mutta en osaa sosiaalista kanssakäymistä.
Olisit ollut mukava tutustua
16
105
Vastaukset
- Anonyymi
Minusta ei ole mukava tutustua keneenkään. Elämässäni on jo ne minulle tärkeät ihmiset.
- Anonyymi
Siitäkö syystä aikaasi ikävä palstalla vietät?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitäkö syystä aikaasi ikävä palstalla vietät?
En näe heitä kovin usein ja täällä kirjoittelu on ajatusten purkamista. Yhden tutun kanssa haluan olla enemmän tekemisissä, vaikka joka päivä.
- Anonyymi
Et osaa sanoa toiselle "moi miten menee". Ei se sen kummempaa ole.
Toinen vastaa "mikäs tässä entäs itselläsi" ja sinä taas "tätä samaa vaan ei muuta".
Sitten sanot jotain säästä ja hän vastaa. Seuraavaksi etsit puheenaiheen läheltä.. "kivasti jo vihertää", "kiva koira sulla".. ei ole vaikeaa. Pitää vaan avata suunsa ja höpöttää jotain. Jos toinen on tuuppisuu edelleen, ei se sinun vika ole, hän on vaan vielä ujompi tapaus kuin sinä.- Anonyymi
Tekisi mieli sanoa että hypätkää puskaan kaikki joille ei käy aito keskustelu, pelkkää small talkia koko elämä. Mahtaa olla tylsä elämä. Jos vaikka mielummin varautuisitte siihen että Jeesus tulee takaisin hetkellä jota ette aavista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekisi mieli sanoa että hypätkää puskaan kaikki joille ei käy aito keskustelu, pelkkää small talkia koko elämä. Mahtaa olla tylsä elämä. Jos vaikka mielummin varautuisitte siihen että Jeesus tulee takaisin hetkellä jota ette aavista.
Uskon jeesukseen yhtä paljon kuin joulupukkiin ja small talk on ihan hyvä tapa lähestyä ventovierasta ihmistä. Tutustuminen on jostain aloitettava ja tuo on hyvä tapa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskon jeesukseen yhtä paljon kuin joulupukkiin ja small talk on ihan hyvä tapa lähestyä ventovierasta ihmistä. Tutustuminen on jostain aloitettava ja tuo on hyvä tapa.
Kaikille se ei sovi, pitää osata kunnioittaa niitäkin ihmisiä jotka välittää vähemmän teennäisyydestä ja haluaa suoraan asian ytimeen. Ja kiinnostavaa tosiaan, uskosi kanta. Vai on joulupukin olemassaolo historiallisesti todistettu? Täytyypä tästä mennä sitten lentäviä poroja metsästelemään🧐
- Anonyymi
Se on aika yleistä. :)
- Anonyymi
Me voisimme sen naisen kanssa seikkailla yhdessä nyt kesällä. No ei mitään hurjia seikkailuja. Mutta en tiedä saammeko toisemme, ehkä.
- Anonyymi
Ihanasti kirjoitettu. Noin minäkin yhdestä miehestä ajattelen. Sivusta.
- Anonyymi
Seikkailu olis kivaa, mutta ei jätetä seikkailusta pois e kirjainta ja k kirjainta, eihän?
Heh heh tuli vain mieleen.
T: Nainen
- Anonyymi
Niin olisikin ollut mukavaa tutustua. En minäkään smalltalkista välitä, kuin pieninä annoksina. Kerran sitä hänen kanssaan koitinkin.
- Anonyymi
Onko siitä reilu vuosi jo aikaa?
T: Nainen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko siitä reilu vuosi jo aikaa?
T: NainenSiitä on jotain vuosi, kun nähtiin ensi kerran.
- Anonyymi
Ainahan voi vielä tutustua. Niin kauan on toivoa kun on elämää.
- Anonyymi
Kirjoita kirje ja laita se postilaatikkoon. Tuli mitä tuli niin saat ainakin vastauksen ja voitte jatkaa elämäänne joko yhdessä tai sitten erikseen, mutta sinä pääset ainakin asiassa eteenpäin ja voit katsoa mitä tulevaisuus tuo tullessaan, jos vaikka sen oikean jos hän ei ole ihastunut sinuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342305Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81134