Vihaouheen vaimentaminen Euroopassa

Anonyymi

Miten vihapuhetta voi vaimentaa euroopassa? kertokaaa!!!

8

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kieltämällä kipapäiden talmudin

    • Anonyymi

      Heitetään rikollissakki rapakon taakse täältä sekoittamasta, niinkuin jo kerran tehtiin👍

      Stressaan tätä tilannetta niin että vatsa on kipeytynyt ja on kipeä joka päivä. Viimeksi koulussa olin näin stressaantunut ja vihasin sitä ilmapiiriä sielä.

      Kiva, et nyt somen huomiohuorat ja sotaleikkien ihailijat on tehneet meidän rauhallisesta kotimaasta tälläisen ilmapiiriltään.

      Turha minulta suomalaisääliöt enää odottaa mukavaa yhteistunnelman kohotusta ja ystävällisyyttä.

      Jos kerran draamasta elätte, niin saatte sitä kyllä, en enää säästele halveksintaani ja v..umaisuuttani kanssaihmisiä kohtaan.

      Toivottavasti tavataan.

    • Anonyymi

      Kunnon musulla on vähintään kolme vaimoa.

    • Anonyymi

      Nyt Nato jo alkaa määräilemään meidän sisäpolitiikasta.

      Olette idiootteja jos kuvittelette että Turkilla on jotain tekemistä asian kanssa.

    • Anonyymi

      Menen suoraan Venäjän hyökkäyssotaan ja Natoon. Jos voisin päättää, niin lehdistö ei kirjoittelisi niin negatiiviseen ja ivalliseen sävyyn Putinista. Väkisinkin tämä saa kuulla uutiskirjoittelusta. Välillä tuntuu, että lehdistö koettaisi saada aikaan kolmatta maailmansotaa. Miksi pitää ihan turhaan provosoida. Uutisointi saisi olla huomattavasti asiallisempaa.
      Mieltäni järkytti myös meidän presidenttimme tapa kommentoida putinin kanssa käymäänsä kahdenvälistä puhelinkeskustelua. Se oli täysin asiatonta....
      Miksi ihmeessä tämä kertoili tyhmään tyyliinsä keskustelun sisältöä Putinin kanssa niin Ruotsissa kuin myös jenkeille??!!
      Myötähäpeä oli enemmän kuin suuri. Tällä kaikella voiv olla vaikutuksia Venäjän seuraavia siirtoja ajatellen.
      Haavisto on sopivin seuraavaksi presidentiksi, Hän ei kommentoi keskeneräisiä keskusteluja lehdistölle, joiden kirjoittelu on vain haitaksi tuleville päätöksille.

      • Anonyymi

        Koska puskastahuutelijat suomalaiset ei kukene aitoon itsenäisyyteen ja siksi täytyy mennä muiden mukana ja perässä.

        Sale on pelkkä jenkkien perseennuolija eikä mikään kunnon presidentti ja Sanna taas mediahuora.

        Kaveri sanoi, että suomalaiset on orjakansaa, sanonut jo vuosia. Olen aina pohtinut että onko ihan totta, mutta on se näköjään.

        Täälä on laatuihmiset liian harvassa ja sodissa kuoli rohkeimmat. Jäljelle jäi vaan niitä jotka jätti sotimisen muille ja piilotteli niissä puskissaan.

        Hyi helvetti.


      • Anonyymi

        Niinistö selitti kahdenvälisen puhelunkeskustelun sisältöä koko maailmalle kertoen sanoneensa Putinille että he tappavat lapsiakin. Ruotsalaistoimittaja kysyi, että mitä Putin siihen sanoi, niin meidän arvostettu pressamme vastasi, että tämä oli ollut ihan hiljaa eli ei vastannut mitään.

        Siis, miten tämä pressamme oikeen esiintyy??!! Koko maailma Ruotsin lisäksi varmaan ihmettelee (ja nauraakin meidän pressaa) sitä millä perusteella tuo tyyppi voi toimia pressana.
        Kyllä hävetti olla suomalainen!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinistö selitti kahdenvälisen puhelunkeskustelun sisältöä koko maailmalle kertoen sanoneensa Putinille että he tappavat lapsiakin. Ruotsalaistoimittaja kysyi, että mitä Putin siihen sanoi, niin meidän arvostettu pressamme vastasi, että tämä oli ollut ihan hiljaa eli ei vastannut mitään.

        Siis, miten tämä pressamme oikeen esiintyy??!! Koko maailma Ruotsin lisäksi varmaan ihmettelee (ja nauraakin meidän pressaa) sitä millä perusteella tuo tyyppi voi toimia pressana.
        Kyllä hävetti olla suomalainen!!!

        Hölmöä kertoa muille kahdenvälisistä keskusteluista ja vieläpä noin yksityiskohtaisesti. Tuo ei ainakaan paranna tilannettamme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      175
      10083
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      10
      9589
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      155
      8138
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      267
      7626
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      156
      6300
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      87
      6017
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      63
      5850
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      100
      4912
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      18
      3984
    10. Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!

      Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist
      Vain elämää
      58
      1643
    Aihe