3-vaihe invertteri teholtaan max 3x1kw max?

Anonyymi

Edullinen avustava paketti vaikka vain 3 tai 6 paneelin avustava kokonaisuus littymään talon sähköihin. Kun näytää olevan 3kw n1400€ hintaisia halvimmillaan. Voisi tehdä vaikka joka vaiheelle yhden paneelin alkuun järjestelmän ja myöhemmin lisätä 3paneelia. Pohja kuormaa jo poistaisi monta tuntia vuorokaudessa ja pystyisi monet vähemmän varaisetkin hankkimaan puhtaampaa sähköä.
Saa laittaa linkkiä laitteista ja lisätiedoksi tuttavalla on ns sähkömiehen paperit ja on töissä sähkömiehenä joten hän tarkistaa kaiken ja suorittaa tarvittavat kytkennät sillä mitään laittomuuksia ei tehdä.

7

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei niitä verkkoyhtiöiden hyväksymiä inverttereitä sen halvemalla saa.
      Ei siellä paneelipuolella ole kolmea vaihetta, kaksi säädintä voi olla joihin panelit liitetään.

    • Anonyymi

      Se sähkömiestuttava saisi tarkistaa myös tekemäsi aloituksen / aloitukset !

    • Anonyymi

      Miksi painotat hankinnassa hintaa? Järjestelmän pitäisi kestää lähes parikymmentä vuotta vailla mitään huoltoa. Jos hankit halvimman, niin sen kilahtaessa muutaman vuoden päästä säästö menee samantien.

    • Anonyymi

      Onkohan aloitus jonkun konekääntäjän tuotos?

    • Anonyymi

      Aloitin tämän ketjun ja myös lopetan ketjun nyt omalta osaltani tähän.
      Olen hämmästynyt miten töykeitä ja ikävän sävyistä vittuilua on kommentit.

      • Anonyymi

        suomalaiset on semmosia netissä, siellä kaikilla on kaikki ylimmäinen tieto ja viisaus eikä muilla ole mitään, sellainen on suomalinen kristitty luterilainen kansalainen näinä aikoina.

        omat mausteensa tuovat sitten homot ateistit ja kaikenmailman itsestään kehittyneet keltaisesta klöntistä joka kiipesi alkumeren rannalle pikkuhiljaa ja siitä autokouun kautta viisastelemaan foorumeille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        suomalaiset on semmosia netissä, siellä kaikilla on kaikki ylimmäinen tieto ja viisaus eikä muilla ole mitään, sellainen on suomalinen kristitty luterilainen kansalainen näinä aikoina.

        omat mausteensa tuovat sitten homot ateistit ja kaikenmailman itsestään kehittyneet keltaisesta klöntistä joka kiipesi alkumeren rannalle pikkuhiljaa ja siitä autokouun kautta viisastelemaan foorumeille.

        kaikista viisain on kolmen vuoden uuvuttavan koulun jälkeen sähkömieheksi sanotun ihmeen syntyminen jolla on aina paksu 6000 normikirja kainalossa josta tietää sivun numerolla vastauksen sama mihin kysmykseen, jopa maakaapelin laittamisen puuhun,


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      248
      9382
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      151
      7689
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      151
      5249
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      150
      4942
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      58
      4660
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      104
      4325
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4154
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1958
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1799
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      289
      1613
    Aihe