Vihaouheen vaimentaminen Euroopassa

Anonyymi

Miten vihapuhetta voi vaimentaa euroopassa? kertokaaa!!!

8

173

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kieltämällä kipapäiden talmudin

    • Anonyymi

      Heitetään rikollissakki rapakon taakse täältä sekoittamasta, niinkuin jo kerran tehtiin👍

      Stressaan tätä tilannetta niin että vatsa on kipeytynyt ja on kipeä joka päivä. Viimeksi koulussa olin näin stressaantunut ja vihasin sitä ilmapiiriä sielä.

      Kiva, et nyt somen huomiohuorat ja sotaleikkien ihailijat on tehneet meidän rauhallisesta kotimaasta tälläisen ilmapiiriltään.

      Turha minulta suomalaisääliöt enää odottaa mukavaa yhteistunnelman kohotusta ja ystävällisyyttä.

      Jos kerran draamasta elätte, niin saatte sitä kyllä, en enää säästele halveksintaani ja v..umaisuuttani kanssaihmisiä kohtaan.

      Toivottavasti tavataan.

    • Anonyymi

      Kunnon musulla on vähintään kolme vaimoa.

    • Anonyymi

      Nyt Nato jo alkaa määräilemään meidän sisäpolitiikasta.

      Olette idiootteja jos kuvittelette että Turkilla on jotain tekemistä asian kanssa.

    • Anonyymi

      Menen suoraan Venäjän hyökkäyssotaan ja Natoon. Jos voisin päättää, niin lehdistö ei kirjoittelisi niin negatiiviseen ja ivalliseen sävyyn Putinista. Väkisinkin tämä saa kuulla uutiskirjoittelusta. Välillä tuntuu, että lehdistö koettaisi saada aikaan kolmatta maailmansotaa. Miksi pitää ihan turhaan provosoida. Uutisointi saisi olla huomattavasti asiallisempaa.
      Mieltäni järkytti myös meidän presidenttimme tapa kommentoida putinin kanssa käymäänsä kahdenvälistä puhelinkeskustelua. Se oli täysin asiatonta....
      Miksi ihmeessä tämä kertoili tyhmään tyyliinsä keskustelun sisältöä Putinin kanssa niin Ruotsissa kuin myös jenkeille??!!
      Myötähäpeä oli enemmän kuin suuri. Tällä kaikella voiv olla vaikutuksia Venäjän seuraavia siirtoja ajatellen.
      Haavisto on sopivin seuraavaksi presidentiksi, Hän ei kommentoi keskeneräisiä keskusteluja lehdistölle, joiden kirjoittelu on vain haitaksi tuleville päätöksille.

      • Anonyymi

        Koska puskastahuutelijat suomalaiset ei kukene aitoon itsenäisyyteen ja siksi täytyy mennä muiden mukana ja perässä.

        Sale on pelkkä jenkkien perseennuolija eikä mikään kunnon presidentti ja Sanna taas mediahuora.

        Kaveri sanoi, että suomalaiset on orjakansaa, sanonut jo vuosia. Olen aina pohtinut että onko ihan totta, mutta on se näköjään.

        Täälä on laatuihmiset liian harvassa ja sodissa kuoli rohkeimmat. Jäljelle jäi vaan niitä jotka jätti sotimisen muille ja piilotteli niissä puskissaan.

        Hyi helvetti.


      • Anonyymi

        Niinistö selitti kahdenvälisen puhelunkeskustelun sisältöä koko maailmalle kertoen sanoneensa Putinille että he tappavat lapsiakin. Ruotsalaistoimittaja kysyi, että mitä Putin siihen sanoi, niin meidän arvostettu pressamme vastasi, että tämä oli ollut ihan hiljaa eli ei vastannut mitään.

        Siis, miten tämä pressamme oikeen esiintyy??!! Koko maailma Ruotsin lisäksi varmaan ihmettelee (ja nauraakin meidän pressaa) sitä millä perusteella tuo tyyppi voi toimia pressana.
        Kyllä hävetti olla suomalainen!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinistö selitti kahdenvälisen puhelunkeskustelun sisältöä koko maailmalle kertoen sanoneensa Putinille että he tappavat lapsiakin. Ruotsalaistoimittaja kysyi, että mitä Putin siihen sanoi, niin meidän arvostettu pressamme vastasi, että tämä oli ollut ihan hiljaa eli ei vastannut mitään.

        Siis, miten tämä pressamme oikeen esiintyy??!! Koko maailma Ruotsin lisäksi varmaan ihmettelee (ja nauraakin meidän pressaa) sitä millä perusteella tuo tyyppi voi toimia pressana.
        Kyllä hävetti olla suomalainen!!!

        Hölmöä kertoa muille kahdenvälisistä keskusteluista ja vieläpä noin yksityiskohtaisesti. Tuo ei ainakaan paranna tilannettamme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      157
      4462
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      38
      2510
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2167
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      29
      1269
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      1129
    6. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1102
    7. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      38
      982
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      936
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      48
      889
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      106
      852
    Aihe