Kuka tyhmä ei tajua sitä että Martina on jo kauan, tai siitä asti kun alkoivat tavata, tuonut uutta miestään esille-
Tällä kertaa se on alussa tullut rivien välistä ja Jesperin kuvista mutta luuletteko todellakin että Jesper on yhdenkään kuvan pistänyt mihinkään ilman Martinan lupaa? Eikä hän mitään kuviakaan ota ilman Martinan lupaa, tämä nainen on julkisuuden vanki ja siinä tulee pysymään loppuun asti koska raha!
Voi jopa olla että häntä on kehotettu laittamaan kuvia niin ettei kenellekään jää epäselväksi että "Minulla on mies".
Nämä kuvat samasta paikasta molempien sometileillä josta kaikki alkoi on niin clicheetä että..
Kyllä sitä rakkautta taas hehkutetaan ja jesper parka treenaa kun hullu niin että saa Martinan hyväksynnän. Saa nähdä miten menee, muuttuuko ihastuminen ja himo rakkaudeksi vai ei?
Tällä kertaa se on alussa tullut rivien välistä ja Jesperin kuvista mutta luuletteko todellakin että Jesper on yhdenkään kuvan pistänyt mihinkään ilman Martinan lupaa? Eikä hän mitään kuviakaan ota ilman Martinan lupaa, tämä nainen on julkisuuden vanki ja siinä tulee pysymään loppuun asti koska raha!
Voi jopa olla että häntä on kehotettu laittamaan kuvia niin ettei kenellekään jää epäselväksi että "Minulla on mies".
Nämä kuvat samasta paikasta molempien sometileillä josta kaikki alkoi on niin clicheetä että..
Kyllä sitä rakkautta taas hehkutetaan ja jesper parka treenaa kun hullu niin että saa Martinan hyväksynnän. Saa nähdä miten menee, muuttuuko ihastuminen ja himo rakkaudeksi vai ei?
Vastaukset 68
Vanhimmat
On jo samasta asiasta ainakin 1000 viestiä, lueskele sieltä vastauksia jos aika käy pitkäksi.
Ala-arvio seuraajiaan. Sinänsä järkyttävää. Miten tyhminä hän pitää oikein ihmisiä?
No. Etpä kovin fiksulta tunnu sinäkään
Martina taas pakottanut Karoliinan kirjoittamaan jutun vaikka päätoimittaja on kieltänyt
On se kova mimmi kun pystyy pakottamaan muita ihmisiä.
Pakon omainen tarve on taas liikkeellä Martina kohtaan.Mutta kun Martina.?
On se kova mimmi tuo Martina, yritti pakottaa Stefuakin irti päihteistä, mutta onneksi tuli Sofia ja miesparan pelasti.
Pitää varoa niitä äidillisiä otteita ja on kehunut ihan julkisesti, että on voimaa niin helvetisti. Äkkiä sitä yhden jutun väsää ja voi toimittaja raukka huokaista helpotuksesta.
Joojoo mutku Sofia! Martinahan oli sun puheitten mukaan jättänyt Stefun ennen kuin Sofia ja Stefu alkoivat seurustelemaan. Vai oliko se sittenkin niin, että Stefu jätti Martinan? Koeta päättää! Menee sulta "uskottavuus", jos joka toisessa kommentissa väität Martinan jättäneen Stefun ja joka toisessa Sofia tulikin rikkomaan perheen ja vei miehen. :)) Martina tosin itse rikkoi ensin 1-vuotiaan tyttärensä ydinperheen vaihtamalla Eskon Stefuun.
Nyt on kuitenkin Stefu vapaa mies ja Martina voi palata lähtöruutuun...
Voihan rähmä, onko täällä seottu ihan täysin? Kirjoitin kommentin 14.04, joka oli SARKASMIA. Tiedätkö, mitä sana tarkoittaa. Toisekseen se oli AINOA kirjoittamani kommentti ja täällä joku valopää panee sanoja suuhuni, minua ei kuule kiinnosta pätkän vertaa, kuka on eronnut ensin ja kuka pyörii kenenkäkin lakanoissa, minä elän aivan normaalia elämää.
Lopeta hyvä nuori noiden salaliittoteorioiden nysvääminen ja AIKUISTU.
Onhan toi mainos kikka sen firmalle. Olla näkyvillä aina jollain jutuilla. Jos on poissa silmistä niin ei sitä myyntiäkään tapahdu. Tosin onko toi sitten oikea tyyli, jokainen päättäköön itse. Minista ei ole.
Näyttää ainakin naisella instan perusteella riittävän yhteistyössä olevia yrityksiä.
Kuka alentuu seuraamaan hänen instaansa?
Sinä! Ja sitten juokset tänne helmat paukkuen kertomaan omaa rajoittunutta tulkintaasi asioista🙈🙈
Ilotaloko sillä on?
😂😂
Pelkkää mainosta ja kopioituja valmennuksia, siinä on Martinan insta nykyään. Eipä ole paljon mielenkiintoa seurata.
😂😂😂🤣🤣🤣 nyt meinas kahvit lentää läppärille, kuten entisellä tätyliinillä.. jeps, jeps kukahan alentuu. Tämä oli päivän paras👌, näköjään tämä on yksinkertaisten tätyliinien palsta.
Mihin ne mummot ja juoruämmät ovat nyt hävinneet, kun nyt ollaan taas tätyliinejä ?
Taitaa vaan olla niin onnettomasti, että se yksikertainen ikäihminen on rva Aitolehti nuorempi.
Vasta hetki sitten oltiin teinejä. Martina fanien tunnistustutka on rikki :(
Mainosta firmalle😳
Apua. Kyllä näin epätasapainoinen kaahailu ja miestenvaihtoviikot jatkuvasti on kaikkea muuta, kuin hyvinvoinnin markkina arvoa.
Onpa taas liioittelua tuossa miesten vaihdossa, on ihan ymmärrettävää että jätti Hannun, niin olisi moni muukin tehnyt. Eikä siinä ole mitään pahaa että nyt löytänyt uuden, näin se menee monella muullakin.
Joo, mutta Hannua ennen hehkutettiin Iholla -sarjassa tätä toista miestä, jota käytiin pandemian aikaan, kun muut ihmiset vältteli tarpeetonta matkustamista, tapaamassa Ibizalla ja Dubaissa. Sitä ennen oli palomies ja sitä ennen Hannes ja toki Stefu, jonka kanssa oltiin on/off melkein vuosikymmenen. Martinan piti olla ensimmäistä kertaa aikuisiällä sinkku ja keskittyä lapsiin ja urheiluun. Mitä tapahtui, eikö osaa olla yksin?
Samalla reseptillä mm.Kardashianit leipoo. Kohu ja sitten tuote markkinoille. Koskakohan tämä arvottoman roskan tuputtamisen ja fanittamisen aika tulee päätökseensä?
Jesperille pelkästään laastarisuhde, kun tuore ero hänelläkin ja jos vaimo vielä jätti reppanan.
Kunhan Martina muutaman kerran ragee miehen kauniille tyttärille, niin lähtö tulee.
JESPERIN avioerosta on jo yli 3 vuotta ja yhdessä hakivat avioeroa sulassa sovussa.Ei jättänyt vaimo ja uusi mies kyllä jättänyt oli naisen ja Jesperi oli lohduttanut häntä ensimmäisenä.
Marbellan Puente Romanossa Martina oli jalkapallo-ottelua seuraamassa, ei tietenkään yksin ja kuvattuna tennismaila kädessä, vaikka tollo ei ymmärrä tenniksestä yhtään mitään. Jesper pelaa tennistä ja seuraa jalkapalloa !
Näistä voi jo vetää johtopäätöksen, että lomapanona on uusi mies. No jatkon jokainen jo tietääkin.
Tämä on Martinan taktiikkaa julkisuudessa, pala palalta annetaan tietoa uudesta panosta. Luulen että itse antaa vinkkiä myös sinne Seiskaan päin. On niin hupaisaa ja läpinäkyvää tuo toiminta. Ei ole kovin kehumisen arvoinen tämä Jesper ainakaan ulkonäöllisesti, mutta luonne on tietenkin se tärkein. Onnea vaan ja pitkää ikää.
Mikä saa sinut arvostelemaan toisen ihmisen ulkonäköä ?
Voihan hyssykät, hanki nyt itsellesi OMA elämä. Mistä pahuksesta tiedät Marttan jalkapallo-ottelut ja tennikset? Ja mista hitosta tiedät tämän miehen harrastukset, onko Martta kertonut instassa, vai missä?
Stalkkeri tietää omasta mielestään kaiken Martinasta.
Hienoa, jos Martina opettelee itselleen uuden lajin.
Kateus vie kalatkin vedestä, siitähän tuo uuden kumppanin ulkonäön arvostelu kertoo.
Näinhän se realistisesti ajateltuna on. Kuka muka olisi tiennyt romanttisesta viikonlopusta Tanskassa ja mitä tekivät yhdessä, paitsi pariskunta itse? Jostain se vaan vuoti Seiskaan. Martinallahan oli muutenkin syy olla Tanskassa ponia hakemassa, eihän kukaan olisi osannut edes epäillä mitään romanssia, jos "lähipiiri" ei olisi vinkannut.
Ehkä se on tämä Martinan ainainen kehu omasta ulkonäöstään ja paremmuudestaan, kun sille ei kuitenkaan löydy minkäänlaista pohjaa. Kuvat shopattu tappiin asti, mutta luonnossa kun näkee, niin voi mikä mitättömyys tulee kaupassa vastaan...hm
Kansa on aina halunnut sirkushuveja ja Martina on itse hinkunut koko kansan pelleksi. Hankala uskoa että kukaan haluaisi hänen paikalleen mutta onhan se yleisölle kiva jos hän itse tykkää roolistaan 🙂
Onhan siellä Puente Romanossa muitakin ihmisiä asumassa, jotka ehkä näkivät mitä tämä Aitolehti siellä puuhaili. Ei mitenkään ihmeellistä tänä päivänä. Kannattaa seuraavan kerran valita syrjäisempi paikka lomasuhteen hoitoon.
Ota lääkkeet!
Voi tuutelis tentään, kun eukko ihan itse instassaan kertoi olleensa matseissa ja kuvakin oli todisteeksi. Miten sulla on voinut jäädä moinen noteeraamatta, kun varmaan tutkit Marsun instaa 25/7? Oot kyllä täysin kujalla!
Eiköhän suhde ole kohta jo taputeltu. Jesper haluaa eroon Martinasta.
Kohdunkaulan syöpä sille tulee varmasti.
Ihanko tosissaan olet.🙄
Tuo suhde ei tule toimimaan. Jesper ei jätä tyttäriään Tanskaan ja muuta Suomeen. Eikä Martina muuta Tanskaan ilman tyttäriään.
Miksi pitäisi kummankaan muuttaa ?
Sepä se, riittää että saa aika ajoin naamansa Seiskaan, Iltalehteen ja MeNaisiin. Siitä se raha tulee julkkistyrkylle.
Eli lapsista vapaan vkon panot !
Sulla ne on vaan panot mielessä, miten sitä sanotaankin siitä puhe mistä puute.🤣
Sehän se sitten meitä vituttaakin.😡
Kyllä mun mielestä Martina voisi hyvin muuttaa Tanskaan. Mivida asuu jo isällään ja nuorempikin viihtyisi varmaan Hangossa...
Käytännössähän tuo leijonaemo on kuitenkin koko ajan reisssussa.
Harmi vain nuoremman tyttären kohdalla, jos tuo sekoileva isä jää lähivanhemmaksi.
Samoinhan se toimii aina, kun uusi mies kuvioissa. Valehtelee keskittyvänsä lapsiin ja itsenäisyyteen ja sit laittaa vink vink -kuvia instaan esim. kahdesta kahvikupista, ruokalautasesta tms. lapsellista. :D Näin se meni tämänkin jonnen kanssa. Antanut jonnelle luvan laittaa yhteisiä kuvia, mutta itse ei niitä aluksi laita. Ei tosiaan jonne olisi uskaltanut laittaa ainuttakaan kuvaa näkyviin ilman Feikin lupaa. Nooh, antaa "lasten" leikkiä. Eipä tuota kauan kestä, ja taas Feikki keskittyy lapsiin ja sinkkuteen jne. jne. jne.
Näinhän se on. Tuo mies on sitäpaitsi itsekin viihdejulkkis. Aivan varmasti tietää, että Instaan postatuista kuvista tekee viihdelehdet juttuja.
Jossain lehdessä luki, että mies on seurapiirihurmuri!!! Sitä vaan en ymmärrä noiden näkemieni kuvien perusteella, että miten niin "hurmuri"? :DDD
Ehkä palstalla annettu titteli "lippisjonne" sopii paremmin?
Kyllä Martina on lastenkin kanssa vaikka seurustelee.
Jospa mies ei tajua että kun kyseessä on Martina, niin Martinan vainoajien takia suhde olisi pitänyt salata. Sellainen ei hänellä varmaankaan tullut mieleen vaikka seurapiirijulkkis onkin. Ei hänen ex-puolisolla ollut näitä sairaalloisia vainoajia, niin uskon. Tai sitten mies ei aio millään tavalla antaa joidenkin vainoajien vaikuttaa elämäänsä ja toimintaansa.
Huoh. Meinaat oikeasti, että kun kaksi julkkista menee yhteen he ei lainkaan puhu keskenään siitä, mitä suhteesta postataan julkisille somekanaville. Että voi ihminen olla naivi. En myöskään tajua, miten se on stalkkaamista tai vainoamista, kun henkilöt itse julkisesti postaa ja kertoo lehdille asioita?
Jesper palaa suhteeseen exänsä kanssa, eikä halua vaihtaa huonompaan.
Entä sitten ?
Kerro missä Martina on itse hehkuttanut ihastusta,en ole itse löytänyt vielä yhtään hehkutusta itseltään.Jesper näyttää kyllä enemmän ihastuneen kuin Martina itse.Kun ei taas Martina nopeasti kyllästy, jos mies on liian riippakivi hänelle. ?
Riippakivi? Heh heh
Epäilen samaa asiaa, mene mielenkiinto nopeasti miehestä jos on liian lähelle iholle tuleva kaveri.
Kuka seuraa Martinan instaa, picukista saa parhaimmat naurut sen kuvista ja teksteistä, kokakuu😂
Älä? Ottaaks pannuun? Martina on niin paras, revi siitä!
Sinulla se vaan kokakuu jumittaa.🙄
So Pritty
Tanska on ihan kaupunki.....hm
Tanskan kaupungissa en ole käynyt, maassa kylläkin ja Köpenhaminassa. Martina muuttaa Matti Nykäsen tavoin KÖÖPPENHAMINAAN ja ottaa Ruotsin kansalaisuuden ;D)))))))))))
Yritä nyt päästä yli.🙄
Mitäs sanot ruptsista?
Huudatko Vamos ja kokakuu.
So pritty Martinan taas mielessä ja ajatuksissasi.
👍👍👍
Miten revitään jostain jos Martina on paras?