Lahjoituksen 6Mrd euroa ukrainan hyväksi eli taas nousee sähkön ja polttoaineen hinta oliko ihan viisasta tämän toisen puolueemme kahelin Antti Rinteen tilalle äänestää seuraavaa kahelia Sanna Marinia? nyt puolueemme kannatus laskee varmsasti Suomi on pahasti velkaantunut hävettää olla demari rotta!
Sanna tehnyt Ukrainassa
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kai se maksaa omistaan
ÄÄrimmäsen populistista mistä aita matalin ajattelua, polttoaineen hinta nousee jos lahjoitetaan sotaa käyvään maahan apua.
Robotti täti lupailee ummet ja lammet, vaikkei ole fyrkkaa valtion kassalla?😅😭🤣
Antti oli miljardeja halvempi. SDP on kautta aikain suomalaisille veronmaksajille kalleimaksi käynyt puolue. SD:sä järjen argumentit eivät paina. Päätökset ja valinnat tehdään tunteella.
Kyllä kokoomus johtaa velanotossa ja omaisuuden myynnissä kirkkaasti ei SDP.
Oletkos saanut aikaisemmin laskusi maksettua ? meinaan että ei sillä hinnalla mitään väliä ole, jos yhteiskunta sen maksaa, kuten nykyisin on tapana.