se valtakunnan armoitettu feministi? :D Voimia joka tapauksessa
- Anonyymi
Kaipailemani nainen tuskin pitää itseään minään reppanana. On niin paljon saanut aikaan, huolimatta nuoresta iästään.
- Anonyymi
Jee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t405218Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo733122Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel162978HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432871Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi361686Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271596Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k881594Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4221298- 681140
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2281130