merkityksettömiä. Tällaisille palstoille kirjoittelevat ihmiset kuvittelevat jotenkin vaikuttavansa asioihin. Pelkkiä sähköisiä vessanseiniä.
Kyllä tällaiset palstat ovat täysin
Anonyymi
30125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Niin ne on kaikki muutkin.
Lopulta kaikki on turhaa.
Kuten Jeesus.
Tämä on pääasiassa luiskaotsaisten kädellisten terapeuttinen purkautumispaikka. Järkevää keskustelua on hyvin vähän näillä tietyillä palstoilla. Maailmanmenoa-palstakin oli suht hyvässä kuosissa, kunnes vasemman laidat räkätit alkoi levitä valtaamaltaan Perussuomalaiset-palstalta tänne räkättämään.
Maassa, josta puuttuu sosiaaliturva sekä kaikki purkautumiskanavat ovat tukittu, puhkeaa anarkia ja mellakat ja se tulee kalliiksi. Suomessa maksetaan luusereille palkkaa loisimisesta ja annetaan aukoa päätä netissä. Se pitää kansan tyytyväisenä.
Nykyversio "Leipää ja sirkushuveja"!
Täällä on paljon suomalaisia palkkatrolleja. Epätoivoisimmst avaavat keskustelun ja itse vastaavat useita kertoja omaan aloitukseensa. Palkka on vissiin viestien määrään sidottu, ei sisältöön.
Liittykää Elokapinaan ja tulkaa tukkimaan Mannerheimintie ja elämä pelastuu !
Parempi tämä vessan seinä kuin eloapina...
Miksi sitten olet täällä?
Säästyypähän vessan seinät.
Ei säästy. Vessan seinät potkitaan mäsäksi. Samoin kuin bussipysäkkien lasit. "Valitettavasti", sanoi Ahtisaari.
Tämä palsta tarjoaa aina takuuvarmasti päivän parhaat naurut, niin säälittävän typerää nillitystä on roskapalsta aina täynnä. Oman elämänsä luuserit, koulupudokkaat, syrjäytyneet työttömät ja työkyvyttömät, mt-ongelmaiset avohoitotapaukset ja katkeroituneet putinistit ja venäläismieliset salaliittohörhöt takaavat aina hyvät naurut surkuhupaisilla räpellyksillään.
Erityisesti naurattaa se, miten nuo luuserit oikeasti kuvittelevat että tällaisen roskapalstan sontaviesteillä olisi jotain vaikutusta. Eihän kukaan päättävässä asemassa oleva ihminen seuraa ala-arvoisen roskapalstan vammaista vouhotusta. Kyselin joskus työpaikkani korkeasti koulutetuilta ihmisiltä, että kuinka moni lukee tätä palstaa, edes joskus. Ei kukaan koskaan. Ihmettelivät suuresti miksi minä luen, eivätkä oikein tahtoneet ymmärtää tuota päivän parhaat naurut -pointtiani.
Minua kiinnostaa ihmisten kommentit. Ei aina ihan korkeakoulutasoa, mutta varmaan aitoja ja jostain kumpuaa. Paitsi noi selvästi venäjän trollit.
Juu ruskitrollit täällä mellastaa eikä ylläpito tee mitään. Onneksi väitteet ovat niin järjettömän typeriä ja jutut lapsellisia ettei niitä kukaan ota tosissaan.
Se on totta ja kymmenkunta vuotta sitten digiviranomaisetkin vähättelivät kaikkea intternetiä.
Hyvä, että on tällainen palsta missä purkaa omia ajatuksiaan.
No ei ehkä jos ei ole mitään sanomaa, mutta minun tekstillä ja mielipiteillä on tietty kaiku
Maailman menoa on aika tasokas ja ainakin hauska paikka, vähän niin kuin istuisi kapakassa hilpeässä seurassa.
Ja mitä se vaikuttaminen on, ei joku eduskunnan jorina juuri poikkea painoarvoltaan näiltä sijoilta.
Ja mitäs se korkea koulutus sitten on. jossain yliopiston seminaareissa on samperin mälsää, eikä nekään turinat mihinkään mitään vaikuta.
Ei täällä mihinkään vaikuteta niinkuin ei eduskunnassakaan. Valta on rysselissä ja sekin vähä tyritään.
Rahattoman ja korkeasti koulutetun keskiluokan tapa vaikuttaa on nimenomaan KESKUSTELU.
Kirjoitit itsekin, miksi?
Täällä ei ole mitään nähtävää, menkää kotiinne!
Tätä palstaa seuraa tuhannet käyttäjät päivittäin
"Tuhannet"🤣🤣
Tätäkin palstaa lukee korkeintaan parikymmentä ja kirjoittaa vieläkin vähempi määrä. Tämä tiedetään.
Ennen julkaistiin ihan lukujakin -ja kyllä näillä palstoilla kävi tuhansiakin.
Onhan esim. Kansanradiolla, joka sentään on monin verroin tyhmempi kanava kuin tämä, valtavat kuuntelijamäärät.
Luuletko alottaja voivasi vaikuttaa johonkin?
Kaikki ihmisten vuorovaikutus - juttelu. kirjoittaminen, ja jopa näkeminen - vaikuttaa aina jotenkin. Sitä sanotaan elämäksi.
Miten niin muka kuvittelevat?! En minä ainakaan, täällähän vain kirjoitetaan mielipiteitä tai kommentteja, siksi tämä palsta on. Toki voi olla, että jonkun kirjoituksesta joku saa ajattelemisen aihetta tai vaihtaa vaikkapa kantansa Natoon...
Niin, eihän luupäitä voi opettaa.