Tony Pressiklubissa - klassikon aineksia!

J-mies

Ei jumalauta. Joku tuossa alempana viittasi Halmeen aivovaurion paljastumiseen, ilmeisesti eilistä Pressiklubia tarkoittaen. Kuinka totta.

En ole miesmuistiin nauranut yhtä makeasti kuin Tonyn keskenkasvuista, kinaavan hiekkalaatikkoikäisen lässytystä kuunnellessa! Halme antoi itsestään niin totaalisen imbesillin läskipään kuvan, että ei voi kuin päätä pyöritellen ihmetellä miten moinen saapas on päässyt Arkadianmäelle kansaa edustamaan.

Ohjelma tulee huomenna sunnuntaina uusintana, eli klo 13.40 kaikki kynnelle kykenevät töllön ääreen tv kakkosta katselemaan! Tonyn inttämistä ja totaalista keskustelukyvyttömyyttä päivitellessä tulee kyllä hieman jo säälinkin tunteita esiin ainakin allekirjoittaneen sielussa. Iso mies tuolla lailla nolaa itsensä televisiossa. Tajuaakohan se ollenkaan kuinka kilipään kuvan se itsestään antaa. Tai sitten Tony on harvinaisen fiksu tyyppi joka esittää tarkoituksella aivan saatanan tampiota klovnia... Ei voi tietää. Kyllä se välillä tuossa Pressiklubissa näyttää repeilevän itsekin omille vähä-älyisille jankutuksilleen. Tiedä häntä.

Paleface pistää ainakin Iso-Tonya pataan kymmenen-nolla!! Ja se toinen toimittajatyyppi (ei Timo Harakka) ei juuri vaivaudu Tonylle puhumaan älylliseltä ylemmyydentunnoltaan...

Ohjelma on klassikko jo syntyessään!!

3

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkäkuuloinen

      Se toinen toimittaja taisi olla Pekka Ervasti.
      -Mies, joka paljasti Anneli Jäätteenmäen faksisotkun!

    • Totuuttahan sinä puhut, vaikka Perset - porukka laittaa senkin kateuden ja haukkumisen tiliin.
      Maassa on suuri joukko turhautuneita ihmisiä, joille lainsäädäntötyö on jäänyt täysin tuntemattomaksi.
      Heidän tärkeimmät motiivinsa lainsäätäjien tekemisistä ovat linjaa: "oman edun tavoittelijat, valehtelijat, kiroilijat".

      Heidän mielestään kenestäkään EI VOI sanoa mitään positiivista, varsinkaan "väärän" puolueen kansanedustajasta, jonka ovat valinneet väärin perustein tietämättömät ihmiset..
      Tutkimusten - ja tavallisten käsitysten mukaan, kansanedustajiksi äänestäjä valitsee mitä erilaisista syistä. Monissa, "vanhoissa puolueissa" ehdokkuutta edeltää vuosien työ tutustumisineen lainsäädäntöttyöhön, järjestötyöhön esim urheiluseuroissa, työväenliikkeissä, rotareissa yms, sekä ihmisten arkeen. Miten siis sellainen ihminen voisi toimia täysin osaavana, jolla ei ole em asioista kokemusta?
      Kun esim kellokorteilla eduskunnan ovilla ei ole mitään tekemistä varsinaisen työn kannalta. Sellaista Halme lupasi tehdä!
      Ja joukko kansaa hurrasi!

      • päässyt klubiohjelmaan ?

        Taatusti olisit mielellään mennyt,nautithan vallan tuomasta sädekehästä aivan liikaakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      183
      1279
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      49
      690
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      52
      552
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    Aihe