Turhamaista.
Mutta koko sairaus lyö kovaa. Ja karsii elämän eri aloilla kovalla kädellä. Meinasin kotiväreillä piristää edes hiusten värimaailmaa, mutta pysähdyin epävarmana - saako syöpähoidoissa oleva värjätä päätään?? Asiasta ei ole keskustelu lääkärin kanssa ja hoitajien puhelimeen saaminen on ihan eri luokan mysteeri, vaikka kyse olisi miten vakavasta..
Sytostaattihoito kyseessä, joka tässä tapauksessa siis ei vie karvoja.
Syöpähoidot ja hiusten värjäys
Anonyymi
1
799
Vastaukset
- Anonyymi
En pidä yhtään turhamaisena. Miksi ihmeessä syöpäpotilas ei voisi haluta värjätä hiuksiaan ihan siinä kuin kuka tahansa muukin?
Varsinaiseen kysymykseen en osaa vastata, mutta eikö tuota olisi melko helppo kysyä samalla kun käyt lääkehoidossa? Ja en tiedä missäpäin hoitoja saat, mutta ainakin Tampereella syöpäpoliklinikan takaisinsoittopalvelu toimii erinomaisesti. Sen avulla saa yhteyden hoitajaan käytännössä aina saman päivän aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3914439Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit174243Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483779KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1142807Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102457Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511952Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181928- 1231870
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439