Kun NATOn joukot ovat maassa, niin korruptio ei ole yhtään oleellinen kysymys.
Sen perään ei pidä kysyä enää, jos kun joku vielä kaipaa rehellisiä aikoja takaisin.
Ei, kyllä yhteiskunta saa nyt kehittyä älyttömän paljon kohti paljon paljon parempia aikoja kuin elettiin ennen.
Ja samasta syystä juuri korruptio on todella hyväksi meille kaikille.
Korruptio on poistumassa kiellettyjen listalta.
Ovi on avattu ja suomalaisia odottaa Uusi Suomi.
Korruptio ei ole oleellinen kysymys NATOn aikana
8
137
Vastaukset
- Anonyymi
Kun Venäjän joukot ovat maassa, niin varastelu ja raiskaaminen eivät ole yhtään oleellinen kysymys.
Sen perään ei pidä kysyä enää, jos kun joku vielä kaipaa turvallisia aikoja takaisin.
Ei, kyllä yhteiskunta saa nyt kehittyä älyttömän paljon kohti paljon paljon parempia aikoja kuin elettiin ennen.
Ja samasta syystä juuri seksuaalinebn väkivalta ja kidutus ovat todella hyväksi meille kaikille.
Korruptio on poistumassa kiellettyjen listalta.
Ovi on avattu ja eurooppalaisia odottaa Новороссияi. - Anonyymi
Yya aika oli Suomen historian parasta aikaa , Marin tuhoaa Suomen.
- Anonyymi
Se oli sitä Neuvostoliiton kannalta, ei Suomen.
Suomen teollisuus joutui tekemään ensin sotakorvauksena vanhentuneita tuotteita Neuvostoliiton tarpeisiin ja myöhemmin läheiset suhteet estivät meitä saamasta kehittynyttä teknologiaa länsimaista.
Teollisuus taantui Neuvostokaupan aikana niin, ettei tuotteet olleet enää kilpailukykyisia kaupan romahdettua.
Poliittisesti Suomen päätöksenteko oli riippuvaista Neuvostoliiton tahdosta.
Ei se ollut yhtä helvettiä, mutta paremmin olisi pärjätty, ilman. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli sitä Neuvostoliiton kannalta, ei Suomen.
Suomen teollisuus joutui tekemään ensin sotakorvauksena vanhentuneita tuotteita Neuvostoliiton tarpeisiin ja myöhemmin läheiset suhteet estivät meitä saamasta kehittynyttä teknologiaa länsimaista.
Teollisuus taantui Neuvostokaupan aikana niin, ettei tuotteet olleet enää kilpailukykyisia kaupan romahdettua.
Poliittisesti Suomen päätöksenteko oli riippuvaista Neuvostoliiton tahdosta.
Ei se ollut yhtä helvettiä, mutta paremmin olisi pärjätty, ilman.Mikäli venäjältä halutaan rajan yli tänne niin se johtuu halusta päästä todellisen ja kaikkeen ulottuvan suomalaisen korruption oppiin. Esim, maanmittausteknikko tuomitsee yhden eduksi ja toisen tappioksi väärin.
Se toinen valittaa maaoikeuteen ja vastakkain ovat se yksi ja toinen. Maanmittausteknikko on jäänyt ihan sivulliseksi. Se yksi ja toinen köyhtyvät riidellessään. Ja verovaroja kuluu tuomioistuintyöskentelyyn paljon. Maanmittausteknikko jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut. Oi kallis suomenmaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäli venäjältä halutaan rajan yli tänne niin se johtuu halusta päästä todellisen ja kaikkeen ulottuvan suomalaisen korruption oppiin. Esim, maanmittausteknikko tuomitsee yhden eduksi ja toisen tappioksi väärin.
Se toinen valittaa maaoikeuteen ja vastakkain ovat se yksi ja toinen. Maanmittausteknikko on jäänyt ihan sivulliseksi. Se yksi ja toinen köyhtyvät riidellessään. Ja verovaroja kuluu tuomioistuintyöskentelyyn paljon. Maanmittausteknikko jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut. Oi kallis suomenmaa.Tunnetusti Venäjällä ei ole korruptiota...ja lehmät lentävät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tunnetusti Venäjällä ei ole korruptiota...ja lehmät lentävät.
Tähän päättyy lentäminen: https://korruptiontorjunta.fi/etusivu
- Anonyymi
Rehelliset ajat katosi EU:n myötä. Tilalle tuli hyvävelikorruptio.
- Anonyymi
Hyvävelikorruptio ei tullut EU:n myötä. Sitä on ollut aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318301Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4607493SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2185657Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914647Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374592Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104162Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p172980Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132700