raudat...

zjyyh

Onko hammasraudoista haittaa suutelussa??

10

3180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joku vaan

      Mulla on raudat eikä niistä mitään haittaa oo ollu missään puuhis. ;o)

    • juu

      juu ei niistä mitään haittaa oo :)

    • luomu

      TODELLAKIN ON. Ja ne on tosi ällön näköiset muutenkin... Heti näkee, että tossa menee epäonnistunut yksilö. Kyseessähän on perinnöllinen sairaus, ei pitäisi sellaisten hankkia lapsia. Ei tainnut olla vanhemmillasi mitään itsekritiikkia, siitä vaan lisääntymään, vaikka onkin sekundaa. Ja lohdutukseksi, monella on vääntyneet hampaat takaisin omaan luonnolliseen muotoon, raudoista huolimatta.

      • Hammasraudat on perinnöllinen sairaus? Hammasraudathan voivat olla useammasta syystä, eikö? Itsekritiikilläkö sinäkin päätät olla lisääntymättä? Mitäs seuraavaksi? Kaljuuntuvat miehet eivät saa tehdä lapsia? Mitataan ÄO ennen kuin saa luvan lisääntyä?

        Niin, tässähän tuli juuri 60 vuotta täyteen yhden rodunjalostuksen kannattajan/toteuttajan kukistamisesta...

        Raudat suuhun vaan jos on tarvetta, sitten pussailemaan raudat suussa, ja lisääntymään raudat suussa ;)


      • Tukanheiluttaja

        Kaksi todella mieleenjäävää nuoruuden rakkauttani kulkivat hammasrautojen kanssa kun ens kertaa tapasin. Eivät haitanneet ollenkaan.


      • kuhan ihmettelen
        Tukanheiluttaja kirjoitti:

        Kaksi todella mieleenjäävää nuoruuden rakkauttani kulkivat hammasrautojen kanssa kun ens kertaa tapasin. Eivät haitanneet ollenkaan.

        Et jos tytöllä on raudat, mut on muuten hyvännäkönen, tai no, ihan ok, ni onks n raudat sit paha juttu?


      • Lakrtisapallo
        kuhan ihmettelen kirjoitti:

        Et jos tytöllä on raudat, mut on muuten hyvännäkönen, tai no, ihan ok, ni onks n raudat sit paha juttu?

        Makuasioistahan ei saa kiistellä, mutta minusta mitkään hammasraudat eivät tee naista rumemmaksi.. Päinvastoin...


      • Hene84

        hah..vai perinnöllinen sairaus..
        vaikutat katkeralta..taitaa itelläs olla hammasraudat..


      • tytteli
        Hene84 kirjoitti:

        hah..vai perinnöllinen sairaus..
        vaikutat katkeralta..taitaa itelläs olla hammasraudat..

        Ahahaa siis joo te kenellä on hammas raudat ja synnytätte ni tottakai ne hammasraudat on perinnölliset ja se pikku vauvelikin syntyy raudat suussa x) Toi ihme äpärä joka selitti perinnöllisyydestä taitaa olla sellainen epätoivon partaalla oleva henkilö joka ei omista edes hampaita...URPO!
        Siis ittelläni ollut raudat nyt 2vuotta eli sain päättää otanko vai jätänkö ja mielummin otin ne nuorena kun sitten aikuisena maksan tuhansia euroja että saisin suu kaluston kuntoon...siis eihän siinäkään mitään haittaa ole että vanhempana ne ottaa mutta rahallisesti ottakaa sillon kun ne saa ilmatteeksi! Ja kyllä ne on mun itsetuntoa laskenut 100sta nollaan.. jos mies kiinnostuu sinusta aidosti ei hammasraudat ole este...aluksi kokemattomat pojat/miehet saattavat vierastaa rautoja jotka ovat tytöillä mutta pussaillessa ja muissa puuhissa ne ei ole mikään ongelma! kerää rohkeutta ja pussaa suutele ihan mitä vaan!!!
        Saan raudat pois tasan viikon päästä ja kyllä sitä on odotettu..ihana uusi hymyilevä ja naurava minä!
        RAUDAT ROCKS!!!!!!


      • MIIU

        Luomu. Raudat eivät ole syntymästä alkaen että niitä pidetään. VAAN jos äitisi ja isäsi eivät ole ottaneet tuttia tai tuttipulloa ajoissa pois hampaisiin tulee rakoja. Raudoissa ei ole mitään vikaa :) Vaan niissä on HYÖTYÄ. Tulee hienommat hampaat kuin muilla ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      65
      5420
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      2727
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2531
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2409
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1894
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      233
      1593
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      56
      1201
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1123
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1105
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1096
    Aihe