Lehtitiedon mukaan autoliike Wetteri vaihtaa omistajaa. Toivottavasti ko yrityksen palvelut ja autoedustukset säilyvät nykyisellään.
Iso yrityskauppa Oulussa
8
98
Vastaukset
- Anonyymi
Oli se aikoinaan, muutama vuosikymmen taaksepäin, ihmeelinen "autokauppa"
myyjiä siellä ei ollu koskaan paikalla, vaan oli puhelin asikasta varten, jolla piti soittaa "automyyjä " paikalle ja sitte vasta voitii alkaa edes keskusteleen mahdollisesta kaupan kohteesta eli Autosta. Tämä Tarina On Tosi !
Autoni olen saanut ostettua kylläkin muilta Autokauppiailta Oulussa.- Anonyymi
Hyvä systeemi oli, ei tarvinnut myyjän hyppiä jokaisen renkaanpotkijan juttusille, vaan pystyi keskittymään rahamiesten kanssa asiointiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä systeemi oli, ei tarvinnut myyjän hyppiä jokaisen renkaanpotkijan juttusille, vaan pystyi keskittymään rahamiesten kanssa asiointiin.
👍🛻🚙
- Anonyymi
Wetteriltä olen aina autoni ostanut. Sieltä löytyvät parhaat merkit ja ovat aina hinnoitelleet vaihtoautoni kilpailukykyisesti.
- Anonyymi
Mistäs tiedät "kilpailukykyisen hinnoittelun" jos et ole ostanut mistään muualta etkä parempia merkkejä?! Miten näitä hölmöjä sinisilmäisiä asiakkaita riittääkin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistäs tiedät "kilpailukykyisen hinnoittelun" jos et ole ostanut mistään muualta etkä parempia merkkejä?! Miten näitä hölmöjä sinisilmäisiä asiakkaita riittääkin...
Tälle autottomalle kirjoittajalle tiedoksi että kilpailutan autoni vaihdot hyvinkin tarkkaan eri autoliikkeissä ja eri merkkien kesken.
- Anonyymi
Teho auto on paras.
- Anonyymi
Konelassa palvelu pelaa.lujaa laatua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609