En ymmärrä miksi

Annat tämän kaiken valua hukkaan? Miehelle.
45931
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

En pysty vain luottamaan. Syyt tiedät kyllä jos hän olet.

Äänestä
  • Minun ja hänen tilanteessa oikeastaan en tiedä. Ei hän tunne minua vielä niin hyvin. Suhteessa olisin hänelle aina uskollinen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minun ja hänen tilanteessa oikeastaan en tiedä. Ei hän tunne minua vielä niin hyvin. Suhteessa olisin hänelle aina uskollinen.

    Niinkuin nykyisellekin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinkuin nykyisellekin?

    Olen vapaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen vapaa.

    Ai. Milloinkas erositte?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai. Milloinkas erositte?

    Onhan siitä jo lähes 18 vuotta...

    Äänestä

  • Omapa on aloitukses! Olet seko ja sekasin!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Omapa on aloitukses! Olet seko ja sekasin!

    Siellä skarppi ihminen huomasi, että mies vastaileen omaan aloitukseensa. Kymmenen pistettä ja papukaijamerkki vai onko sinulla joku perätön väite käynnissä? Kiihtynyt huutomerkkityyli puhuisi sen puolesta, että yrität taas

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siellä skarppi ihminen huomasi, että mies vastaileen omaan aloitukseensa. Kymmenen pistettä ja papukaijamerkki vai onko sinulla joku perätön väite käynnissä? Kiihtynyt huutomerkkityyli puhuisi sen puolesta, että yrität taas

    Vitu tätä sössöttäjää. Miten se jaksaa. Ihan sivusta, lueskelen vaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vitu tätä sössöttäjää. Miten se jaksaa. Ihan sivusta, lueskelen vaan.

    Harvempaa lueskelijaa kiinnostaa kenenkään sössötykset sivusta, ellei ole jotain omaa lehmää ojassa/ kasvoja menetettävänä

    Äänestä

En halua että emme näkisi enää.

Äänestä
  • Kiva kuulla

    Jotain hyvää tänään

    Kiitti kulti

    Äänestä

  • En minäkään. Haluan sut oikeasti, Tämä ei ole mulle leikkiä. -sivusta

    Äänestä

Tuo miehittely, myös täysin tietoinen tiskirättiin niistäminen omahyväisesti, palstalle harhojaan kylväen, ei nyt neiti luo kuin profiilin jostain täysin muukalaishu0raksi kutsutusta, että rauhotuppas neiti pikkusen kutsutuksines.
https://m.youtube.com/watch?v=1_BPWneTSys

Äänestä

Mitä voisin tehdä? Soittaa? Miksi minulle ei voi soittaa? Toivoton tilanne...

Äänestä

Ei voi kommentoida

Äänestä

En haluaisi luopua sinusta kokonaan mutta en myöskään halua muuttaa mitään nykyisestä elämästäni. Vaikea tilanne.

Äänestä
  • Asiat on soviteltavissa 😊

    Äänestä

  • Kaikkea ei voi saada niin se vaan on. On valittava.

    Äänestä

  • Kerro tuo hänelle. Vai oletko pelkuri?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerro tuo hänelle. Vai oletko pelkuri?

    Heh, miksi roikut provoissa sääliö?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heh, miksi roikut provoissa sääliö?

    En ymmärrä kun vain yksi nainen kiinnostaa, ei kukaan muu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heh, miksi roikut provoissa sääliö?

    Kuin omasta kynästäni, kyllähän se ns ulkoapäin luettuna säväyttää, mutta on oikein jos kommentoitavalla on paha tahto. Tuntemattomien nimittäminen pelkureiksi joidenkin omien pettymysten takia on esimerkiksi täynnä pahaa tahtoa

    Äänestä

Voi voi, elämä on luopumista. Kaikkea ei voi saada.

Äänestä
  • Mutta voi voi haluaako kukaan sinulta tai lähipiiriltäsi mitään? Sivusta

    Äänestä

Voi, että kun saatais asiat sovittua ja juteltua,helpottaisi, luota vaan, en sua haluis satuttaa😌

Äänestä

Tämä paikka on pullollaan naisia jotka ovat jumissa, koska heidän mielestään aloitekyky on pelkästään miehen puolella. Puhumalla ne asiat selviää.

Äänestä

Kerran petetään. aina petetään

Äänestä

Te tuskin edes tunnette. Miksi oikeen laitat tälle miehelle tämänsävyisiä viestejä?

Äänestä
  • 😂😂😂😂😂👍🏻

    Äänestä

  • Mistä sinä tiedät, että kuka kirjoittaa mitäkin tai tuntee kenetkin ja kuinka hyvin? Oletko jotenkin jälkijättöinen tai luulosairas ihminen kun kuvittelet pystyväsi ohjailemaan ylhäältä alas näitä sinulle tuntemattomien tuntemisia keskenään? Sivusta ihmettelen tätä jatkuvaa sävyjen tulkkaamisen tarvetta. Tuskin täällä sinun tutuille kirjoitellaan, että säästä mustasukkaisuutesi tai vastaava vaikka sinne tosielämään, jos ymmärrät konseptin..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    😂😂😂😂😂👍🏻

    Ja siinä toinen omissa luuloissa elävä kuvittelee tietävänsä samasta aiheesta ja oikein riemastuu kuin lapsi karkkihyllyllä. Ei mene kyllä hyvin kummallakaan...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja siinä toinen omissa luuloissa elävä kuvittelee tietävänsä samasta aiheesta ja oikein riemastuu kuin lapsi karkkihyllyllä. Ei mene kyllä hyvin kummallakaan...

    Nauroin kommentoijan älyttömyydelle

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nauroin kommentoijan älyttömyydelle

    Vilpittämät pahoittelut erehdyksestä, täällä on ainakin aikoinaan ollut hieman enemmänkin sellaista hieman huuruista porukkaa, jotka tukee ristiin ja rastiin toistensa mustamaalausta ja epämääräisiä väitteitä. Se on ollut aika naurettavaa seurattavaa sivusta

    Äänestä

Ei pilkkaaminen ja testailu lainkaan hukkaan ole valunut kaikki on muistissa. Alkoi samaan aikaan kuin peruskoulu ja jatkuu kuolemaan saakka.

Äänestä

Välillä ajattelee sen otollisen hetken jo menneen ja sitten taas tulee tunne kuin olisi juuri kääntämäisillään uuden lehden. https://youtu.be/QHp-j4XP6sc

Äänestä

Olen ilmeisesti menettänyt luottamuksen naisiin, en tarkoituksella yleistä, mut siltä vain tuntuu tällä hetkellä. Miksi tilanteet tuntuvat niin vaikeilta toteutua itsellä. Tuntuu sinkkuna olo turvatummalta, kun tunnen suhteilut liian vahvasti, siten satuttaisin itseäni.

Kykyni käsitellä asioita tuntuu puutteellisesta, se tuo omat ongelmat itselle. Pelko, että satuttaisin samalla toista, ymmärrys ei riitä näkemyserojen takia. Kokemattomana en usko onnistumisiin. Pettymykset ruokkii uskoa epäonnistumisiin.

Luottamus ei synny helposti enää. Ja luottamus on ensi arvoisen tärkeää itselle ja voisiko toinen luottaa minuun, joka asiassa, jollen itse voi luottaa toiseen. Epäilyn siemen ei anna hyviä lähtökohtia onnistumiselle. Siksi koen olevani huono kumppani toiselle.

Äänestä
  • Epävarmuus ja usko hyvään tulemaan puutteellinen. Ymmärränkö tilanteita oikein vai onko tämä tuntemus vain aistiharha. Menneitä muistellessa tuntuu tällainen ajattelu mahdolliselta. Epävarmuus, joka kaukana varmuudesta, kun kaikki perustuu vain mielikuvaan toisesta.

    Epävarmuus ruokkii epäilyä toisesta, olenko riittävä toiselle tai onko toinen sellainen kuin sen miellän itselleni. Varmuus toisesta ei synny olettamalla asioita. Uskallus tehdä aloitteita on mennyttä, vanhempana sitä tulee varovaisemmaksi ja kuka minusta oikeasti voisi olla sillai kiinnostunut, kuin haluaisin, että on.

    Hyväksyn itseni tällaisena kuin olen, mutta toinen varmaan haluaisi muuttaa minut enemmän itselle mieleiseksi, en usko että nämä olisi yksi ja sama minä. Muutos vastarinta voi olla itsellä suuri, jos eroavuudet näiden välillä vähemmän mieleisiä. Enkä halua toisen mieltä pahoittaa, siksi haluan tuntemattomat pitää enemmän etäisinä.

    Usko hyvään tai parempaan minään vähäinen. Toinen ehkä ajattelee niin, että haluaa muuttaa minut itselle mieleiseksi. Nämä synnyttää helposti eripuraa. Luottamuksen puute ei paranna mahdollisuuksia muutoksille. Hyvän kautta ehkä mahdollisuudet toisenlaisia? Itsellä usko hyvään toisen kanssa vähäinen.

    Äänestä

Siksi kun elämässäni joku muu

Äänestä

Tunnen jo sinut ja harrastuksesi riittävän hyvin.
Kiitos ei, en halua kotini enää olevan anastamasi tavaran kätköpaikka.
Ihan riittävästi olen yrittänyt kanssasi asua.

Äänestä
  • En kyllä ole mikään varastelija, koskaan en ole murtautunut mihinkään.
    Tämä johtuu siitä kun ollaan menty kerran ristiin, ja kerran en
    nähnyt sinua autosta, ja et luota minuun täten ollenkaan.

    Äänestä

Rakkaudettomuus antaa ymmärtää, että rakkaus on vain peliä, jolla manipuloidaan toinen tekemään asioita enemmän toisen hyödyksi. Kuka haluaa olla hyväksikäytetty.

Äänestä
  • Toisia vastaanko sitten pitäisi tehdä asioita vai? Omituinen selostus kyllä.

    Äänestä

Minkä annan mennä hukkaan?

Äänestä

Ei ole mitään niin ei tässä mikään ole hukkaan menossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Annat tämän kaiken valua hukkaan? Miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu