Onko hammasraudoista haittaa suutelussa??
raudat...
10
3180
Vastaukset
- Joku vaan
Mulla on raudat eikä niistä mitään haittaa oo ollu missään puuhis. ;o)
- juu
juu ei niistä mitään haittaa oo :)
- luomu
TODELLAKIN ON. Ja ne on tosi ällön näköiset muutenkin... Heti näkee, että tossa menee epäonnistunut yksilö. Kyseessähän on perinnöllinen sairaus, ei pitäisi sellaisten hankkia lapsia. Ei tainnut olla vanhemmillasi mitään itsekritiikkia, siitä vaan lisääntymään, vaikka onkin sekundaa. Ja lohdutukseksi, monella on vääntyneet hampaat takaisin omaan luonnolliseen muotoon, raudoista huolimatta.
Hammasraudat on perinnöllinen sairaus? Hammasraudathan voivat olla useammasta syystä, eikö? Itsekritiikilläkö sinäkin päätät olla lisääntymättä? Mitäs seuraavaksi? Kaljuuntuvat miehet eivät saa tehdä lapsia? Mitataan ÄO ennen kuin saa luvan lisääntyä?
Niin, tässähän tuli juuri 60 vuotta täyteen yhden rodunjalostuksen kannattajan/toteuttajan kukistamisesta...
Raudat suuhun vaan jos on tarvetta, sitten pussailemaan raudat suussa, ja lisääntymään raudat suussa ;)- Tukanheiluttaja
Kaksi todella mieleenjäävää nuoruuden rakkauttani kulkivat hammasrautojen kanssa kun ens kertaa tapasin. Eivät haitanneet ollenkaan.
- kuhan ihmettelen
Tukanheiluttaja kirjoitti:
Kaksi todella mieleenjäävää nuoruuden rakkauttani kulkivat hammasrautojen kanssa kun ens kertaa tapasin. Eivät haitanneet ollenkaan.
Et jos tytöllä on raudat, mut on muuten hyvännäkönen, tai no, ihan ok, ni onks n raudat sit paha juttu?
- Lakrtisapallo
kuhan ihmettelen kirjoitti:
Et jos tytöllä on raudat, mut on muuten hyvännäkönen, tai no, ihan ok, ni onks n raudat sit paha juttu?
Makuasioistahan ei saa kiistellä, mutta minusta mitkään hammasraudat eivät tee naista rumemmaksi.. Päinvastoin...
- Hene84
hah..vai perinnöllinen sairaus..
vaikutat katkeralta..taitaa itelläs olla hammasraudat.. - tytteli
Hene84 kirjoitti:
hah..vai perinnöllinen sairaus..
vaikutat katkeralta..taitaa itelläs olla hammasraudat..Ahahaa siis joo te kenellä on hammas raudat ja synnytätte ni tottakai ne hammasraudat on perinnölliset ja se pikku vauvelikin syntyy raudat suussa x) Toi ihme äpärä joka selitti perinnöllisyydestä taitaa olla sellainen epätoivon partaalla oleva henkilö joka ei omista edes hampaita...URPO!
Siis ittelläni ollut raudat nyt 2vuotta eli sain päättää otanko vai jätänkö ja mielummin otin ne nuorena kun sitten aikuisena maksan tuhansia euroja että saisin suu kaluston kuntoon...siis eihän siinäkään mitään haittaa ole että vanhempana ne ottaa mutta rahallisesti ottakaa sillon kun ne saa ilmatteeksi! Ja kyllä ne on mun itsetuntoa laskenut 100sta nollaan.. jos mies kiinnostuu sinusta aidosti ei hammasraudat ole este...aluksi kokemattomat pojat/miehet saattavat vierastaa rautoja jotka ovat tytöillä mutta pussaillessa ja muissa puuhissa ne ei ole mikään ongelma! kerää rohkeutta ja pussaa suutele ihan mitä vaan!!!
Saan raudat pois tasan viikon päästä ja kyllä sitä on odotettu..ihana uusi hymyilevä ja naurava minä!
RAUDAT ROCKS!!!!!! - MIIU
Luomu. Raudat eivät ole syntymästä alkaen että niitä pidetään. VAAN jos äitisi ja isäsi eivät ole ottaneet tuttia tai tuttipulloa ajoissa pois hampaisiin tulee rakoja. Raudoissa ei ole mitään vikaa :) Vaan niissä on HYÖTYÄ. Tulee hienommat hampaat kuin muilla ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku655420Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti842727- 2742531
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362409Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191894Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2331593Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai561201Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131123- 881105
- 901096