Että en ole ollut surullinen vuoksesi päivääkään. Eihän se mun vika ole, jos olet idiootti, ja niin muuten oletkin.
Oman, arvon, tunteinen mies
Oman, arvon, tunteinen mies
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Siis olen ollut tosi surullinen siitä että olet ollut surullinen, en voi sille mitään että
mielipiteet jakautuu kun ei ole nimimerkkiä, ja väärinkäsityksiä
syntyy koko ajan se on ymmärrettävää.
Arvaappa kiinnostaako
Mutta kun miehellä, on oman, arvon, tunto, kumminkin
En ymmärrä. Miksi pitäisi olla surullinen? Ei tarvitse olla. En ole kellekään ongelmia vuodattanut tai sympatiaa pyytänyt. Pärjännyt kyllä.
Tästä tuli mieleen, että enpä ole ikinä vuodattanut kyyneltäkään kenenkään naisen takia. Kuolleen lemmikkini takia kylläkin. Ehkä se on sitä koska kuulen niin herkällä korvalla ihmisiä ja asioita. Valtaosa ihmisistä on teennäisiä. Etsitään romantiikkaa ja pintaliitoa, seksiä. Eläinten rakkaus on pyyteetöntä ja aitoa.
Et ole sitten koskaan rakastanut kunnolla naista, kun ei kerran ole koskaan naisen takia itkettänyt. Veikkaan, että sinun takia on moni nainen pillittänyt, koska
En ole, en. Ei ole kukaan halunnut tutustua minuun. En ole kovin romanttinen, mutta on minullakin hetkeni.
No minun kanssa itkisit jo rakastellessa. Harmi kun jäi kokematta sekin nyt. Kannattaa sulkea ne herkät korvat välillä, ne kun erehtyy usein. Kuvittelu, että on kaikkitietävä ja näkee muiden läpi aina ei ole ihan tervettä. Sinäkin erehdyt ja usein kuten me kaikki. Naiselta takavasemmalta.
Meinasin sanoa tästä, että naiset tuntuu olevan seksin perässä ja siksi homma kariutuu äkkiä, mutta en jaksa avata enempää. En pidä kortongista enkä luota itseeni enkä naiseen, jos en tunne.
Miks se itkis? Kivusta kun musertuis sinun alle?
Sepä on kiva kuulla. Mieltä ylentävää.
Oman arvonsa tuntevalle miehelle!
Vahva sanonta tuo, että olet idiootti ilmeisesti naiselle.
Et nyt ota huomioon, että sinä et päätä täällä siitä kuka on idiootti.
Idioootti on hyvin ruma sana ja idiootteja ei ole maamme mielisairaaloissakaan.
Tyhmyyttä on kuvitella, että ruoskimalla tuntematonta ihmistä palstalla julkisesti.
Saat tahtosi läpi ja pääset kyseisen ihmisen hameen alle.
Siitähän tässä on kysymys, ottaa pattiin kun et saa eikö totta?
Miten mielisairaala liittyy tähän?
Ei mielisairaaloissa varmasti olekaan mutta mitenkäs puolustusvoimissa? Vannotaan oikein saatanallekin vala.
Hieman kyllä ikävästi kaikuu sana - idiootti. En ehkä Hänen toivoisi minusta noin ajattelevan, enkä myöskään kyllä toivo hänelle surua. Vaan onnellista loppuelämää. Ei toista voi pakottaa sinua rakastamaan, eikä toisen ole pakko leikkiä.💔
Onpa kiva kuulla noin mieltä ylentävää kerrontaa.
Hyvä olo suorastaan kumpuaa ja hyvä mieli noista sanoista.
T. Omanarvontunteinen nainen
En saa edes selvää kirjoitatko miehelle vai mieheltä, joten idiootti olisin jos tuon häneksi luulisin. Vaikutat tosikolta ja itse en sitä ole. Ei jatkoon.
Ei tämän tason runoutta tälle palstalle.
Katkeralta kuulostaa, mutta mielessäsi hän näköjään on edelleen.
Itkeminen, tai siis suru on vain tunne.
T. Mies
Aivan kuten kaikki muutkin: viha, rakkaus, ikävä, tylsyys jne.
Joita sinä ikävä kyllä et tunne 🤣
Niin etpä tietenkään..
Älä koskaan väitä täällä palstalla, että tunnet jonkun kirjoittajan läpikohtaisin.
Tiedät millainen hän on ja mitä / miten hän ajattelee.
Palstalla eivät synny oikeat suhteet ihmisten välillä, vaan tosielämässä ajan kanssa.
Olen monesti rukoillut Jumalalta etten olisi enää olemassa mutta edelleen jatkaa kiduttamista. Vaihtoehdot ovat että Jumalaa ei ole olemassa tai sitten on sadisti. Vuosikausia olen anonut mutta mikään ei muutu. Ainoastaan kiduttamisen muoto muuttuu kärsimys on jatkuvaa.
Puhut vähän mutta asiaa siellä takana. 👍
Hyvänmielen lähettiläs tuomassa iloa jälleen
Eikö. Kohta kierrokset nousee..odottakaapa vaan.
Sulla näyttää kierroksiakertyvän epäpätevyytesi vuoksi. Eikö leikki-ikä koskaan lopu? Sivusta
Nainen, kyllä näytit taas niin tyhmälle ja idiootille. Pysy kaukana minusta, meni päivä pilalle kun sinut huomasin.
Ja aina häbtä niin kauniisti muistat näillä palstoilla. Mahtaa housussas hiertää! 😅
Jos minulle puhut. Kyllä sun on kierrettävä kaukaa, koska en tiedä edes miltä näytät.
Ollakseen surullinen pitäisi kyetä tuntemaan.
Sinun tapauksessasi se ei ole ilmeisesti mahdollistakaan.