Erikoisia lainajärjestelyjä LiikeNyt ja Harkimon välillä

Anonyymi

Mistähän tässä nyt on kysymys?

Ilmeisesti seuraavissa eduskuntavaaleissa LiikeNyt:ä äänestäneet siirtyvät kokoomuksen äänestäjiksi.

11

730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkohan Hjalliksella joku vipuvarsi puolueensa asioihin ?

    • Anonyymi

      Hjallis haluaisi leikata asumistukia koska "homma on karannut käsistä."

      Kun katsoo missä maksetaan eniten asumistukia Suomessa niin mitähän mieltä pääkaupunkiseudun vuokranantajat on mieltä tästä alesta.
      Taitaa Hjalliksella kadota viimeisetkin asuntomarkkinoille sijoittaneet kaverit.

      • Anonyymi

        Lissää rahhaa, Hjallikseltakin ?

        Alfa-tv:n kassa on tyhjä ja yhtiö on informoinut asiassa omistajia.

        "Tiedotteen mukaan yhtiön toiminta on ”haasteellisessa tilanteessa” ja se joutui tekemään kaupparekisteriin ilmoituksen oman pääoman menettämisestä. PRH:n mukaan yhtiö teki ilmoituksen tiistaina.
        – Käymme tällä hetkellä keskusteluja rahoitusvaihtoehdoista ja luotamme siihen, että löydämme pian hyvän kokonaisratkaisun ja voimme jatkaa strategiamme mukaista kehittämistä, Brilliance Communications Oy kertoo.

        Osakkeenomistajille lähetetyn tiedotteen on allekirjoittanut toimitusjohtaja Hannu Haukan puolesta Alfa-tv:n operatiivinen johtaja Vesa Halonen.

        Oman pääoman menettäminen tarkoittaa käytännössä sitä, että omistajien yhtiöön sijoittamat rahat ovat loppuneet, ja yhtiö pyörii nyt velkarahalla. "

        Iltalehti 31.05-22


      • Anonyymi

        No pelkkää populismiä sijoittahan siinä voittaa siis rikkaat, eikai hjallis niin tyhmä ole että ei antaisi vuokrien nousta ja nousta.
        Rikkaat rikastuu ja me tavisveronmaksajat maksetaan se tukina jne....
        Maku hjallikseen meni jo vuosia sitten kun puhui palkkakatosta ja menokatosta jääkiekossa jokereiden omistajan hahmossa mutta itse maksoi suurimmat palakt ahnehtien kallimmat pelaajat populismiä sekin, selkee paska koko äijä


    • Anonyymi

      Hjalliksen kannattaisi kutsua "talk shouhunsa" Alfa tv:n Haukka kertomaan sijoittamisen haasteista ja näin ohjelma saisi viimein aihepiiriin kuuluvan vieraan.

    • Anonyymi

      Venäläisten oligarkkien karkit on syöty, ja nyt pitää jostain saada rahaa uusiin karkkeihin.

      • Anonyymi

        Veroparatiiseissa riittää. Myös Aussila on melkoinen rahanpesula, varsinkin NSW.


    • Anonyymi

      Eikä niitä venäläisten kanssa tehtyjä kauppoja ole vieläkään julkisuuteen kerrottu.

      • Anonyymi

        Kauppa se on, mikä kannattaa, varsinkin jos myyjä rahoittaa ostonkin.


    • Anonyymi

      Harkimoiden perheyritys lNyttillä on eduskuntaehdokkaina kolme H:ta, kaikki Sipoon rannalta. Tosin yksi näistä väittää asuvansa Hesassa.

    • Anonyymi

      376 Markus Kuotesaho

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6074
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1684
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1478
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1240
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      849
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      91
      785
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      749
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      709
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      218
      692
    Aihe