Satuttaa 💔
Rakkaus ei lopu vaikka toinen kohtelee huonosti.
Rakkaus ei lopu vaikka toinen kohtelee huonosti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sun sekopäisyys vaan lisää bensaa liekkeihin.
Mihin liekkeihin? Aika vaffa tulkinta siitä, että joku kirjoittaa tyyliin kolmen sanan lauseen. Koita nyt hyvä ihminen rauhoittua ja mennä vaikka pSykiatrin puheille tai jotain. Tämä sivusta, joten älä vaivaudu vastaamaan minulle kuin aloittajalle kuten yleensä teet
Elämäntaparikollisen päiväkirja tuokio
Ei kannata kiusata itseään yksipuolisesta ihastumisesta. Rakkautta sen on mahdotonta olla jollei toisen kanssa ole elänyt.
Uutta matoa vaan koukkuun.
Tietäisipä vaan miten lopettaa tunteet.
Niin, eipä niitä mistään lopeteta... Voi vaan toivoa että ne sammuu joskus itsekseen, kun ei toista näe. Unohdu ei koskaan.
Jotenkin ärsyttävä tuo, uutta matoa koukkuun... Ei hirveästi lohduta.
Ymmärrä o, ketään ei väkisellä saa!
Kiusaaja trolli, olet tiedossa. Turha yrittää muuta!
Komppaako joku sinun harhaluulojasi siellä irl? Se on varsin edesvastuutonta jos näin on. Yleensä sanotaan, ettei mt-potilaan harhoihin saa lähteä mukaan. Ei kukaan ole niin täällä kuin irl viemässä sinulta yhtään mitään. Mitäs sun prosessille kuuluu muuten? Onko yksikään vetoomus ottqanut tuulta purjeisiin? Sielläpäin mikä tahansa on kyllä mahdollista, vähintään se, että eväys tehdään tavallista hienotunteisemmin silkkipaperiin käärittynä siinä missä rahvas saisi ihan vaan sakot haitanteosta
En niin ole väittänytkään että saisi. Tuo ei vaan kommenttina lohduta, sellaista jolla on tunteita sitä toista kohtaan. Sai hänet taikka ei. Ei niitä tunteita saa pois päältä ja sellainen on kuluttavaa. Siitä tässä oli kyse.
Ei tarkoitus olekkaan lohduttaa. Ei mikään lohdutus tuohon tunteeseen auta. Ei voi kun niellä tappionsa ja jatkaa eteenpäin.
Opit tän kyllä vuosien saatossa.
Tässä alkaa vuodet käydä vähiin ja ihan riittävästi on tullut näitä tappioita nähtyä. Turhaan minua opastat.
Ottamalla tunne vastaan. Ottamalla etäisyys, ei kontaktia. Alkamalla arvostaa itseään. Alkamalla rakastaa itseään. T. Oppiläksyn läpi käynyt
Ei ole mitään kontaktia. On vain etäisyyttä. Emme ole nähneet kuukausiin, taikka ainakaan minä en ole nähnyt, muuta kuin kuvia hänestä. Silti ei tunne lakkaa. Olen kuullut, että tämä voi kestää vuosia, että pääsen kokonaan yli.
Ehkä olemme tämänkin osalta yksilöitä, koska olen eri mieltä kanssasi. En voisi rakastaa ihmistä, jos se olisi yksipuolista ja toista loukkaavaa. Huono käytös kadottaa itsellä rakkauden tunteen, rakkaus pitää sisällään paljon asioita, yhtenä tärkeimmistä minulle on luottamus toiseen. Ikävät yllätykset voi kadottaa rakkauden tunteen, vaikka olisi kuinka valmis anteeksiantoon. Rajat oltava kaikelle.
Ei se yhteiselämä onnistu ihmisen kanssa, johon sulla on tunteita oman näkemyksesi mukaan.
Ja toisella ihmisellä ei ole sinuun päin rakkaudellisia tunteita tai minkäänlaista kiintymystä, kiinnostusta. Avoimuus kuin auki repäisty päiväkirja on välttämätöntä edellytys kaikelle.
Huono käytös ja se millaisen kuvan sinä annat itsestäsi, kertoo sinusta kaiken.
Anteeksianto ei onnistu, jos ei voi luottaa toiseen ihmiseen.
On myös useita muita asioita, joiden vuoksi yhteiselämä ei onnistu.
Vähin asioista ei ole perhe ja siihen kuuluvat ihmiset.
❤️❤️❤️
Se on jännä juttu. Ja sekin, kun joku ketjussa haukkuu sekopääksi. Kumman rakas lienee...
Kyllä tuo toisen ikkunan alla kuljeskelu ilmoittelu viittaa kulkukissaan, ikäänkuin olisin kissanhuoltoyksikkö, vaikka olisinkin, niin ei ole tarpeellista ilmoittaa.
T.minä en tee tätä työkseni.
Rauhallista illanjatkoa, turvallista.
https://m.youtube.com/watch?v=su_KN9P3F9M
Millä tavalla hän kohtelee huonosti?