Mikä miehiään tämän jutun kirjoittaja

Anonyymi

3

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tunne miestä, mutta mielipiteitä on joka lähtöön, ja syyttää voi vaikka mitä, vailla totuutta, totuus on jokaisen oma, vaikka se muista näyttää kummalliselta. lopullista totuutta ei taida olla olemassakaan.

    • Anonyymi

      En tiedä... Jäi nimi mieleen kanssa kun viimeksi vastusti naispappien näkemyksiä jokioisissa. Joku eläkeläinen lienee, tuntuu vanhoja hyviä aikoja kaipailevan kovasti.

    • Anonyymi

      Jaa Penttilän Salo? Tuntui aikoinaan mykavalta mieheltä ja olipa semmoinen voimanpesäkin. Mainittu kirjoitus on ristiriitainen. Ei saa tehdä bisnesta mutta sairaala pitäisi yksityistää. Sisäpaisti Kela korvaa sairaan ajelut Hlinnaan, jos siellä on pakko käydä.

      Muuten kaikkinainen sairasnhoito olisi mielestäni lopetettava kun ihminen täyttää 80. Silloin on jo luontevaa kuolla pois tästä maailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4562
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4489
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      295
      1680
    5. 82
      1318
    6. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1275
    8. 306
      1005
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      820
    Aihe