Millainen tuo Venäjän "uusi" T-62 ominaisuuksiltaan on?

Millainen vaunu tämä käyttöön otettu vanhus 60 livulta on?Tykki, konekivääri?
Entä panssarointi,,onko mitään suojausta ohjuksia vastaan?
Entä miten käy kun Ukraina saanee myöhemmin Abrams tai Leopard tankkeja miten kaksintaisteluissa käy?
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ikivanha 4 hengen pikagrilli, jossa hidas tykki ja pikakivääri. Venäjä käytti viimeksi Georgian sodassa 2008. Ei mitään mahdollisuuksia länsimaisia panssarintorjuntaohjuksia vastaan

Äänestä

Jos siihen rakennetaan vastaava T-72 tyyppinen kattospoileri joita olemme uutisissa nähneet, niin homma toimii. Venäjän insinöörit ovat laskeneet, että teräsristikko vaunun katolla huijaa länsiohjukset.
Jos tuo T-60 vaunu vielä vuorataan sotilaiden varastamilla jääkaapeilla, pesukoneilla ja WC-pöntöillä, niin varmasti länsiohjukset ovat ihan pihalla.
Tämä tieto on jo jaettu venäjän varusmiehille ja reserviläisille joten he voivat lähteä kunniakkaalle anti-natsistiselle valloitusretkelle entisten veljiensä maahan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Millainen vaunu tämä käyttöön otettu vanhus 60 livulta on?Tykki, konekivääri?
Entä panssarointi,,onko mitään suojausta ohjuksia vastaan?
Entä miten käy kun Ukraina saanee myöhemmin Abrams tai Leopard tankkeja miten kaksintaisteluissa käy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu