Mikä miehiään tämän jutun kirjoittaja

Anonyymi

3

200

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tunne miestä, mutta mielipiteitä on joka lähtöön, ja syyttää voi vaikka mitä, vailla totuutta, totuus on jokaisen oma, vaikka se muista näyttää kummalliselta. lopullista totuutta ei taida olla olemassakaan.

    • Anonyymi

      En tiedä... Jäi nimi mieleen kanssa kun viimeksi vastusti naispappien näkemyksiä jokioisissa. Joku eläkeläinen lienee, tuntuu vanhoja hyviä aikoja kaipailevan kovasti.

    • Anonyymi

      Jaa Penttilän Salo? Tuntui aikoinaan mykavalta mieheltä ja olipa semmoinen voimanpesäkin. Mainittu kirjoitus on ristiriitainen. Ei saa tehdä bisnesta mutta sairaala pitäisi yksityistää. Sisäpaisti Kela korvaa sairaan ajelut Hlinnaan, jos siellä on pakko käydä.

      Muuten kaikkinainen sairasnhoito olisi mielestäni lopetettava kun ihminen täyttää 80. Silloin on jo luontevaa kuolla pois tästä maailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2311
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1004
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      570
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      66
      635
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    Aihe